V pátek 4. února šetřili muži zákona v Sobotce krádež dvou plechových konví na benzín, plechového víka a litinových krytů, které odcizil neznámý zloděj v objektu bývalé benzínové čerpací stanice. Vzhledem k tomu, že škoda na odcizených věcech nepřesáhla 5 tisíc korun, šetří případ sobotečtí policisté jako přestupek proti majetku.

V dopoledních hodinách si stěžovala žena z Hořic na sousedku, která jí bouchala na dveře a okna. Hlídka, která vyjela na místo, zjistila, že se sousedka chtěla jen ohřát, neboť jí byla zima. V tomto případě postačila ze strany policistů domluva.

O tom, že odpadky patří do koše a ne na chodník, se přesvědčil před polednem třiatřicetiletý muže v Nové Pace. V ulici Legii totiž odhodil na chodník papírové odpadky, za což byl náležitě odměněn blokovou pokutou ve výši jeden tisíc korun.

Po patnácté hodině se obrátila na policii majitelka rodinného domu v Nové Pace s tím, že jí neznámý zloděj odcizil ze zahrady několik metrů štípaného palivového dřeva, čímž jí způsobil škodu ve výši téměř 3 tisíc korun. Po pachateli, kterému zřejmě byla zima, pátrají novopačtí policisté. Ti případ šetří jako přestupek proti majetku.

„Babičko otevři, já nutně potřebuju na záchod“, žadonil ve večerních hodinách neznámý muž za dveřmi jednoho z bytů v Jičíně v ulici Českých bratří a přitom vytrvale bouchal na dveře. Vzhledem k tomu, že se ho majitelka bytu bála, obrátila se na policii. Hlídka, která vyjela na místo, už ale nikoho za jejími dveřmi nezastihla. Muž zřejmě mezitím přesvědčil někoho jiného, aby mu umožnil návštěvu toalety.

V sobotu 5. února kontrolovala pět minut po půlnoci policejní hlídka v Popovicích osobní vozidlo Škoda Felicia, které řídil pětatřicetiletý muž. Vzhledem k tomu, že měl zarudlé oči a nezvykle popelavou pokožku, vyzvali ho policisté k provedení testu na přítomnost omamných a psychotropních látek, který byl pozitivní. Z tohoto důvodu policisté muži zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. O jeho osudu teď bude rozhodovat příslušný správní orgán.

Ve dvě hodiny ráno zastavila policejní hlídka v Jičíně v Ruské ulici osobní vozidlo Škoda Forman, které řídil pětatřicetiletý muž. Ten sice nebyl pod vlivem omamných a psychotropních látek ani alkoholu, ale zato není držitelem potřebného řidičského oprávnění a navíc neměl na vozidle sjednané pojištění. Z tohoto důvodu případ šetří policisté jako přestupek na úseku bezpečnosti a plynulosti v silničním provozu.

„Horko“ bylo po druhé hodině ranní majiteli rodinného domu ve Starých Hradech, kterému „chytly“ saze v komíně. Na místo okamžitě vyjeli policisté a hasiči, kteří požár uhasili. A tak díky jejich rychlému a včasnému zásahu nebyl nikdo zraněn a ani nedošlo k žádným škodám na majetku.

Po sedmé hodině ranní zmateně pobíhali po silnici u Jičíněvse dva pitbulové. Hlídka, která vyjela na místo, už ale našla jen jednoho z nich. Druhý se zřejmě odpojil a vydal se vlastní cestou. Nakonec se policistům podařilo zkontaktovat jejich majitele, který si psa převzal. Druhého tuláka se vydal hledat.

V dopoledních hodinách natankoval u benzínové čerpací stanice v Robousích řidič do osobního vozidla Opel Calibra plyn, který na pokladně neuhradil. Teď zde dluží 646 korun. Případ šetří policisté jako přestupek proti majetku.

