Policisté přijali na lince 158 několik desítek hovorů, vyšetřovali přečiny a přestupky a v neposlední řadě je zaměstnali i řidiči, kteří měli problémy s dodržováním pravidel v silničním provozu.

V ranních hodinách vyšetřovali muži zákona případ vloupání do zahradní chatky v Jičíně, ze které dosud neznámý pachatel odcizil travní sekačku. Majitel vyčíslil škodu na více jak 5 tisíc korun.

Nákup mobilního telefonu Nokia 5530 přes jeden z internetových portálů se nevyplatil mladému muži z Jičínska. I když splnil veškeré podmínky nákupu a na účet prodávajícího zaslal 3. 400 korun, přesto do současné doby přístroj neobdržel. Případ šetří policisté jako přestupek proti majetku.

Nepozornost řidiče zřejmě stála za hrůzostrašně vyhlížející dopravní nehodou, ke které došlo u Ohařic. Pětačtyřicetiletý řidič osobního vozidla Hyundai Matrix, který jel po třinácté hodině ve směru od Jičína na Sobotku, sjel vlevo mimo vozovku, kde nejdříve narazil do betonového mostku a poté se několikrát přetočil přes střechu. Ke zranění osob naštěstí nedošlo. Alkohol u řidiče byl na místě vyloučen dechovou zkouškou a celková škoda byla vyčíslena na 80 tisíc korun.

V odpoledních hodinách řádila v jednom z obchodních domů v Jičíně „straka“. Nešlo pochopitelně o opeřence, ale o zloděje, který využil nepozornosti jedné ze zákaznic a v nestřeženém okamžiku jí z nákupního košíku odcizil kabelku. Spolu s ní tak žena přišla o mobilní telefon a peněženku, ve které měla platební kartu, peníze , osobní doklady a další písemnosti.

Hádka mezi manželi vyvrcholila v podvečerních hodinách na zahrádce jedné z restaurací v Jičíně fyzickým napadením. Muž před ostatními hosty svoji choť nejdříve velmi vulgárně urážel a poté ji udeřil do obličeje. V jednání pokračoval i na autobusovém nádraží, kam žena odešla. Po druhém útoku vyhledala lékařské ošetření v místní nemocnici. Ani to rozběsněného muže nezastavilo a do třetice ji fyzicky napadl i zde. Případ šetří policisté jako přečin výtržnictví.

Do nepříjemné situace se dostal v odpoledních hodinách řidič osobního vozidla, kterého v Sedličkách začalo pronásledovat osobní motorové vozidlo BMW, jehož posádku tvořili dva mladíci. Neustále za ním jeli a přitom na něj blikali. Řidič z nich dostal strach a s prosbou o pomoc se obrátil na policii. Nakonec se ukázalo, že se stal zřejmě součástí jejich podivné zábavy. V Jičíně se totiž od něj odpojili, a více ho nepronásledovali.

Po devatenácté hodině vyjeli muži zákona v Jičíně do jedné z restaurací, kde si obsluha nevěděla rady se skupinou hostů, která nechtěla uhradit útratu. Hlídka na místě zjistila důvod, proč odmítli účet zaplatit. Údajně se jim nelíbilo, jak se k nim personál choval. Policisté oběma stranám na místě domluvili. Nakonec nespokojení hosté přece jen útratu uhradili.

Ve 23:01 oznámil na linku 112 mužský hlas, že na obchvatu Jičína přesně na sjezdu na Poděbrady došlo k dopravní nehodě osobního vozidla. Dále uvedl, že se jedná o čelní náraz, kdy řidič zůstal zaklíněn ve vozidle. Na základě této informace vyjel na místo celý záchranný integrovaný systém. V té chvíli ještě nikdo netušil, že se jedná o nejapný žert muže, který si zřejmě tímto způsobem krátil volný čas. Na místě, ani nikde jinde v okolí totiž k žádné nehodě nedošlo. Dvě policejní hlídky projížděly trasu od Ohavče až po Jičíněves a Úlibice, ale ani zde žádné havarované vozidlo nenašly. Nakonec před půlnocí akci ukončily. Policisté teď pátrají po záhadném volajícím, který svým jednáním zneužil linku tísňového volání a podáním nepravdivých informací přiměl k výjezdu všechny složky záchranného systému. V případě jeho odhalení, bude mít co mužům zákona vysvětlovat. (PČR)