Čtvrtek

Ve čtvrtek 17. dubna se muži zákona v ranních hodinách zaměřili na řidiče. Nutno podotknout, že na první hříšníky, nebo spíše hříšnice nemuseli dlouho čekat. Ve Starém Místě totiž kontrolovali, zda řidiči dodržují nejvyšší dovolenou rychlost. Jako první v jejich síti uvízla sedmapadesátiletá řidička z okresu Jičín, která obcí „profrčela“ 63 km rychlostí. Za to byla také náležitě odměněna, a to blokovou pokutou ve výši 2.500 Kč. Podobně skočila i sedmadvacetiletá řidička, která jela vozidlem Hyundai Santa rychlostí 56 km v hodině. V tomto případě nejvyšší povolenou rychlost překročila o 16 km/h. V další jízdě pak pokračovala už s pokutou na místě nezaplacenou ve výši 1 tisíc korun. Do třetice naměřili policisté, pro změnu v Jičíně, šestatřicetileté řidičce, která jela vozidlem Audi A 4 Avant rychlost 55 km v hodině, a to v úseku, kde je povolena nejvyšší rychlost 40 km/h. I ona byla náležitě za svůj „výkon“ ohodnocena a to blokovou pokutou ve výši 1 tisíc korun.

V Kopidlně pak sedmadvacetiletý muž znečišťoval veřejné prostranství, a tak aby si příště pamatoval, jak se má na veřejnosti chovat, dostal na cestu blokovou pokutou na místě nezaplacenou ve výši 1 tisíc korun.

U Miletína se pro změnu proháněli po silnici koně, kteří utekli z nedaleké farmy. A tak i za pomoci policejní hlídky byli nakonec zahnáni tam , kam patří, do stáje.

Malý a velký. Nevíte o kom je řeč ? Jedná se o dva psy, kteří se potulují v ulicích Sobotky. Velký, německý ovčák a jeho menší kamarád oříšek, tak obtěžují místní občany. O jejich výskytu byl informován starosta obce, který vzal věc na vědomí.

Ne zrovna nejlepší místo na odpočinek si vybral ve večerních hodinách mladý muž v Jičíně. Notně posilněn alkohol totiž usnul na autobusovém nádraží, což se nelíbilo ostatním cestujícím. Policisté, kteří na místo přijeli, muže vzbudili a ten odešel směrem k domovu.

Na linku 158 oznámila ve večerních hodinách žena, že jí v Holíně u topolů vyděsil velký černý pes. I když hlídka hned vyjela na místo, psa už nikde nenašla.

Pátek

Pátek 18. března byl rovněž nabitý událostmi. V ranních hodinách policisté asistovali při otevření benzínové čerpací stanice v Jičíně, kde došlo k zablokování dveří.

Vedoucí prodejny v Chotči obtěžoval svými výroky podnapilý muž. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o místního občana, a tak jej odvezla domů.

Následně vyšetřovali dopravní nehody v Nové Pace, v Kopidlně a v Jičíně.

V noci pak policisté vyjeli do Lázní Bělohrad, kde parta mladíků na náměstí rozbila skleněnou výplň vývěsky.

V Jičíně zase pro změnu oznámil muž, že má v bytě neznámého „vetřelce“. Na dotaz, o koho se jedná sdělil, že jde o jemu neznámého muže, který se dovnitř dostal neuzamčenými hlavními dveřmi. Nakonec sám z bytu odešel neznámo kam.

Sobota

Ani v sobotu 19. dubna se policisté nenudili. V ranních hodinách vyjeli do Budčevsi řešit letité sousedské neshody a poté prováděli šetření v Lázních Bělohrad, kde neznámý vandal během noci poničil lavičky a kašnu v parku Bažantnice.

K zajímavému případu vyjeli muži zákona do Tetína. V odpoledních hodinách si zde místní občané udělali brigádu na likvidaci náletových dřevin, při které používali i traktory. Jedna z místních obyvatelek však s tou činností nesouhlasila a bránila v provedení prací tím, že si lehala pod kola traktoru. Žena se uklidnila až po příjezdu hlídky, která je důrazně domluvila. Nakonec přiznala, že její jednání bylo neuvážené.

Do nezáviděníhodné situace se dostala majitelka restaurace Dachova. V odpoledních hodinách restauraci navštívila asi pětatřicetiletá žena spolu se dvěma dětmi a psem. Majitelka ji upozornila, že pes musí být na vodítku a dále, že musí mít košík. Následně si všichni tři sedli ke stolu, kdy k těmto si přisedli další dva hosté. Pili pivo a pes přitom „volně lítal“ po restauraci. V okamžiku, kdy přišlo na placení, tak se k části útraty nikdo z nich neměl. Obsluhující pracovnice spolu s majitelkou však na úhradě trvali, což žena, která byla pod vlivem alkoholu, nelibě nesla. Nejdříve začala majitelku restaurace slovně a poté i fyzicky napadat. Vylila na ní dvě kávy a poté ji rvala za vlasy a přitom ji častovala opravdu nevybíravými výrazy. Nakonec všichni z restaurace utekli.

Neděle


Dále policisté vyšetřovali dopravní nehody v Jičíně a v Cerekvici nad Bystřicí. Poté několik občanů reagovalo na reportáž odvysílanou televizí Nova. Jednalo se o dvě zlodějky, které byly zachyceny kamerovým systémem při krádeži v obchodě v Sobotce.

Z Vidonic oznámila místní občanka, že zřejmě došlo k vloupání do maringotky, neboť si všimla podezřelého světla uvnitř. Hlídka na místě však zjistila, že k žádném vloupání nedošlo, ale že uvnitř spí majitel.

Večer pak policisté vypátrali v restauraci v Jičíně třiačtyřicetiletého muže, po kterém bylo vyhlášeno Okresním soudem v Jičíně, celostátní pátrání po pobytu. Bát se o svoji svobodu však nemusel, neboť byl po provedení potřebných úkonů propuštěn.

V Jičíně v ulici Pod Lipami došlo k zahoření kontejneru, o jehož uhašení se postarali místní hasiči a v Nové Pace si pro změnu „ustlal“ na autobusovém nádraží silně opilý muž.

Opravdu nepříjemné probuzení připravil dosud neznámý vandal rodině v Miletíně. Nad ránem jim totiž hodil do okna obývacího pokoje kámen. Nebylo to však poprvé, již den předtím jim rovněž okno někdo rozbil. Případ šetří hořičtí policisté jako přestupek proti majetku. (PČR)