Nejvíce je zaměstnali drobní zloději a řidiči, kteří usedli za volant pod vlivem zakázaných látek.

V pátek 10. června ráno zadrželi sobotečtí policisté šestatřicetiletého muže, na kterého vydal Okresní soud v Mladé Boleslavi příkaz k zatčení. Po provedených úkonech skončil muž ve vazební věznici v Hradci Králové.

Velmi neopatrně si počínala v dopoledních hodinách zákaznice v jednom z obchodních domů v Jičíně na autobusovém nádraží, která si v prodejně odložila kabelku do nákupního košíku. I když se ji snažila mít stále pod kontrolou, přesto ji neuhlídala. Její chvilkové nepozornosti zřejmě využil neznámý pachatel a v nestřeženém okamžiku jí z kabelky odcizil peněženku, ve které měla osobní doklady, hotovost a platební kartu. Celková škoda byla vyčíslena na 1.500 korun. Případ šetří jičínští policisté jako přečin krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

V odpoledních hodinách kontrolovala policejní hlídka v Hořicích osobní vozidlo Renault Laguna, které řídil dvaadvacetiletý muž. Už jak otevřel dveře, bylo policistům jasné, že se před jízdou posilnil některou ze zakázaných látek. Nepřítomný pohled a potící se ruce tomu byly jasným důkazem. Řidič ani nezapíral a sám se přiznal, že kouřil marihuany. O jeho osudu teď bude rozhodovat příslušný správní orgán.

O dvě hodiny poději skončil v „policejní síti“ i sedmadvacetiletý řidič osobního vozidla Volkswagen Passat, který se rovněž přiznal, že kouřil marihuanu. A tak i v jeho případě bude ve věci rozhodovat příslušný správní orgán.

Třetím hříšníkem, který řídil pod vlivem drog, byl šestadvacetiletý řidič osobního vozidla Ford Escort, kterého policisté kontrolovali v Hořicích v Maixnerově ulici. I on se přiznal k tomu, že kouří marihuanu. Policisté případ zadokumentovali a v následujících dnech předají k vyřízení příslušnému správnímu orgánu.

Po devatenácté hodině se obrátil na policii muž z Jičína s tím, že má neshody se svojí známou. Dále uvedl, že jí hlídal psa, pro kterého si přišla a teď nechce opustit jeho byt. Na místo vyjela policejní hlídka, která zjistila, že se nejedná o psa nýbrž o nosála červeného, kterého k němu žena přinesla v kleci už ve čtvrtek s tím, že se pro něj za dvě hodiny vrátí. Přišla si pro něj až následující den a místo omluv pustila zvíře z klece a spolu s ním běhala po bytě. To se pochopitelně muži nelíbilo a několikrát ženu vyzval, aby i s nosálem odešla. Vzhledem k tomu, že se k odchodu neměla, oznámil vše na lince 158. Ani po příjezdu hlídky žena nezkrotla a vběhla do ložnice, kde chytla vyhladovělého nosála, který právě konzumoval granule a začala s ním jednomu z policistů šermovat před obličejem. Hlídka ženu, která se chovala velmi nevyzpytatelně a nebezpečně, několikrát vyzvala, aby nosála uložila do klece. Vzhledem k tomu, že tak neučinila a navíc zvíře hodila mezi policisty, nezbylo jim nic jiného než ji za pomoci hmatů a chvatů zpacifikovat a převézt na policejní služebnu, kde se podrobila orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek, který byl pozitivní. Podivná chovatelka nakonec skončila na protialkoholní záchytné stanici v Hradci Králové a její zdánlivě mírumilovné zvíře v útulku, kde zůstane až do vyřešení případu. Za přečin vyhrožování s cílem působit na úřední osobu hrozí ženě trest odnětí svobody až na tři roky.

Dále vyjeli muži zákona do Libáně, kde neznámý pachatel odcizil z volně přístupné zahrady zemědělské nářadí, čímž majiteli způsobil škodu ve výši 4.500 korun. Případ šetří kopidlenští policisté jako přestupek proti majetku.

V sobotu 11. června oznámil po druhé hodině ranní na lince 158 muž z Hořicka, že se mu někdo vloupal do domu. Hlídka, která vyjela na místo, zjistila, že se jedná o místního bezdomovce, který byl totálně opilý. Vzhledem k poměrům, ve kterých žije se mu ani nikdo do domu vloupat nemohl.

