Šestasedmdesátiletý řidič osobního vozidla Citroën C 15 zde vyjížděl na hlavní silnici, přičemž nedal přednost osobnímu vozidlu Volkswagen Caddy, jehož řidič jel po hlavní silnici ve směru na Jičín a do tohoto narazil. Ke zranění osob nedošlo a alkohol u řidičů byl na místě vyloučen dechovou zkouškou. Celková škoda byla vyčíslena na 30 tisíc korun.

Dva muže z Liberce a Ostravy zadrželi v dopoledních hodinách v jednom z obchodních domů v Jičíně na autobusovém nádraží pracovníci místní ostrahy. Oba muži se snažili pronést přes pokladní zónu deset lahví alkoholu v hodnotě téměř 3 tisíce korun, které zde odcizili. V okamžiku zadržení však tři z odcizených lahví rozbili. Ty pak pochopitelně na místě uhradili no a zbylé lahve vrátili. Věc je dále šetřena jako přestupek proti majetku.

V dopoledních hodinách pak oznámila na linku 158 starší žena z Novopacka, že má zdravotní problémy. Na místo se kromě policistů dostavila i rychlá záchranná služba, která nemocnou ženu odvezla do nemocnice.

Dítě bez dozoru

Před polednem pak nechala mladá maminka v Úněticích svého čtyřletého syna bez dozoru, který se sám pohybovat po místní komunikaci a přitom vběhl před projíždějící osobní vozidlo. Naštěstí řidič včas zareagoval a ke střetu nedošlo. Věc je vedena jako přestupek na úseku sociálně-právní ochrany dítěte.

V Hořicích za školní jídelnou si měli pro změnu vyřizovat účty v pěstním souboji místní školáci. Hlídka na místě však nikoho nezastihla.

Dále muži zákona asistovali v Miletíně při odklízení spadlého stromu a v odpoledních hodinách pak vyjeli řešit manželské neshody do obce Brdo. Po příjezdu hlídky se však manželé jako mávnutím proutku usmířili a nakonec nic řešit nechtěli.

Divné chování řidiče

V odpoledních hodinách oznámil na linku 158 vedoucí pošty, že u obce Markvartice havarovalo jedno z jejich vozidel. Hlídka na místě zjistila, že vozidlo sjelo ze srázu na pole, uvnitř na straně řidiče je vyražený airbag a sám řidič se na místě nenachází. Z tohoto důvodu se hned rozjela rozsáhlá pátrací akci, při které policisté mimo jiné prověřovali i příjem pacientů v blízkých nemocnicích. Po několika hodinách byl řidič nalezen poblíž místa dopravní nehody. Na dotaz, jak k nehodě došlo sdělil, že byl přepaden neznámým pachatelem, který ho vytáhl z vozidla, natlačil do skříně na ložnou plochu a poté si již nic nepamatuje. Nejenže jeho tvrzení bylo od samého počátku nejasné, ale navíc provedená dechová zkouška u něj prokázala přes 0.2 promile alkoholu. Nakonec se policistům přiznal, že nebyl přepaden, ale že mu do cesty před vozidlo vběhla srna, které se chtěl vyhnout a přitom sjel ze srázu na pole, kde havaroval. Dále uvedl, že se z místa dopravní nehody vzdálil z důvodu šoku, který utrpěl a poté, že se i napil alkohol. Policisté teď zjišťují, proč si řidič přepadení vymyslel.

Po 19. hodině žádal policisty o pomoc mladík z Hořic, který dluží peníze snad každému, na koho se podívá. Věřitelé teď po něm chtějí pochopitelně peníze vrátit, ale vzhledem k tomu, že žádné nemá, tak se jich bojí. (PČR)