V pátek 2. března ráno odcizil neznámý pachatel v Nové Pace  horské kolo Author modré barvy v hodnotě 2 tisíce korun. Krátce po činu byl na uvedeném kole kontrolován osmnáctiletý mladík, který se ke krádeži přiznal. A tak kromě toho, že musel kolo vrátit, dostal v blokovém řízení pokutu ve výši jeden tisíc korun. Snad si bude příště pamatovat, že krást se nemá.

Krátce po poledni se obrátila na policii žena z Jičína s tím, že se zřejmě stala obětí podvodníků.  Uvedla, že ji oslovili  dva muži, kteří jí nabídli výměnu zámku u vstupních dveří do bytu. Mělo se jednat o bezpečnostní zámek v hodnotě 10 tisíc korun, s jehož cenou žena souhlasila.   Po skončení práce jim celou částku uhradila. Až po jejich odchodu se ženě začala  zdát  cena předražená a navíc jí zarazilo, že od  nich neobdržela fakturu, kterou s ní sepsali. Hlídka, která vyjela na místo, zjistila, že k žádnému protiprávnímu jednání nedošlo.

Po poledni vyjeli muži zákona do obce Zliv, kde neznámý „dřevorubec“ pokácel na soukromém pozemku vzrostlou vrbu, kterou  poté rozřezal a dřevo  odcizil. Majitel vyčíslil škodu na 500 korun. Případ šetří kopidlenští policisté jako přestupek proti majetku.

Notně opilý muž obtěžoval  v odpoledních hodinách u jednoho z obchodních domů v Jičíně na autobusovém nádraží ostatní zákazníky, které urážel. Po příjezdu hlídky svého jednání zanechal a okamžitě prodejnu opustil.

Ve večerních hodinách vyjeli novopačtí policisté do Komenského ulice, kde mělo dojít ke krádeži motorové pily. Dle oznamovatele ji měl z garáže, která je volně přístupná ostatním nájemníkům domu, odcizit neznámý pachatel.  Hlídka však na místě zjistila, že k žádné krádeži nedošlo. Pilu totiž odnesl otec oznamovatele do sklepa domu, aniž by to svému synovi sdělil.  

Skupinka mladíků snědé pleti měla krátce po devatenácté hodině pokřikovat u jednoho z domů v Nové Pace urážlivé výroky na adresu  jeho nájemníků. Policisté, kteří vyjeli na místo, však už nikde podezřelou skupinku nenašli.

Vlastním očím nemohl uvěřit majitel vozidla Ford Rangeer, který na korbě vozu, se kterým parkoval za obcí Čálovice,  našel vysypané odpadky. Případ šetří sobotečtí policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

Před dvacátou hodinou se obrátila na policii žena z Hořic s tím, že někdo na náměstí odpaluje rachejtle, které jí dopadají na dům a poškozují tak omítku.  V tomto případě nešlo o žádné individuální odpalování rachejtlí, ale o povolený ohňostroj na oslavu znovuotevření jednoho z místních supermarketů. Fasádu jejího domu tak žádné rachejtle ani poškodit nemohly.

V sobotu 3. března vyjela  krátce po půlnoci policejní hlídka do jedné z restaurací v Miletíně, kde jeden z hostů vulgárně urážel servírku, po které nakonec hodil půllitr piva. Ženy se zastal další z hostů, který chtěl konflikt urovnat. To se však  útočníkovi nelíbilo a nastala „mela“,  do které se údajně zapojilo dalších osm štamgastů.   I když byl po příjezdu hlídky v restauraci relativní klid a k žádným potyčkám již nedocházelo, přesto vše policisté zadokumentovali a případ šetří jako podezření z přečinu výtržnictví.

Po druhé hodině ranní kontrolovala policejní hlídka v Kbelnici osobní vozidlo Peugeot 206, které řídil čtyřiadvacetiletý muž. Provedená dechová zkouška u něj prokázala přes 0,5 promile alkoholu. Z tohoto důvodu mu policisté zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Na jak dlouho, o tom teď bude rozhodovat příslušný správní orgán.

V ranních hodinách upozornil na  lince 158 anonym  na dva muže, kteří měli v malé obci na Hořicku krást v objektu bývalé firmy staré koleje. Hlídka na místě zkontrolovala čtyři muže, kdy každý z nich dostal v blokovém řízení pokutu ve výši jeden tisíc korun.

V dopoledních hodinách  vyjeli  muži zákona do malé obce na Kopidlensku,  kde vyšetřovali krádež peněženky s několikatisícovou hotovostí, kterou neznámý pachatel odcizil v kuchyňce místní klubovny. Případ šetří kopidlenští policisté jako přestupek proti majetku.  

Po šestnácté hodině vyjela policejní hlídka do obce Pecka, kde mělo dojít k pádu muže z půdy. Policisté na místě zjistili, že jeden z místních chalupářů sestupoval po žebříku dolů z půdy a v okamžiku, kdy se domníval, že stojí na posledním stupínku, udělal krok do prázdna a spadl z výšky 60 cm na zem a přitom si poranil nohu. Následně byl převezen do Oblastní nemocnice v Jičíně.

Neděle 4. března  byla z celého víkendu nejklidnější. Hodinu po půlnoci řádil v nemocnici v Hořicích silně opilý muž, který měl tržnou ránu v obličeji. Vůči lékaři, který ho ošetřoval, se choval agresivně a odmítavě.  Policistům, kteří vyjeli na místo, muž uvedl, že si zranění způsobil cestou z restaurace, když upadl na zem. Po ošetření  nemocnici opustil. Daleko se však nedostal. V Riegrově ulici opět  několikrát upadl na zem a vzhledem k tomu, že nebyl schopen další chůze, nezbylo policistům nic jiného, než ho převézt do protialkoholní záchytné stanice v Hradci Králové.

Krátce po jedné hodině ranní došlo k požáru bývalé hájovny v obci Doubrava. Oheň,  který zachvátil kromě domu i přilehlou kůlnu, likvidovali jak profesionální, tak i dobrovolní hasiči. Hořičtí policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu poškozování cizí věci. Předběžná škoda byla vyčíslena na jeden milion korun.

V podvečerních hodinách se vydal do jednoho z obchodních domů v Jičíně v Hradecké ulici sedmašedesátiletý zákazník, který v oddělení uzenin odcizil salámy v hodnotě 82 korun. Ke své smůle ho při krádeži odhalili pracovníci bezpečnostní služby, kteří vše oznámili na policii. A tak nejenže se musel salámů vzdát, ale navíc dostal v blokovém řízení pokutu ve výši jeden tisíc korun.   (PČR)