Dále prováděli šetření k trestným činům a přestupkům a v neposlední řadě i dohlíželi nad bezpečností a plynulostí v silničním provozu.

Pátek

V pátek 7. března vyjeli policisté v ranních hodinách v Jičíně do Raisovy ulice, kde se neznámý zloděj vloupal do dvou řadových garáží. Uvnitř pak bral vše, co mu přišlo pod ruku. Nářadí, hliníková kola, pneumatiky a další věci v celkové hodnotě 28 tisíc korun.

V noci ze čtvrtka na pátek řádil neznámý vandal v Jičíně v ulici 17.listopadu, kde u budovy základní školy poškodil několik oken.

V Robousích na benzínové čerpací stanici ležela neuvěřitelných sedm dní pánská příruční taška, ve které se kromě osobních dokladů nacházela i velká finanční hotovost. Tašku nakonec našla obsluha benzínky, která se s jejím majitelem dohodla na předání.

Zajímavé oznámení učinila na linku 158 žena z Jičína, které se nezdála dvojice podomních prodejců v Bolzanově ulici. Ve většině případů totiž prodejci nabízejí různou elektroniku, deky apod., teď to však byla zelenina. Což je opravdu neobvyklé. Hlídka na místě dvojici zkontrolovala, ale nic podezřelého nezjistila.

V dopoledních hodinách zadrželi pracovníci ostrahy v Jičíně v jednom z obchodních domů nepoctivého zákazníka, který zde odcizil zboží a s tímto se snažil projít přes pokladní zónu, což se mu nepodařilo. Policisté věc na místě vyřídili v blokovém řízení.

Před polednem neznámý vandal řádil na silnici mezi Kopidlnem a Bartoušovem, kde ničil plastové patníky. Hlídka na místě však nikoho nenašla.

Majitelé domu v Jičíně v Železničářské ulici se pro změnu nemohli dostat do svých sklepů. Neznámý pachatel jim totiž všechny zámky zalepil tmelem.

V objektu kasáren v Jičíně se v odpoledních hodinách nacházel za zamřížovaným oknem muž, který se nehýbal. Policisté na místě zjistili, že muž požil větší množství léků a proto byl převezen rychlou záchrannou službou do místní nemocnice.

Odpoledne pak sobotečtí policisté vyjeli společně s hasiči do Mladějova, kde došlo k zahoření chaty. Vzhledem k tomu, že k požáru došlo z důvodu špatné izolace komínu, převzal si věc na místě vyšetřovatel hasičů.

Následně zjistila majitelka rodinného domku v Sobotce, že jí v noci někdo odcizil z nezajištěné králíkárny 9 králíků. Jednalo se o osm samců a jednu samici. Kde ušáci skončili, teď vyšetřují sobotečtí policisté.

Večer pak oznámil na linku 158 silně podnapilý muž z Vysokého Veselí, že má rozbitý obličej. Na otázku, jak se mu to stalo, odpověděl, že neví, ale že zřejmě po cestě domů z místní restaurace. V žádném případě nechtěl zavolat sanitku, neboť usoudil, že zranění nejsou vážná.

Sobota

V noci z pátku na sobotu 9. března řádil neznámý vandal v Jičíně, kde v Dlouhé ulici poškodil lak u čtyř zaparkovaných vozidel. Majitelé vyčíslili celkovou škodu na částku nejméně 15 tisíc korun.

V ranních hodinách oznámila na linku 158 starší žena z Nové Paky, že postrádá vkladní knížku, na které měla uloženo přes 100 tisíc korun. Policisté na místě zjistili, že se důchodkyně právě stěhuje do domu s pečovatelkou službou a vkladní knížku si uložila na jiné místo, kde ji nakonec našla.

V dopoledních hodinách spadl v Kopidlně na budovu skladu v Jateční ulici strom. Jeho pád však neměl na svědomí vítr, ale aktivní dělník. Ten místo aby provedl prořez stromu, jak měl zadáno, tak rovnou celý strom pokácel. Majitel vyčíslil škodu na částku nejméně 3 tisíc korun.

Policisté případ evidují jako přestupek proti majetku.

Před polednem se muži zákona zaměřili i na neukázněné řidiče. Ve Vidochově zjišťovali, zda dodržují stanovenou rychlost. Nutno podotknout, na první hříšníky nemuseli dlouho čekat. Jednačtyřicetiletému řidiči osobního vozidla Volkswagen Golf totiž naměřili 68 km/h a další, šestatřicetiletý řidič osobního vozidla Nissan Primera jel rychlostí 69 km/h. Oba nakonec odjeli s pokutou ve výši 1 tisíc korun.

V jednom z obchodních domů v Jičíně v Hradecké ulici odhalili drzého zákazníka, který se zde snažil pronést pokladní zónou zboží, aniž by ho uhradil. Věc na místě vyřídila přivolaná hlídka blokovou pokutou.

V Hořicích měli pro změnu problémy s podnapilým hostem, který nechtěl uhradit útratu ve výši 81 korun. Nakonec mu musela domluvit až policejní hlídka.

Ve večerních hodinách vypátrali policisté v Hořicích třiadvacetiletého muže, na kterého byl vydán příkaz k zatčení. Nakonec noc strávil v policejní cele a ráno ho čekala cesta do Vazební věznice v Hradci Králové.

V Jičíně pak další policejní hlídka vypátrala devětatřicetiletého muže z okresu Trutnov, na kterého byl rovněž vydán příkaz k zatčení. Jeho cesta nejdříve vedla k Okresním soudu do Mladé Boleslavi a odsud byl eskortován do Vazební věznice v Liberci.

Večer vyjeli muži zákona na základě oznámení do Libuně, kde v místní hájovně pořádala parta mladých lidí párty. Svým hlukem však obtěžovali sousedy. Poté, co jim muži zákona domluvili, zjednali nápravu.

Neslavně skončila návštěva mladé ženy s dítětem u známé v obci Pecka. V půl třetí ráno totiž hostitelka se s návštěvou nepohodla a vyhodila ji z domu. Mladá žena neměla kam jít, a tak o pomoc požádala sousedku. Nakonec pro ni přijel známý z Prahy.

Neděle

Neděle 9. března pak byla o poznání klidnější. Policisté v ranních hodinách šetřili v Hořicích případ poškozeného laku u osobního vozidla Škoda Octavia ve Všehrdově ulici. Majitel v tomto případě vyčíslil škodu na 15 tisíc korun.

Dále vyjeli k dopravní nehodě v Jičíně, kde se na kruhovém objezdu u Holína střetla dvě osobní vozidla. Dvaapadesátiletý řidič osobního vozidla Škoda Octavia zde nedal přednost v jízdě vozidlu Volkswagen Passat a do tohoto narazil. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění a celková škoda byla vyčíslena na 95 tisíc korun.

Následně muži zákona prováděli šetření ke krádeži jízdních kol, které odcizil neznámý pachatel ze sklepní kóje v jednom z panelových domů ve Valdicích a poté vyjeli do Hořic do jedné z restaurací, kde podnapilý host nechtěl uhradit útratu. Poté, co mu hlídka domluvila, své jednání přehodnotil, a účet raději zaplatil.

Kolem 20. hodiny se dostavili na obvodní oddělení do Nové Paky dva mladíci s tím, že utekli z výchovného ústavu v Bílé Třemešné a rádi by se vrátili zpátky, protože jim je zima. Nakonec si pro oba výrostky z ústavu přijeli. (Hana Klečalová)