VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Spousta opilců i žena uvězněná na balkóně

Jičínsko -Uplynulý víkend byl na Jičínsku nabitý událostmi.

3.5.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

Kromě pálení čarodějnic a slavení Svátku práce zaměstnali policisty hlavně opilci, kteří se poctivě připravovali na filipojakubskou noc. Někteří to však s tréninkem přehnali a místo u ohně skončili v protialkoholní záchytné stanici v Hradci Králové.

V pátek 29. dubna ráno vyjeli policisté v Nové Pace do Husitské ulice, kde mělo hořet roští. Hlídka na místě zjistila, že nejde o požár, ale pouze o doutnající ohniště, které dohasili přivolaní hasiči. K žádné škodě na majetku nedošlo.

Měděná střecha vodárny v obci Dřevěnice přilákala neznámého pachatele, který odcizil několik metrů okrajových plechů a hromosvod. Celková škoda byla vyčíslena na téměř 3 tisíce korun. Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti majetku.

Podivnou zábavu si vymyslela trojice mladíků v Jičíně. Po poledni si vyhlédli u jednoho z obchodních domů staršího zákazníka, kterému na parkovišti vzali z košíku tašku s nákupem a utekli s ní za prodejnu, kde ji odložili. Zde ji pak našel náhodný kolemjdoucí, který ji odnesl do prodejny. A tak nakonec vše dobře dopadlo a taška i s celým nákupem se dostala zpět k majiteli.

Po čtrnácté hodině upozornila na lince 158 žena na skupinu osob, která měla v Jičíně u rybníku Šibeňák pálit pod stromem klestí. Hlídka, která vyjela na místo, zjistila, že ohniště mají v prostoru, který byl k tomuto účelu vymezen pracovníky úřadu.

Na problémového cestujícího upozornil po šestnácté hodině průvodčí vlaku ve Staré Pace. Jednalo se o muže, který s průvodčím nespolupracoval a choval se velmi nevhodně. Nakonec se uklidnil a z obavy, že by mohl být z vlaku vyveden, začal se chovat, tak, jak mu ukládá přepravní řád.

Večer pak přišly na řadu manželské a rodinné neshody. Nejdříve řešili policisté problémy mezi bývalými manželi v Jičíně a poté neshody mezi otcem a dcerou v malé obci na Jičínsku. V obou případech postačila ze strany policistů domluva.

Další, kdo zaměstnal policisty, byli rozvedení manželé v malé obci na Kopidlensku, kteří sice nežijí v jedné domácnosti, ale zato se neustále napadají. Tentokrát byl zřejmě na vině muž, který se opil, a poté začal kopat do nábytku, vyhazovat věci z lednice a přitom ještě udeřil do obličeje svoji bývalou ženu. Po příjezdu hlídky se uklidnil a svého jednání zanechal. Policisté ho vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol, která u něj prokázala přes 2 promile. Vzhledem k tomu, že se choval agresivně, skončil nakonec v protialkoholní záchytné stanici v Hradci Králové.

Před třiadvacátou hodinou se válel v Hořicích před budovou pošty opilý cyklista, který ležel pod svým jízdním kolem. Hlídka, která vyjela na místo, zjistila, že se jedná o osmatřicetiletého muže, kterému nebylo téměř vůbec rozumět. A tak ho muži zákona doprovodili i s kolem na ubytovnu, kde přespává.

Dvě minuty před půlnocí se obrátila na policii majitelka penzionu v Libošovicích s tím, že má problémy s dvěma opilými hosty. Údajně si chtěli odnést svá jízdní kola do pokoje, s čímž ovšem žena nesouhlasila. Hlídka, která vyjela na místo, oběma řádně domluvila a vysvětlila, jak se mají chovat. Nakonec oba penzion opustili.

V sobotu 30. dubna kontrolovala hodinu po půlnoci policejní hlídka v Jičíně Na Tobolce osobní vozidlo Renault Kangoo, které řídil devětatřicetiletý muž. Už jak otevřel dveře, bylo policistům jasné, že se před jízdou posilnil alkoholem. Prozradila ho nejen vrávoravá chůze, ale i jeho alkoholem prosycený dech. Z tohoto důvodu řidiče policisté vyzvali k provedení dechové zkoušky, kterou rezolutně odmítl. Nejdříve tvrdil, že si dal jedno pivo, potom naopak uváděl, že žádný alkohol nepil. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Vzhledem k tomu, že se choval velmi arogantně, tušili, že nebude zákaz respektovat. A nemýlili se. Jakmile hlídka odjela, nastartoval vozidlo a vyjel. To ovšem neměl dělat. Policisté ho totiž znovu zastavili a tentokrát už žádné zákazy nebyly a rovnou putoval do protialkoholní záchytné stanice v Hradci Králové, kde mu v dechu naměřili přes 2 promile alkoholu.

V dopoledních hodinách vyjeli muži zákona do obce Cidlina, kde v noci vnikl neznámý zloděj na soukromou zahradu, ze které odcizil třífázové litinové čerpadlo a dále 20 metrů dlouhou zelenou půlcoulovou hadici s výpletem. Majitel vyčíslil škodu na téměř 2 tisíce korun. Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti majetku.

