V ranních hodinách nejdříve vyjeli do Milovic, kde řidič osobního vozidla Volkswagen Golf natankoval do nádrže a kanystru několik desítek litrů benzínu. Aniž by se namáhal s placením, z místa rychle ujel.

Další řidič, který lehce přišel k benzínu, tankoval v Robousích. V tomto případě neujel, ale uhradil pouze zboží, které si vybral v prodejně. To, že má platit benzín, už obsluhující pracovnici nepřipomněl a ona sama mu ho nenaúčtovala.

Štěstí v neštěstí měla v ranních hodinách starší žena v Hořicích, která cestou autobusem ztratila peněženku. Tu nakonec našel poctivý řidič, který ji ženě vrátil.

Následně muži zákona vyjeli v Jičíně do jednoho z obchodních domů na autobusovém nádraží, kde pracovníci místní ostrahy zadrželi důchodkyni, která zde odcizila bujón a žvýkačky. Přivolaná hlídka věc na místě vyřídila blokovou pokutou. Je otázkou, zda se jí krádež vyplatila, když za zboží by utratila pouze třicet korun, kdežto v blokovém řízení zaplatila pokutu ve výši 100 Kč.

V horkém odpoledni pak policisty zaměstnali opilci. První z nich ležel na chodníku na Tylově náměstí v Jičíně. Poté co se prospal, pokračoval dál k domovu. Další si „ustlal“na lavičce v Lipové aleji a vzhledem k tomu, že už ani nekomunikoval, skončil v místní nemocnici. V pořadí již třetí opilec byl zřejmě nějaký „šprýmař“, neboť na linku 158 oznámil, že mu někdo odcizil za chůze opasek z kalhot a teď mu padají.

V Nové Pace pak došlo k zahoření zametacího vozu, se kterým pohotový řidič zajel přímo před hasičský záchranný sbor, kde vozidlo hasiči uhasili.

Povalující se dva výrostky v zámeckém parku v Kopidlně okřikl v odpoledních hodinách zaměstnanec místní školy s tím, aby zde nekouřili. Výtka však jednoho z nich natolik rozohnila, že vyskočil a muže několikrát udeřil pěstí do obličeje. Ten byl nakonec nucen po incidentu vyhledat lékařské ošetření. Hlídka, která na místo vyjela zjistila, že útočníkem je místní, devatenáctiletý mladík. Ve věci je konáno zkrácené přípravné řízení, kdy útočníkovi hrozí za trestný čin výtržnictví až dva roky vězení.

Po osmnácté hodině ještě vběhl v Jičíně na autobusovém nádraží mladík pod kola právě projíždějícího autobusu. Z místa byl převezen rychlou záchrannou službou na ošetření do nemocnice.

V podvečerních hodinách došlo i na sousedské neshody. Ty vyjeli řešit muži zákona do Ostroměře, kde šestadvacetiletý muž vyhrožoval svým sousedům „holými lebkami“ poté, co mu jejich pes pomočil pneumatiku u vozidla. Případ šetří policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

Do rodinného domu v Jičíně ve Štrauchově ulici se v pozdních nočních hodinách vloupal jednačtyřicetiletý cizinec. Měl však smůlu, protože v jednom z pokojů vzbudil majitele, který ho okamžitě začal pronásledovat. I když se mu podařilo z domu i s odcizenými mobilními telefony, peněženkou a dalšími věcmi utéct, přesto vyhráno neměl. Majitel ho totiž poznal, a tak pak už bylo jen otázkou času, kdy ho policisté dopadnou. Nakonec ho po půlnoci i s lupem zadrželi v nedaleké restauraci. (PČR)