V ranních hodinách vyjeli muži zákona do Staré Paky, kde mělo dojít k požáru v jedné z firem. Po příjezdu na místo však spolu s hasiči marně požár hledali. Zřejmě nějaký vtipálek neměl co dělat, a tak alespoň zbytečně zaměstnal část záchranného integrovaného systému.

Neskutečně drze si počínal v dopoledních hodinách jednatřicetiletý zákazník v jednom z obchodních domů v Jičíně v Hradecké ulici. Přímo v prodejně si totiž rozdělal a následně vypil energetický nápoj Red Bull v hodnotě 33 korun. Možná měl pocit, že mu narostla křídla, a tak se snažil se z prodejny bez zaplacení „fouknout“. To se mu ovšem nepodařilo. V prostoru informací ho totiž zadrželi pracovníci místní ostrahy, kteří vše oznámili na linku 158. Policisté teď případ šetří jako přestupek proti majetku.

Ještě před polednem asistovali muži zákona při otevření bytu ve Starém Místě, který si majitel nedopatřením zabouchl. S překonáním zámku mu pak pomohli přivolaní hasiči.

Na podezřelé vozidlo Škoda Octavia a na jeho, ještě víc podezřelou posádku, upozornil v odpoledních hodinách majitel rodinného domu v Jičíně v Markově ulici. Všiml si totiž, že z vozidla, které zastavilo u jednoho z domů, vystoupili dva muži snědé pleti, kteří zde oslovili jednoho ze sousedů. Tomu se přestavili jako policisté a vzhledem k tomu, že jim nevěřil, nasedli zpět do vozidla a odjeli směrem na Mladou Boleslav. O několik minut později se stejné vozidlo pohybovalo v Dřevěnici, kde se ovšem posádka nevydávala za policisty, ale za pracovníky energetických závodů. Ani v tomto případě jim místní občané nevěřili. Hlídka, která na místo vyjeli, již žádné podezřelé vozidlo nezaznamenala.

V podvečerních hodinách vyšetřovali muži zákona krádež osobního vozidla Škoda Superb, které odcizil dosud neznámý zloděj z parkoviště u plaveckého bazénu v Hořicích. Majitel vyčíslil jeho hodnotu na částku nejméně 560 tisíc korun.

Rady se svým opilým synem si nevěděla po půlnoci jeho matka v Hořicích. Silně opilý mladík, který se vrátil domů z restaurace, totiž tropil výtržnost, napadal ostatní členy rodiny a byl velmi vulgární. V okamžiku, kdy na místo vyjela policejní hlídka, již mladík spal a vzhledem k tomu, že nikomu neublížil, nechtěla již více rodina problém řešit.

Skvělou zábavu si našli dva mladíci kolem jedné hodiny ranní v Jičíně na Husově třídě. Do oka jim totiž padly stojany na kola, které postupně převraceli. K jejich smůle si jich všiml náhodný kolemjdoucí, který vše oznámil na linku 158. Hlídka, která vyjela na místo, už našla jen jednoho z nich. A tak všechny stojany, které pracně spolu se svým kamarádem nejdříve převrátil, musel po dozorem policistů, uvést do původního stavu. (PČR)