A tak během víkendu se věnovali nejen běžnému výkonu služby, ale prováděli i šetření ktrestné činnosti, vyšetřovali dopravní nehody a vneposlední řadě pomáhali občanům, kteří se na ně obrátili se svými starostmi a problémy.

Vpátek 4. ledna je vranních hodinách čekal výjezd do Hořic, kde neznámý vandal poškodil oplocení u jednoho zrodinných domků, následně vyšetřovali dopravní nehodu vOhařicích a vDřevěnicích pro změnu prověřovali únik nebezpečných látek. Poté vyjížděli na oznámení o nezaplacení pohonných hmot, kdy řidič „volkswagenu“ natankoval u benzínové čerpací stanice na obchvatu Jičína přes 40 litrů benzínu a zmísta rychle ujel. Pak už nastal čas oběda, kdy během několika málo minut policisté přijali na lince 158 téměř dvě desítky hovorů.

Ve všech případech volaly děti, které zřejmě nevěděly co svolným časem a tak po policistech chtěli například poradit sdomácím úkolem. Vodpoledních hodinách poté vyšetřovali krádež šesti kol znákladního vozidla zaparkovaného vobjektu jedné zfirem vMiletíně. VKopidlně zase řešili neshody mezi bývalými partnery a vHořicích, zřejmě od nedopalku cigarety, došlo kzahoření plastového kontejneru. Večer pak ještě vyjížděli do Popovic, kde došlo knapadení mezi manželi.

Sobota

Vsobotu 5. ledna oznámil na linku 158 anonymní hlas, že od jedné zheren vHořicích měl odjíždět notně opilý řidič. I když hlídka oznámení prověřila, přesto řidiče nikde nezastihla. Vranních hodinách zadrželi pracovníci bezpečnostní služby vjednom zobchodních domů vJičíně muže, který zde odcizil potraviny a alkohol. Přivolaní policisté věc na místě vyřešili pokutou.

Poté vyšetřovali dopravní nehodu vSobotce, která se naštěstí obešla bez zranění. Ve večerních hodinách oznámila na linku 158 mladá žena, že pohřešuje svého přítele. Vtomto případě nebyli policisté posly dobrých zpráv, neboť museli ženě sdělit krutou pravdu a to, že její přítel od ní odešel a vsoučasné době bydlí někde jinde. Vnoci je čekaly rodinné neshody vHořicích, kde otec napadl svého syna. I vtomto případě věc vyřešili na místě domluvou.

Neděle

Vneděli 6. ledna během dne policisté vyšetřovali několik dopravních nehod. Mezi tím ještě vyjížděli na Valdštejnovo náměstí, kde došlo k napadení mezi bývalými manželi. Notně opilý muž, zde vyhrožoval své bývalé manželce. I vtomto případě postačila domluva. Poté asistovali při převozu muže do psychiatrické léčebny vKosmonosech a v odpoledních hodinách u hotelu Paříž vJičíně opět opilý muž nejdříve slovně napadl kolemjdoucí ženu a poté navíc kopl jejího psa. Přivolaná hlídka ho odvezla na „záchytku“ do Hradce Králové. P

omocí kamerového systému vJičíně odhalili policisté vnočních hodinách dva řidiče, kteří prováděli na Valdštejnově náměstí „školu smyku“, kdy velmi nebezpečně jezdili kolem zaparkovaných vozidel. Přivolaná hlídka mladým řidičům na místě domluvila. Po půlnoci ještě vyjížděli na zmatené oznámení o překážce vsilničním provozu vobci Budčeves. Až na místě hlídka zjistila, že řidič pouze nemůže nastartovat své vozidlo a tak mu jej pomohli roztlačit. Poté ještě vyjížděli do herny vJičíně, kterou nechtěli opilé hosté opustit a navíc se dožalovali dalšího alkoholu. Policisté neodbytným hostům nejdříve domluvili a poté je nasměrovali kdomovu.