V ranních hodinách vyjeli muži zákona v Jičíně do ulice Na Příkopech, kde se neznámý pachatel vloupal do vozidla Peugeot Boxer, ze kterého odcizil Aku vrtačku Bosch. Majitel vyčíslil škodu na částku 10 tisíc korun.

Po osmé hodině ranní oznámil na linku 158 anonym, že v prostoru Záhub u Libáně neznámá žena trhá bledulky, které jsou chráněné. Hlídka na místě však nikoho nezastihla.

Kouř vycházející z bytu v šestém patře panelového domu v Jičíně v ulici Pod lipami vyděsil v dopoledních hodinách ostatní nájemníky. Na místě policisté spolu s hasiči zjistili, že zde došlo ke zkratu počítače a k následně zahoření papírů. Případem se zabývají hasiči.

Na linku 158 ještě oznámil starší muž z Hořic, že se v domě, kde bydlí, pohybuje podezřelý muž. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o pracovníka firmy, který majitelům bytů nabízí bezpečnostní zámky a další zabezpečovací zařízení. Firma navíc v domě vylepila letáky s upozorněním na tuto akci.

Opět zlodějíčci v obchodech

V jednom z obchodních domů v Jičíně v Hradecké ulici zadrželi pracovníci místní ostrahy muže, který zde odcizil několik DVD nosičů. Při zadržení je navíc poškodil. Vzhledem k tomu, že nechtěl škodu uhradit, řeší věc policisté jako přestupek proti majetku.

V odpoledních hodinách se pak volně proháněli ulicemi Libáně dva velcí, šedí psi, a v Jičíně zase pro změnu dva mladíci házeli do oken jednoho z bytů v Dlouhé ulici vajíčka. K jejich smůle jednoho z nich majitel bytu chytil a vše oznámil na polici. Muži zákona čtrnáctiletému mladíkovi nejdříve domluvili a poté předali matce, která jistě zjedná nápravu.

Ve večerních hodinách se v Lázních Bělohrad pohyboval v kolejišti muž. Naštěstí si ho všimla výhybkářka, která ho upozornila na právě přijíždějící vlak. Muž jí pouze sdělil, že nemá co ztratit a pokračoval v cestě. Na jeho slova žena okamžitě zareagovala a vše oznámila výpravčímu na nádraží do Lázní Bělohrad. Ten pak zařídil zastavení vlaku. Policisté poté na místě zjistili, že se jedná o místního, pětatřicetiletého muže, kterému navíc v dechu naměřili téměř 3 promile alkoholu. Z tohoto důvodu muž skončil na záchytce v Hradci Králové. Nutno podotknout, že výhybkářka mu svojí pohotovostí zachránila život. (PČR)