V podvečerních hodinách v Jungmannově ulici v Jičíně volně pobíhal zlatý retrívr. I když policejní hlídka hned vyjela na místo, přesto psa nikde nenašla.

Večer oznámil na linku 158 anonym, že se v Hořicích na neurčeném místě měla strhout rvačka několika mladíků. Celý incident měl navíc jeden z nich nahrávat na mobilní telefon. Policisté oznámení hned prověřili, ale nic konkrétního nezjistili.

Hádku mezi dvěma sousedy řešili muži zákona po deváté hodině večerní v Kopidlně. V dobré víře zde oznámil soused sousedovi, že chytá „mejdan“, tak aby počítal s tím, že u nich bude hlučněji než obvykle. S tím pochopitelně druhá strana nesouhlasila a hádka byla na světě. Tu nakonec ukončili až přivolaní policisté.

Rodinné neshody

Další problémy, v tomto případě rodinné, řešili muži zákona v Hořicích. Otec se zde nepohodl se synem, kterého naopak bránila jeho matka. V momentě, kdy hlídka přijela na místo, už nic oznamovat ani řešit nechtěli.

Kolem druhé hodiny ranní oznámil na linku 158 ženský hlas, že se v Jičíně v ulici U Trati někdo pohybuje kolem řadových garáží. Policisté nakonec na místě zjistili, že zde jeden z majitelů opravujuje vozidlo. I když oznámení bylo plané, přesto muži zákona ženě za telefonnách poděkovali.

Téměř ve stejné době oznámila rovněž na linku 158 žena z Hořic, že asi hodinu pozorovala partu lidí, která se podezřele pohybovala kolem bankomatu na náměstí. V tomto případě však žena volala, až když už byli všichni pryč. Škoda, že se nerozhodla pro telefonát dřív, neboť policisté už neměli koho kontrolovat. (PČR)