Po osmé hodině ranní se obrátil na policii notně opilý mladík s tím, že mu někdo v jedné z jičínských restaurací odcizil mobilní telefon. Vzhledem k tomu, že nebyl z důvodu opilosti schopný uvést, o jaký mobilní telefon se jednalo, doporučili mu policisté, aby vše oznámil, až bude střízlivý. Do současné doby tak ovšem neučinil.

V dopoledních hodinách kontrolovala policejní hlídka v Hořicích osobní vozidlo Citroën ZX, které řídil šestadvacetiletý muž. Provedená dechová zkouška u něj prokázala přes 1 promile alkoholu. Z tohoto důvodu mu policisté zadrželi řidičské oprávnění a zakázali další jízdu. V alkoholovém opojení navíc řidič zapomněl na denní svícení.

Neznámý vandal úřadoval v noci ve Staré Pace, kde na zahradě u jednoho z rodinných domů poškodil lak na zaparkovaném osobním vozidle Renault Clio. Majitelka vyčíslila škodu na 2 tisíce korun. Případ šetří novopačtí policisté jako přestupek proti majetku.

V podvečerních hodinách vyjeli muži zákona v Jičíně do Butovské ulice, kde neznámý pachatel odcizil z neuzamčené kolárny trekkingové kolo Leader Fox žlutočerné barvy v hodnotě 4 tisíc korun. Po pachateli pátrají jičínští policisté, kteří případ šetří jako přestupek proti majetku.

Před osmnáctou hodinou měl v Nové Pace před jednou z heren močit na chodník opilý muž. Vzhledem k tomu, že jeho jednání budilo veřejné pohoršení, vyjela na místo policejní hlídka, která však muže již nikde nezastihla.

Po dvaadvacáté hodině si stěžovala na lince 158 žena z Lázní Bělohradu, že její sousedi střílejí petardy a ona má strach, že budou rušit noční klid až do pozdních hodin. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o povolenou akci, která se chýlila ke konci.

„My jsme právníci a všichni se budete divit“, drmolili v neděli 12. června nad ránem v jednom z barů v Jičíně dva notně opilí muži ve věku 32 a 27 let, kteří nechtěli zaplatit útratu. Po příjezdu hlídky se oba chovali velmi arogantně a nechtěli spolupracovat. Mladší z nich dokonce tvrdil, že v baru nebyl a tudíž nebude nic hradit. Případ šetří muži zákona jako přestupek proti majetku.

Po třetí hodině ranní vyjeli muži zákona do obce Pecka, kde před místní diskotékou řídil sedmadvacetiletý řidič motocykl Yamaha YZF, který zde svojí riskantní jízdou ohrozil chodce. A nebylo se ani co divit. Provedená dechová zkouška totiž u něj prokázala 2,16 promile alkoholu. Případ šetří hořičtí policisté jako přestupek na úseku bezpečnosti a plynulosti v silničním provozu.

Cestu do Budčevse si zřejmě zpestřili dva mladíci vytahováním plastových patníků, které házeli do vozovky. Přímo při činu je přistihla projíždějící řidička, která vše oznámila na policii. Hlídka, která vyjela na místo, oba mladíky zastihla, ti však popřeli, že by na patníky sahali. Případem se zabývají kopidlenští policisté.

Po poledni došlo nedaleko Sobotky k zahoření osobního vozidla, které jelo ve směru od Jičína na Mladou Boleslav. Řidič naštěstí stačil včas vystoupit. Na místo vyjeli hasiči, kteří požár po krátké době zdolali. Ke zranění osob nedošlo, škoda byla vyčíslena na 40 tisíc korun. Za požárem zřejmě stála technická závada.

Poklidná vyjížďka na koni skončila před čtrnáctou hodinou pro dvacetiletou jezdkyni převozem do nemocnice. Mezi Kovačí a Třtěnicí přejížděla betonový mostek, na kterém se kůň smekl a oba pak spadli do vody. I když žena neutrpěla žádná viditelná zranění, přesto byla převezena na vyšetření do jičínské nemocnice. Koni, který se nemohl zvednout, pomohli na nohy až přivolaní hasiči. Naštěstí ani on neutrpěl žádná zranění a tak vše nakonec dobře dopadlo. (PČR)