V časných ranních hodinách vypátrala policejní hlídka v Kopidlně osobní motorové vozidlo Passat Combi, modré barvy, které bylo před několika dny odcizeno v Praze.

V dopoledních hodinách poté policisté vyjeli v Jičíně na Komenského náměstí, kde se neznámý pachatel vloupal do sborovny střední školy. Uvnitř pak odcizil dvě peněženky a mobilní telefon. Celková škoda byla vyčíslena na téměř 5 tisíc korun.

Poté vyšetřovali šest dopravních nehod, ke kterým došlo v Tuři, v Hořicích, v Nové Pace, v Radimi a ke dvěma v Jičíně.

V Úlibicích odcizil během dne dosud neznámý pachatel trekové jízdní kolo, které měl majitel připevněné lankových zámkem ve stojanu na jízdní kola vedle požádní zbrojnice. Policisté teď pátrají, kdo kolo v hodnotě téměř 5 tisíc korun odcizil a kde skončilo.

Hořící odpadky

Horké chvilky zažila posádka popelářského vozu v Bašnicích. Poté, co vysypali jeden z kontejnerů do vozidla, začalo se z něj silně kouřit. Naštěstí si řidič hned poradil a celý náklad vysypal na pole. K zahoření odpadků zřejmě došlo od horkého popela, který někdo nasypal do kontejneru. Přivolaní hasiči poté na poli hořící náklad uhasili.

Na linku 158 oznámila majitelka domu v Brtvi, že byla telefonicky kontaktována neznámou osobou s tím, že jí přijede vyplatit peníze za pojistku. Vzhledem k tomu, že žena nemá žádnou pojistku uzavřenou, pojala podezření, že se zřejmě jedná o nějakého podvodníka a proto vše oznámila na policii.

Ve večerních hodinách se nepohodli hosté v restauraci v Kopidlně, kde se začali slovně urážet. Domluvit jim musela až policejní hlídka.

Další napadení

K dalšímu napadení došlo v jednom z barů v Nové Pace. Jeden ze štamgastů zde nejdříve hlavou a poté pěstí udeřil dalšího hosta do obličeje, čímž mu způsobil zranění. Případ policisté evidují jako přestupek proti občanskému soužití.

Na řidiče si ještě ve večerních hodinách „posvítili“ policisté na Sobotecku. Na prvního hříšníka, který je nakonec zaměstnal na několik hodin, nemuseli dlouho čekat. Byl jím třicetiletý řidič osobního vozidla Opel Corsa, kterého kontrolovali v Oseku. Vzhledem k tomu, že není držitelm řidičského oprávnění, vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění, za což může v nejbližší době očekávat spravedlivý trest. Soud ho tak může poslat až na rok do vězení.