Další zloděj úřadoval ve Staré Pace, kde pro změnu odcizil v areálu jedné z firem ze zaparkovaného vozidla 120 litrů motorové nafty v hodnotě téměř 4 tisíc korun. I v tomto případě se jedná o přestupek proti majetku.

Po poledni si všimla policejní hlídka ve Kbelnici osobního vozidla Volkswagen Golf, jehož řidič předjížděl „na plné čáře“. Z tohoto důvodu policistů vůz zastavili a nutno zdůraznit, že se nestačili divit. Řidič byl totiž opilý, což nakonec potvrdila provedená dechová zkouška, která u něj prokázala přes 0,6 promile alkoholu. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. O jeho osudu teď bude rozhodovat příslušný správní orgán.

V podvečerních hodinách pak došlo na strkanice mezi rodinnými příslušníky v malé obci na Jičínsku, kde se předmětem sporu stala motorová pila. Spor vyvrcholil až fyzickým útokem, při kterém utrpěl napadený muž drobné poranění. Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

V noci ze soboty na neděli se na mnohých místech pálily čarodějnice. Až na drobné výjimky proběhlo vše bez problémů.

V neděli 1. května řádilo nad ránem v Hořicích několik mladíků, kteří kopali do polednic a odpadkových košů. Hlídka na místě již nikoho nezastihla. Další výtržníci měli úřadovat v Jičíně. Tentokrát měli na náměstí převracet popelnice. V tomto případě se ovšem oznámení nezakládalo na pravdě, neboť žádné výtržníky ani povalené popelnice policisté nenašli. Pouze našli lehce odřeného mladíka, který byl tak opilý, že ani nemohl mluvit.

Na plačící ženu, která seděla v prvním patře na balkóně panelového domu v Jičíně v Dlouhé ulici, upozornil po šesté hodině ranní kolemjdoucí muž. Policisté na místě zjistili, že se jedná o třiadvacetiletou ženu, která na balkón vylezla za svým přítelem. On však nebyl doma a ona tak zůstala na balkóně uvězněná. Vzhledem k tomu, že se bála slézt, vyjeli na místo hasiči, kteří ji vysvobodili. A tak nakonec vše dobře dopadlo a žena odešla domů.

Bujaré oslavy čarodějnic zřejmě nezvládl třiatřicetiletý muž v Lázních Bělohradě, který se tak dlouho potácel po vozovce, až narazil do vozidla, kterého ho objíždělo. S bolestí v noze se poté nechal převézt na ošetření do Oblastní nemocnice v Jičíně, kde se mu zřejmě vše rozleželo v hlavě. Sedl na kolečkové křeslo a zařízení opustil. Následně ho policisté vypátrali v ulici U Trati, kde si ho převzali dopravní policisté. Vozík byl vrácen zpět do nemocnice.

V podvečerních hodinách ležel v Libáni na náměstí silně opilý teenager. Hlídka, která vyjela na místo, zjistila, že se jedná o třináctiletého hocha, který měl v dechu 1,4 promile alkoholu. Údajně vypil dva litry limonády a krabicové víno, které si zakoupil u místního obchodníka. Případ šetří kopidlenští policisté jako přestupek na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi.

Noc pak patřila opilým řidičům. Prvního z nich kontrolovala policejní hlídka v Jičíně v ulici u Trati. Jednalo se o dvaatřicetiletého muže, který řídil s 2,19 promile alkoholu osobní vozidlo Škoda Fabia. Z tohoto důvodu mu policisté zadrželi řidičský průkaz a navíc si vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Dalším hříšníkem byla žena, kterou kontrolovala policejní hlídka v Sobotce. V tomto případě se jednalo o třiatřicetiletou řidičku osobního vozidla Seat Toledo, která měla v dechu přes 1,3 promile alkoholu. A tak i ona se musela rozloučit se svým řidičským průkazem a v další cestě již pokračovala pěšky. Nakonec policistům sdělila, že strašně spěchá, neboť musí nakojit svého několikaměsíčního potomka. Ten měl asi radost z mateřského mléka. (PČR)

