Od ranních hodin policisté vyšetřovali dopravní nehody ve Vokšicích, v Jičíně, v Kacákově Lhotě a následně v Sobotce a Čejkovicích.

V dopoledních hodinách oznámila na linku 158 žena ze Samšiny, že jí soused neustále obtěžuje hlasitou hudbou. Případ šetří sobotečtí policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

V Holovousých pro změnu volně pobíhali dva psi, kteří vnikli na pozemek jednoho z domů, kde se dobývali do králíkárny. Nakonec se jim podařilo dovnitř a čtyři králíky zakousnout. Jejich „návštěvu“ odnesla i slepice, kterou rovněž zakousli. Majitelka vyčíslila škodu na 2 tisíce korun.

V odpoledních hodinách pak vyjeli muži zákona řešit sousedské neshody v Domoslavicích. Vše začalo tím, že pes jednoho ze sousedů pobíhal volně po ulici a přitom se dobýval na vedlejší pozemek. To se pochopitelně nelíbilo majitelů a svojí sousedku upozornili, aby si psa uvázala, což se zase pro změnu nelíbilo jí a konflikt byl na světě. A tak přes plot „létaly“ vulgární nadávky a sprosté výrazy. Policisté případ šetří jako přestupek proti občanskému soužití.

Během dne se policisté zaměřili na řidiče, kteří stále nedodržují platné předpisy. V Libáni kontrolovali šestnáctiletého motocyklistu, který zřejmě nepovažoval za důležité, mít za jízdy nasazenou přilbu a jezdil bez ní. Další, v tomto případě sedmadvacetiletý řidič osobního vozidla Škoda 120 zase neměl při sobě osobní doklady.

Večer pak ještě pátrali po pacientce Oblastní nemocnice v Jičíně, která se nevrátila z vycházky. Poté co přijali potřebná opatření, vyhlásili po ženě pátrání. Nakonec vše dobře dopadlo a v pozdních nočních hodinách ji našli spící ve svém vozidle, zaparkovaném u nemocnice. (PČR)