Kromě běžného výkonu služby se muži zákona věnovali i motoristům, kteří se nebojí usednout za volant pod vlivem alkoholu či drog.

V pátek 5. srpna ráno vyjeli policisté do obce Zliv, kde se neznámý pachatel vloupal do jednoho z rekreačních objektů. V hospodářské části domu pak odcizil motorovou sekačku a motocykl Babeta. Celková škoda byla vyčíslena na 27 tisíc korun. Případ prošetřují kopidlenští policisté jako přečin krádeže a porušování domovní svobody.

V dopoledních hodinách prošetřovali jičínští policisté krádež gumového raftu Gumotex Colorado šedomodré barvy, který odcizil neznámý pachatel z chodby domu v Revoluční ulici. Majitel vyčíslil jeho hodnotu na 10 tisíc korun. Po zloději, který se tak dopustil přečinu krádeže, pátrají policisté.

Po poledni došlo v Ohařicích k požáru motorové části nákladního vozidla Tatra, které jelo ve směru od Jičína na Mladou Boleslav. I když se řidič snažil plameny uhasit, přesto se mu to nepodařilo. Požár nakonec uhasili až přivolaní hasiči. Policisté provoz na místě řídili po dobu zákroku kyvadlově.

Po patnácté hodině se obrátil na policii muž z Nové Paky s tím, že mu přítelkyně, která u něj byla na návštěvě, odcizila v době jeho nepřítomnosti peníze a jídlo. Hlídka, která vyjela na místo, zjistila, že se oznámení nezakládá až tak na pravdě. Oba totiž žijí ve společné domácnosti a vzájemně na sebe oznamují různé hlouposti. Policisté muže vyzvali, aby vše oznámil na policejní služebně, kam se však nedostavil.

V sobotu 6. srpna pobíhal před třetí hodinou ranní na silnici u obce Trotinka kůň. Na místo vyjela policejní hlídka, která zjistila, že se zvíře vydalo do sousedního okresu, kde se již o něj zajímali jejich kolegové.

V dopoledních hodinách prošetřovali novopačtí policisté krádež malého motocyklu Jawa Pionýr, který odcizil neznámý pachatel z volně přístupného skladu u koupaliště v obci Pecka. Majitel vyčíslil jeho hodnotu na nejméně 3 tisíce korun. Případ šetří policisté jako přestupek proti majetku.

Po poledni si stěžovalo několik motoristů na řidiče kombajnu, který jel ve směru od Jičína na Hořice. Řidičům se totiž nelíbilo, že „brzdí“ provoz a tvoří se za ním kolona. Hlídka, která vyjela na místo, kombajn zastavila a řidiče požádala, aby na vhodných místech zajel a okraj vozovky a dal tak možnost za ním jedoucím řidičům, aby ho mohli předjet. Poté si již nikdo nestěžoval.

Po poledni vyšetřovali hořičtí policisté krádež bronzové busty Eduarda Štorcha, kterou neznámý zloděj odcizil v Ostroměři. Dílo v hodnotě nejméně 70 tisíc korun bylo umístěné na podstavci v místním parku před školou. Případ šetří policisté jako přečin krádeže, za což pachateli hrozí trest odnětí až na pět let.

„Vykuřování“ vos, které se „uhnízdily“ na půdě jednoho z domů nedaleko Jičína, skončilo požárem. Na odstranění báně si majitelka domu pozvala odborníka, který měl vosy za pomocí dýmovnice zlikvidovat. Místo toho ale došlo k výbuchu a následnému požáru židle a koberce. Oheň naštěstí včas uhasil syn majitele a jeho kamarád. Oba se zřejmě přitom nadýchali nebezpečných zplodin, a tak skončili na pozorování v jičínské nemocnici. Odborníka nakonec čekala jen polovinu odměny, kterou měl přislíbenou, neboť báň s uhynulými vosami si majitelé raději sami odstranili.

