Policisty zaměstnali hlavně opilci a výtržníci, kteří řádili v nočních ulicích měst a obcí a rušili tak ostatní ve spánku.

V pátek 30. prosince nad ránem vyjeli muži zákona do jedné z restaurací v Oseku, kde skupina šesti návštěvníků obtěžovala ostatní hosty a přes výzvy obsluhy nechtěla podnik opustit. Nakonec se přece jen všichni uklidnili a ještě před příjezdem hlídky restauraci opustili.
V dopoledních hodinách vyšetřovali muži zákona krádež kovových vrat, která odcizil neznámý pachatel z prostoru řepného plata mezi obcemi Kozojedy a Slavhostice. Případ šetří kopidlenští policisté jako přestupek proti majetku.

Před polednem se obrátil na policii anonym s tím, že v Jičíně na Lidickém náměstí dochází k poškození kontejneru. Hlídka na místě zkontrolovala jednadvacetiletého mladíka, který v kontejneru hledal, z jeho pohledu, zajímavé věci. Policisté mladíkovi domluvili a vysvětlili mu, že odpad v kontejneru patří pouze vlastníkovi nádoby a nikomu jinému.

Před sedmnáctou hodinou vyjela policejní hlídka do jedné z heren v Jičíně, kde měl opilý dvaatřicetiletý host slovně urážet dvě ženy. Ve svých výjevech pokračoval i před policisty, kteří ho vyzvali, aby se uklidnil a přestal ženy napadat. Vzhledem k tomu, že tak neučinil a byl stále agresivnější, nezbylo mužům zákona nic jiného, než ho zpacifikovat a převézt do protialkoholní záchytné stanice v Hradci Králové, kde zůstal až do vystřízlivění.

V podvečerních hodinách natankoval na čerpací stanici v Hořicích neznámý řidič do vozidla Mazda téměř 141 litrů motorové nafty a poté bez zaplacení ujel. Vzhledem k tomu, že po něm zbyl dluh ve výši 5.001 korun, šetří případ hořičtí policisté jako přečin krádeže, za což pachateli hrozí až dva roky za mřížemi.

Krátce před půlnocí oznámil na lince 158 mužský hlas, že v Jičíně na Valdštejnovo náměstí leží na lavičce notně opilý muž. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o čtyřiašedesátiletého důchodce, který byl nejen opilý, ale navíc i silně podchlazený. Z tohoto důvodu byl převezen do Oblastní nemocnice v Jičíně.

K silvestrovským oslavám patří neodmyslitelně alkohol, kterému mnozí holdovali už od časných ranních hodin. Jako například muž v Nové Pace, který v sobotu 31. prosince bouchal ve dvě hodiny ráno na dveře svých sousedů, které tím vzbudil. Hlídka na místě opilci domluvila a vysvětlila, jak se má chovat.

Další opilci řádili v Jičíně, kde o hodinu později hulákali na Valdštejnově náměstí a tím rušili noční klid. I v tomto případě postačila ze strany zasahujících policistů domluva.

„Veselo“ bylo i v Libáni, kde šestadvacetiletým mladík napadl kvůli údajné pomluvě o deset let staršího muže. Tomu se to pochopitelně nelíbilo a vše oznámil na policii. Čas do příjezdu hlídky pak oba vyplnili vzájemným pěstním souboje, který si naštěstí nevyžádal lékařské ošetření. Případ šetří kopidlenští policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

Po páté hodině ranní se obrátil na policii anonym s tím, že ve směru od Vojic na Jičín jede osobní vozidlo Škoda Octavia, jehož řidič je určitě podle stylu jízdy opilý. Hlídka, která vyjela na místo, vozidlo zastavila a u řidiče provedla dechovou zkoušku, která byla ovšem negativní.

V dopoledních hodinách vyjeli muži zákona do Drahorazi, kde neznámý pachatel odcizil z místního hřbitova lavičku v hodnotě nejméně sto korun. Případ šetří kopidlenští policisté jako přestupek proti majetku.

Po poledni se obrátila na policii žena z Nové Paky s tím, že má obavu o svoji třiaosmdesátiletou sousedku, kterou již delší dobu neviděla a má strach, aby se jí něco nepřihodilo. Na místo vyjeli policisté, kterým se podařilo se ženou navázat přes okno komunikaci, kdy jim neustále opakovala, že už jde otevřít. Vzhledem k tomu, že se tak nestalo, nezbylo nic jiného, než aby dveře bytu otevřeli přivolaní hasiči. Policisté pak seniorku našli v pokoji, kde ležela na zemi a nemohla se hýbat. Z tohoto důvodu byla rychlou záchrannou službou převezena do Oblastní nemocnice v Jičíně.

Policii s taxislužbou si v podvečerních hodinách spletla žena z malé obce na Sobotecku. Od mužů zákona požadovala, aby jí okamžitě přivezli čtrnáctiletého syna, který i přes její zákaz odjel se svými kamarády do Libáně. Na dotaz, proč si pro syna nedoje sama, uvedla, že nemůže, protože je pod vlivem alkoholu.

V pozdních nočních hodinách vyjela policejní hlídka do Starého Místa, kde měl podnapilý mladík fyzicky napadat skupinku osob. Nakonec všichni včetně útočníka ještě před příjezdem hlídky z místa odešli.

V neděli 1. ledna 2012 zaznamenali policisté dozvuky silvestrovského veselí. Po jedné hodině ranní vyjeli muži zákona do malé obce na Libáňsku, kde mělo na jedné party dojít ke krádeži peněženky. Ta se ovšem jako zázrakem ještě před příjezdem hlídky našla. Zřejmě se ze strany oznamovatele jednalo o nepovedený vtip.

Před druhou hodinou ranní se obrátila na linku 158 žena z malé obce na Kopidlensku s tím, že jí tři mladíci házeli do oken petardy a přitom ji jedno z oken rozbili. Případ šetří kopidlenští policisté jako přestupek proti majetku.

Nad ránem přišli na řadu agresivní opilci, které bylo nutné zkrotit. Prvnímu z nich, čtyřiašedesátiletému, který měl v dechu přes 2 promile alkoholu, domlouvali policisté v Lázních Bělohradě a dalšímu pak Hořicích.

Před třetí hodinou ranní vyjeli muži zákona do Libáně, kde se měla před jednou z místních restaurací strhnout rvačka. Po příjezdu hlídky už byl na místě naprostý klid.

V dopoledních hodinách se obrátila na policii žena z Hořic s tím, že má od zábavné pyrotechniky, která létala z náměstí poškozenou omítku na domě. Hlídka na místě zjistila, že omítka jejího domu je sice poškozená, ale ne od pyrotechniky, ale vlivem povětrnostních podmínek.

Po poledni upozornil na lince 158 anonym na nevhodné chování mileneckého páru, který se v Milovicích u benzínové čerpací stanice oddával v zaparkovaném vozidle Mercedes milostným hrátkám. Hlídka, která vyjela na místo, oba aktéry zkontrolovala a za rušení občanského soužití oběma udělila blokovou pokutu.