Dlouhodobé rodinné neshody požadovala po policii vyřešit rodina v Jičíně, v Novoveského ulici. Po příjezdu hlídky však už nic řešit nechtěli a rovněž nechtěli nic oznámit. Zbytečný výjezd policistů.

Na lince 158 přijali policisté oznámení o výskytu osobního vozidla Ford stříbrné barvy, které bylo odstavené na krajnici u Chodovic. Hlídka na místě zjistila, že vozidlo je uzamčené, nepoškozené a hlavně že nepřekáží v silničním provozu.

V dopoledních hodinách našel náhodný chodec na parkovišti před Komerční banku v Jičíně kufřík. Provedeným šetřením na místě bylo zjištěno, že ho zde zapomněl bezpečnostní technik.

„Veselo“ měli před polednem v jedné ze škol v Hořicích. Během vyučovací hodiny zde totiž bez jakékoliv příčiny mladík fyzicky napadl svého spolužáka, kterému způsobil otřes mozku. Agresor byl vzápětí vyloučen ze školy a napadený žák skončil v nemocnici. Věc je vedena jako přestupek proti občanskému soužití.

Vyznání lásky?

Originálním způsobem vyznával lásku osmnáctiletý mladík slečně v Mlázovicích. Po zdech domů, po silnici a chodnících kreslil křídou srdce s jejich monogramem. To se pochopitelně nelíbilo místním občanům a vše oznámili na policii. Hlídka na místě mladíkovi domluvila a ten pak kresby odstranil.

Odpoledne se ještě „přitížilo“ mladíkovi v Jičíně na sídlišti, který se v podnapilém stavu nebezpečně pohyboval po balkónu svého bytu. Na místo vyjela kromě policistů i rychlá záchranná služba, která mladíka odvezla do nemocnice.

Dále byl v Hořicích na náměstí policejní hlídkou vypátrán devětadvacetiletý muž, na kterého byl vydán příkaz k dodání do výkonu trestu. Z tohoto důvodu byl eskortován do Vazební věznice v Hradci Králové.

Ve večerních hodinách ještě postrádala dřevo majitelka domu v Dolním Javoří. Nakonec se ukázalo, že dřevo z volného prostranství odnesl soused, který se domníval, že je jeho. Policisté věc na místě vyřešili a soused dřevo vrátil. (Hana Klečalová)