V pátek 19.prosince vyjeli policisté v ranních hodinách do Kopidlna, kde měl na silnici u cihelny ležet opilý muž. Hlídka na místě však nikoho nenašla.

Během dopoledních hodin pak muži zákona vyšetřovali krádež haki lešení v Jičíně a poté poškození vozidla v ulici Přátelství.

Po deváté hodině ranní vyjeli policisté do jednoho z obchodních domů v Jičíně na autobusovém nádraží, kde pracovníci místní ochranky odhalili při krádeži dvou piv jednoho z nepoctivých zákazníků. Hlídka na místě pak zjistila, že se jedná o devětačtyřicetiletého muže z okresu Kolín, po kterém bylo navíc vyhlášeno celostátní pátrání. A tak nejenže musel pivo vrátit, ale navíc „putoval“do věznice v Hradci Králové, kde stráví i nadcházející vánoční svátky.

V odpoledních hodinách pobíhal po silnici mezi Libání a Kozodírkami velký pes, který svým chováním ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Údajně se mělo jednat o dogu, kterou však policisté na místě nikde nenašli.

Neznámý vandal řádil v Lázních Bělohradě, kde v Zámecké ulici poškrábal vozidlo Citroën Xsara Picasso. Majitel vyčíslil škodu na částku nejméně 25 tisíc korun.

Sobota 20. prosince byla z pohledu policistů celkem klidná. V časných ranních hodinách pouze řešili manželské neshody v malé obci na Hořicku a poté vyjeli do Vrchoviny, kde se měla po silnici prohánět ovce. Než však stačila hlídka na místo dorazit, už zde ovci nenašli.

Během dne se muži zákona zaměřili i na řidiče, kteří ne vždy dodržují pravidla silničního provozu. Někteří totiž stále telefonují za jízdy s přístrojem v ruce, další nemají při sobě potřebné doklady, pro některé jsou zbytečné bezpečnostní pásy a další zase neznají význam některých dopravních značek. A tak opět přišly na řadu pokuty.

V odpoledních hodinách se opět vrátili na Hořicko, kde pokračovali v řešení manželských neshod a poté vyjeli do Mlázovic, kde se měla v místní hospodě strhnout rvačka. Hlídka však na místě zjistila, že zde došlo pouze ke slovní rozepři čtyř hostů. A tak věc na místě vyřešili domluvou.

Po dvacáté hodině kontrolovala policejní hlídka ve Třtěnici osobní motorové vozidlo Škoda 135 Favorit, které řídil třiatřicetiletý muž. Ten zřejmě neví, že je u nás zakázána jízda pod vlivem alkoholu, protože jinak by nemohl mít v dechu přes 0.5 promile alkoholu. A tak mu policisté nejenže zakázali další jízdu, ale navíc mu i zadrželi řidičský průkaz.

V neděli 21. prosince vyjeli muži zákona po třetí hodině ranní do obce Boháňka, kde řešili neshody mezi hosty. Nakonec se všichni dohodli a přítomnost policie již více nepožadovali.

Po páté hodině ranní oznámil na linku 158 muž, že ho v Jičíně v Husově ulici poranilo na přechodu pro chodce projíždějící vozidlo Škoda 120. Hlídka, která na místo vyjela, však již muže nezastihla. Oznamovatel, který byl dle hlasu pod vlivem alkoholu, totiž odešel domů a více nechtěl s policií spolupracovat.

V dopoledních hodinách na sebe upozornil policejní hlídku řidič osobního vozidla Seat Toledo, který „šněroval“ silnici v Lázních Bělohradu. Nebylo se ani čemu divit, neboť se sedmačtyřicetiletý řidič, cizí státní příslušník, před jízdou patřičně posilnil pivem. Což také potvrdila provedená dechová zkouška, která u něj prokázala přes 2.5 promile alkoholu. Navíc měl řidič na vozidle propadlou technickou kontrolu. Případ řeší novopačtí policisté.

Následně hlídka vyjela do obce Jičíněves, kde ležel v příkopu zraněný pes. Více se o něj postaral starosta obce.

Krvavé stopy na chodbě domu v Jičíně v ulici Pod Koželuhy vyděsily v dopoledních hodinách ostatní nájemníky. Stopy vedly do bytu mladého muže, který ovšem neotvíral a na zvonění nijak nereagoval. Z tohoto důvodu vše oznámili na linku 158. Hlídka, která na místo vyjela zjistila, že se muž silně opil a následně usnul na kanapi, proto také neslyšel zvonění. Krvavé stopy byly skutečně jeho, neboť si cestou domů strhl nehet u palce nohy a z rány mu pak tekla krev.

Na obtěžující telefonáty si stěžovala v odpoledních hodinách žena z Nové Paky. Opakovaně jí totiž někdo volal na mobilní telefon a navíc ještě zvonil na bytový zvonek. Před domem si všimla neznámých lidí a vzhledem k tomu, že se bála o své zdraví, raději vše oznámila na policii. Hlídka na místě zjistila, že šlo o nedorozumění, neboť za ženou přišli její bývalí žáci, kteří ji chtěli popřát hezké svátky. Nejdříve jí volali na mobilní telefon a poté se vydali přímo k ní domů.

Několik kluků se v podvečerních hodinách nepohodlo v Jičíně na Valdštejnově náměstí, kde se měli údajně fyzicky napadat. Hlídka na místě zjistila, že šlo pouze o „klukovinu“ a tak ti, co zůstali na místě, jeli domů policejním vozem. (PČR)