A právě ty se staly terčem útoku neznámých pachatelů, kteří od léta loňského roku do začátku června letošního roku posprejovali na našem okrese nejméně 5 vlakových souprav a ve dvou případech i autobusy.

Policisté se všemi případy velmi intenzivně zabývali a na základě provedeného šetření a zvláště pak podle zanechaného rukopisu došli k závěru, že se jedná o stejnou partu lidí. A nemýlili se. V těchto dnech skupinu podezřelých odhalili a jeden z ní, dvacetiletý mladík ze Semil, dokonce strávil noc v policejní cele.

Zbytek party pak tvoří další tři mladíci ve věku 17 až 21 let, všichni z okresu Semily.

Za „dobrodružstvím“ vždy vyráželi v noci. S batohy na zádech plnými sprejů a dalších pomůcek si pak vybírali správné objekty, které zdobili svými graffitti. Zájem měli hlavně o vlakové soupravy, které proměnili v „pojízdné galerie“.

A tak několikrát zavítali na vlakové nádraží do Staré Paky, Mladějova nebo Jičína. Ve dvou případech jim přišly vhod i autobusy zaparkované na nádraží v Nové Pace. Své výtvory si vždy pečlivě nafotili a následně uveřejnili na internetu. Celková škoda, kterou svým jednáním způsobili byla vyčíslena na několik desítek tisíc korun.

V případě prokázání viny všem hrozí, za trestný čin poškozování cizí věci, trest odnětí svobody až na tři roky. (PČR)