Po desáté hodině dopolední se obrátila na linku 158 majitelka bytu z Libáně s tím, že jí neznámý vandal pozvracel v noci dveře bytu a schody před ním. Policistům se nakonec nepodařilo zjistit, kdo si zde „ulevil“ a schody a dveře “zaneřádil“. A tak veškerý úklid zřejmě zůstal na majitelce bytu, která byla právem rozzlobená.

Během dne vyšetřovali muži zákona několik dopravních nehod, ke kterým došlo na Batíně, v Jičíně a ve Svatojánském Újezdu. Ve všech případech se účastníci na místě dohodli a společně vyplnili euroformuláře o dopravních nehodách.

V podvečerních hodinách došlo i na rodinné a sousedské neshody. Nejdříve vyjeli policisté v Jičíně do Hradecké ulice, kde se nepohodla družka s druhem. Jejich konflikt nakonec přerostl až ve fyzický útok, při kterém měl muž několikrát svoji partnerku udeřit. Po devatenácté hodině se obrátil na policii majitel bytu v Jičíně v Barákově ulici s tím, že u sousedů probíhá divoká hádka. Hlídka, která vyjela na místo, zjistila, že se jedná pouze o slovní rozepři, kterou vyřídila domluvou.

Červený nápis stop, umístěný na služebním vozidle policie, ukončil po dvaadvacáté hodině v Oseku jízdu vozidla Volkswagen Golf, které řídila čtyřicetiletá žena. Řidička se během kontroly podrobila orientační dechové zkoušce, která u ní prokázala přes 0,5 promile alkoholu. Z tohoto důvodu se na místě rozloučila se svým řidičským průkazem a policisté jí navíc zakázali další jízdu.

Zábavu na plese v Podůlší pokazil v neděli 6. února hodinu po půlnoci opilý host, který napadal ostatní tanečníky a přitom se choval dosti nevhodně. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o devětatřicetiletého muže z Jičína, který byl svlečen do půl těla a na čele měl zarudlá místa. Vzhledem k tomu, že sotva stál na nohou, vyzvali ho policisté k provedení dechové zkoušky, kterou odmítl. Jelikož se choval velmi agresivně a stále se dožadoval vstupu na parket, nezbylo nic jiného, než ho převézt do protialkoholní záchytné stanice v Hradci Králové. Jízda to ale nebyla vůbec jednoduchá. Muž byl totiž drzý a stále opakoval, že si bude na policisty stěžovat. Na záchytce, kde mu nakonec naměřili v dechu přes 3 promile alkoholu, si dokonce začal vymýšlet, že je bývalý policista. I zde dělal problémy a nechtěl se svléknout. To mu ovšem vydrželo jen chvíli. Službu konající lékařka mu důrazně vysvětlila, jak se má chovat a hlavně, že bude plnit příkazy personálu. A tak se raději rychle svlékl a odešel na nocležnu.

Na podezřelou posádku vozidla Mercedes, která u Bílska obtěžovala projíždějící řidiče, upozornil na lince 158 anonym. Mělo se jednat o osoby snědé pleti, které se údajně vrhaly před projíždějící vozidla, a tím nutili řidiče, aby zastavili. Na nich pak žadonily peníze na benzín a jídlo. Hlídka, která vyjela na místo, již nikde podezřelou posádku ani vozidlo nenašla.

V podvečerních hodinách vyšetřovali policisté dopravní nehodu u Ohavče, kde se střetly dvě osobní a jedno nákladní vozidlo. Vzhledem k závažnosti nehody byl úsek silnice I/16 mezi Jičínem a Dolním Lochovem úplně uzavřen. Provoz byl na dlouhých třináct hodin veden po místních komunikacích. Příčina nehody a míra zavinění jsou předmětem dalšího šetření.

Večer ještě řešili muži zákona rodinné neshody v Libáni a v obci Pařezská Lhota, kde měl muž několikrát udeřit svoji družku do obličeje. V obou případech se jedná o přestupky proti občanskému soužití. (PČR)