3.5.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Obchod Ostatní pomocní pracovníci 12 200 Kč Ostatní pomocní manipulační pracovníci (kromě výroby) OSTATNÍ POMOCNÍ MANIPULAČNÍ PRACOVNÍK/-CE. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: OSTATNÍ POMOCNÍ MANIPULAČNÍ PRACOVNÍK/-CE, V případě zájmu kontaktujte p. Oleksij Koval na telefonním čísle: 420 774 817 500 (Pátek - 11.00 - 13.00 hod.), Doporučenky budou potvrzovány po telefonním kontaktu vždy v pátek od 11.00 - 13 hod., , Podle § 92 , Jedná se o pracovní poměr na dobu určitou. Dvousměnný provoz., , Pozice je vhodná i pro cizince na krátkodobé povolení.. Pracoviště: Olnega s.r.o. nová paka, Pražská, č.p. 1816, 509 01 Nová Paka. Informace: Oleksij Koval, +420 774 817 500. Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 15 000 Kč Všeobecní administrativní pracovníci ADMINISTRATIVNÍ ASISTENT/-KA. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ADMINISTRATIVNÍ ASISTENT/-KA, V případě zájmu zasílejte životopis s krátkým motivačním dopisem na e-mail: info@pmptrade-reality.cz nebo osobně po telefonické dohodě tel.: 720 960 606., Do nové přátelské kanceláře hledáme spolehlivého/-vou, samostatného/-nou asistenta/-tku. Náplní práce bude běžná administrativní činnost a plnění svěřených úkolů. Telefonování, pošta, úřady, zajištění chodu celé kanceláře, nákup spotřebního materiálu., Požadujeme: minimální středoškolské vzdělání s maturitou, nebo 2 roky praxe na obdobné pozici, uživatelská znalost MS office, řidičské oprávnění skupiny B., Nabízíme: práce v přátelském, neformálním prostředí, motivační finanční ohodnocení, zkrácený nebo plný úvazek, 4 týdny dovolené, po zapracování sick days.. Pracoviště: Pmp trade reality s.r.o., Křižíkova, č.p. 1099, 506 01 Jičín 1. Informace: Pavel Matoušek, . Výroba - Výroba Vedoucí provozu v ostatních zařízeních 20 000 Kč Vedoucí provozu v ostatních zařízeních ZÁSTUPCE/-KYNĚ VEDOUCÍ PRODEJNY POTRAVIN. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ZÁSTUPCE/-KYNĚ VEDOUCÍ PRODEJNY POTRAVIN - VEDOUCÍ SMĚNY, V případě zájmu kontaktujte paní Danu Křivanovou na emailové adrese: krivanova@svamberk.cz nebo telefonním čísle: 731 543 555, , Požadujeme: , - SŠ vzdělání, - praxe s prodejem v maloobchodě min. 4 roky vítána, - zkušenosti s vedením zaměstnanců v maloobchodě , - výborné komunikační schopnosti, - loajalitu k firmě, pracovní nasazení a odolnost vůči stresu, - znalost práce na PC, , Náplň práce:, -práce na jednotlivých úsecích prodejny, - realizace objednávek zboží , - vedení týmu lidí ve spolupráci s vedoucí prodejny, - úzká spolupráce s vedoucí prodejny a manažerem prodejen při plnění zadaných úkolů. Pracoviště: Švamberk invest,s.r.o. - pracoviště hořice, náměstí Jiřího z Poděbrad, č.p. 154, 508 01 Hořice v Podkrkonoší. Informace: Křivanová, +420 731 543 555. Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Lektoři a učitelé jazyků na 250 Kč Lektoři a učitelé jazyků na ostatních školách Lektor/ka angličtiny. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 250 kč, mzda max. 300 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hledá se lektor či lektorka angličtiny pro firemní výuku čtyř skupinek po 120 minutách. V případě zájmu zašlete životopis na hr@vzdelavanimetis.eu, do předmětu e-mailu uveďte "Výuka AJ - Hořice"., , Požadujeme:, znalost angličtiny úrovně min. C1 a zkušenosti s výukou., Výuka bude probíhat ve středu nebo ve čtvrtek.. Pracoviště: Ing. et bc. lenka štichauerová, vzdělávání metis - husova 11, 508 01 hořice, Husova, č.p. 11, 508 01 Hořice v Podkrkonoší. Informace: Radek Kahánek, +420 604 500 052.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Lovosičtí házenkáři v akci, ilustrační foto.

Zápas gólmanů. Prohráli jsme si ho sami, uznává kouč Mašát

Letošní ročník festivalu si posvítil na panelová sídliště a přivedl kulturní akce na neobvyklá mí
22

Napsali jste nám: Jinčí čin to rozjel

Florbalistky na Chodov nestačily a vysoko prohrály

Jičín – Ani druhé kolo jičínským florbalistkám příliš nepřálo. Po první prohře s mistryněmi z Vítkovic do Jičína přijel vicemistr z Chodova.

Kuželkářky neúspěšně vzdorovaly mistrovským Rosicím

Náchod – Na úvod nové sezony přivítaly náchodské kuželkářky nejtěžšího soupeře, tým Rosic, který vloni ligu vyhrál.

Se zákony si hlavu nelámal

Jičín - O tom, že není radno brát na lehkou váhu rozhodnutí soudů a samotné dodržování zákonů, se mohl v úterý krátce po půlnoci v Hradecké ulici přesvědčit sedmatřicetiletý řidič osobního auta Audi A4.

Bezchybná defenzíva dovedla Jičín k vítězství

Jičínsko – Fotbalisté Jičína v 6. kole krajského přeboru dokázali na domácím hřišti porazit silnou Jaroměř 2:0. Sobotka porazila rivala z Vrchlabí až na penalty. Divoké derby s dvěma červenými kartami v Hořicích vyhrál Bělohrad.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT