Hned v ranních hodinách vyjeli do Ostroměře, kde se neznámý pachatel vyloupal do jedné z firem. Uvnitř odcizil počítače a nářadí v celkové výši nejméně 54 tisíc korun.

Novopackou prodejnu potravin navštívil v dopoledních hodinách zřejmě vyznavač ginu, který se zde pokusil odcizit šest lahví tohoto destilátu. K jeho smůle ho ale odhalila pracovnice prodejny, která vše oznámila na policii. Hlídka pak na místě zjistila, že se jedná o dvaašedesátiletého muže, který nejenže musel lahve vrátit, ale navíc odešel s blokovou pokutu na místě nezaplacenou ve výši 1 tisíc korun.

Následně řešili rodinné neshody v Jičíně Železničářské ulici a poté prováděli šetření v Rohoznici, kde pro změnu neznámý zloděj odcizil ze zaparkovaných stavebních strojů nejméně 200 litrů nafty.

V odpoledních hodinách se údajně „motal" na silnici u Kumburského Újezdu notně opilý muž. Hlídka na místě opilce zkontrolovala a poté co mu domluvila, pokračoval dál k domovu.

Na řidiče černého golfu jistě dlouho nezapomene obsluha benzínové čerpací stanice v Hořicích. Ten si totiž do nádrže natankoval benzín za více než jeden tisíc korun a poté z místa bez zaplacení ujel.

Večer pak oznámil na linku 158 majitel bytu v Údrnicích, že se mu neznámý pachatel vloupal do sklepní kóje, ze které následně odcizil dvě jízdní kola a kufr s nářadím.

Po jednadvacáté hodině zaměstnal policisty opilý pár z Nemyčevse, který slavil nečekané setkání. Žena to ovšem s alkoholem přehnala, v důsledku čehož se jí udělalo nevolno. Její partner měl o ni strach, a tak žádal policii o pomoc. Poté co hlídka přijela na místo zjistila, že již žádnou pomoc nepotřebují, neboť muž své přítelkyni přiložil mokrý „hadr“ na hlavu a té se hned ulevilo.

Nad ránem ještě jičínští policisté šetřili krádež osobního vozidla Škoda Fabia combi,modré barvy, které odcizil neznámý pachatel v Železnici v ulici Za Humny. Majitel vyčíslil jeho hodnotu na částku nejméně 150 tisíc korun. (PČR)