Po šestnácté hodině se obrátil na policii muž z Jičína s tím, že u jednoho z domů v Poděbradově ulici leží poraněný čáp. Na místo vyjeli městští strážníci, kteří po konzultaci s odborníkem opeřence odchytili a umístili v útulku pro zvířata.

Večer řešili muži zákona neshody mezi bývalými manželi v Drahorazi. Nutno zdůraznit, že se jedná o dvojici, která si své problémy řeší prostřednictvím policie. I v tomto případě tomu tak bylo. Muž měl údajně svoji bývalou choť sprostě urážet. Před příjezdem hlídka se ale zřejmě usmířili, neboť poté již nic oznamovat nechtěli. I tak oběma policisté řádně domluvili a vysvětlili jak se mají k sobě chovat.

Hodinu před půlnocí skončila předčasně v malé obci na Hořicku oslava narozenin. O její ukončení se postaral jeden z přítomných hostů, který zřejmě z přemíry vypitého alkoholu udeřil pěstí svoji přítelkyni. Ostatní se dívky zastali a mladíkovi uštědřili několik ran. Tomu se to pochopitelně nelíbilo a hned běžel na ošetření do nemocnice. Celý incident oznámil na policii jeden z hostů, který nakonec uvedl, že si napadená slečna ještě musí vše rozmyslet a v případě trestního oznámení se dostaví na obvodní oddělení.

V neděli 7. srpna kontrolovala několik minut po půlnoci policejní hlídka v Jičíně osobní vozidlo Audi A100, které řídil osmadvacetiletý cizinec. Provedená dechová zkouška u něj prokázala přes 0,9 promile alkoholu. Z tohoto důvodu mu policisté zakázali další jízdu a o jeho osudu teď bude rozhodovat příslušný správní orgán.

Po čtvrté hodině ranní oznámila na lince 158 silně opilá žena, že jí taxikář, který ji vezl domů, odcizil peněženku. Nutno zdůraznit, že její oznámení bylo velmi nesrozumitelné a zmatené. Hlídka, která vyjela na místo, nakonec její peněženku našla na parapetu okna, u kterého stála.

V rukou lékařů skončil před pátou hodinou ranní opilý mladík, kterého mělo v Sobotce na diskotéce napadnout několik mužů. Údajně ho měli kopat do kotníku. Z tohoto důvodu na místo vyjela i rychlá záchranná služba, která mladíka ošetřila. Ten nakonec uvedl, že si vše vymyslel. Zranění si způsobil sám, když zřejmě vlivem vypitého alkoholu ztratil rovnováhu, upadl na zem a přitom si kotník poranil.

Po páté hodině ranní měl v Jičíně v Havlíčkově ulici ležet na silnici opilý muž. Hlídka, která vyjela na místo, již nikoho nenašla.

Krátce po čtrnácté hodině přistál na nádvoří hradu Kost vrtulník letecké záchranné služby, jehož posádka zde ošetřovala tři zraněné muže. Jednoho z nich nakonec transportovala do Fakultní nemocnice v Praze na Vinohradech. Zranění muži patřili do skupiny historického šermu, která zde návštěvníků předváděla své umění. Při střelbě z replik středověkých zbraní došlo zřejmě nešťastnou náhodou k výbuchu kovové prachovnice, ze které jeden z účinkujících dosypával dávku střelného prachu do hákovnice, který se předtím nepodařilo jeho kolegovi doutnákem odpálit. Událost, na které se s největší pravděpodobností „podepsalo“ vlhké a deštivé počasí, šetří sobotečtí policisté jako podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti.

Ve večerních hodinách se obrátila na policii řidička osobního vozidla s tím, že se zřejmě stala obětí podvodu. Policistům uvedla, že do vozidla, které má palivovou nádrž na 46 litrů, natankovala u benzínové čerpací stanice nedaleko Hořic benzín, kdy hodnota na display stojanu ukazovala odebraných 50 litrů, s čímž pochopitelně nesouhlasila. V tomto případě se jedná o občanskoprávní spor. (PČR)