V ranních hodinách nejdříve asistovali při převozu pacientky z Hořicka do léčebny v Kosmonosech a poté řešili spory mezi příbuznými v Chomuticích. V tomto případě postačila domluva s tím, že v případě dalšího sporu učiní napadená strana oznámení na policii v Hořicích.

Následně šetřili několik dopravních nehod, ke kterým došlo v Hořicích, v Libošovicích, v Lázních Bělohrad a v Kněžnicích. Nejvážnější z nich se stala v Hořicích, kde v odpoledních hodinách odbočoval v Havlíčkově ulici dvacetiletý řidič osobním vozidlem Škoda Favorit na parkoviště a přitom zřejmě nedal přednost v jízdě řidiči motocyklu Malaguti, se kterým se střetl. Těžce zraněný motocyklista byl z místa převezen do Fakultní nemocnice v Hradci Králové a lehce zraněn byl i spolujezdec ve škodovce. Alkohol u řidiče byl vyloučen dechovou zkouškou a celková škoda byla vyčíslena na 23 tisíc korun.

Smůlu měla v dopoledních hodinách jedna ze zákaznic obchodního domu v Jičíně na autobusovém nádraží, která si po vstupu do prodejny zavěsila svoji tašku na nákupní košík a vydala se mezi regály. Jaké bylo její překvapení, když u pokladny zjistila, že nemá peněženku. Tu ji zřejmě v nestřeženém okamžiku odcizil dosud neznámý pachatel. Žena tak přišla nejen o peníze, ale i o osobní doklady, fotografie a další písemnosti..

Další zloděj „řádil“, tentokrát u obchodního domu v Hradecké ulici, kde pro změnu odcizil uzamčené jízdní kolo Author Impuls červené barvy, v hodnotě téměř 5 tisíc korun.

V odpoledních hodinách pak policisté řešili manželské neshody v Libuni. Otec, který přijel navštívit své syny, se nepohodl s jejich matkou. Ta ho za přítomností dětí začala nejdříve častovat vulgárními výrazy a poté přišly na řadu i pěsti, kdy ho několikrát udeřila do obličeje. Policisté případ šetří jako přestupek proti občanskému soužití.

Velkou pátrací akci „rozjeli“ policisté v podvečerních hodinách v Hořicích. Pátrali po devětačtyřicetileté, duševně nemocné ženě, která se ztratila svému téměř osmdesátiletému otci na procházce. Ten se vrátil sám domů a o zmizení dcery informoval její sestru, která vše oznámila na policii v Hořicích. Poté se otec a další rodinný příslušníci vydali ženu hledat na místo, kde se ztratila. Nakonec vše dobře dopadlo a po devatenácté hodině otec sám našel dceru živou a zdravou v lese u Lískovic.

Opilý muž se ještě nad ránem nemohl dostat do svého bytu v Jičíně v Havlíčkově ulici, a tak mu za asistence policie pomohli hasiči, kteří dveře bytu otevřeli. (PČR)