VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Spousta opilců i žena uvězněná na balkóně

Jičínsko -Uplynulý víkend byl na Jičínsku nabitý událostmi.

3.5.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

Kromě pálení čarodějnic a slavení Svátku práce zaměstnali policisty hlavně opilci, kteří se poctivě připravovali na filipojakubskou noc. Někteří to však s tréninkem přehnali a místo u ohně skončili v protialkoholní záchytné stanici v Hradci Králové.

V pátek 29. dubna ráno vyjeli policisté v Nové Pace do Husitské ulice, kde mělo hořet roští. Hlídka na místě zjistila, že nejde o požár, ale pouze o doutnající ohniště, které dohasili přivolaní hasiči. K žádné škodě na majetku nedošlo.

Měděná střecha vodárny v obci Dřevěnice přilákala neznámého pachatele, který odcizil několik metrů okrajových plechů a hromosvod. Celková škoda byla vyčíslena na téměř 3 tisíce korun. Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti majetku.

Podivnou zábavu si vymyslela trojice mladíků v Jičíně. Po poledni si vyhlédli u jednoho z obchodních domů staršího zákazníka, kterému na parkovišti vzali z košíku tašku s nákupem a utekli s ní za prodejnu, kde ji odložili. Zde ji pak našel náhodný kolemjdoucí, který ji odnesl do prodejny. A tak nakonec vše dobře dopadlo a taška i s celým nákupem se dostala zpět k majiteli.

Po čtrnácté hodině upozornila na lince 158 žena na skupinu osob, která měla v Jičíně u rybníku Šibeňák pálit pod stromem klestí. Hlídka, která vyjela na místo, zjistila, že ohniště mají v prostoru, který byl k tomuto účelu vymezen pracovníky úřadu.

Na problémového cestujícího upozornil po šestnácté hodině průvodčí vlaku ve Staré Pace. Jednalo se o muže, který s průvodčím nespolupracoval a choval se velmi nevhodně. Nakonec se uklidnil a z obavy, že by mohl být z vlaku vyveden, začal se chovat, tak, jak mu ukládá přepravní řád.

Večer pak přišly na řadu manželské a rodinné neshody. Nejdříve řešili policisté problémy mezi bývalými manželi v Jičíně a poté neshody mezi otcem a dcerou v malé obci na Jičínsku. V obou případech postačila ze strany policistů domluva.

Další, kdo zaměstnal policisty, byli rozvedení manželé v malé obci na Kopidlensku, kteří sice nežijí v jedné domácnosti, ale zato se neustále napadají. Tentokrát byl zřejmě na vině muž, který se opil, a poté začal kopat do nábytku, vyhazovat věci z lednice a přitom ještě udeřil do obličeje svoji bývalou ženu. Po příjezdu hlídky se uklidnil a svého jednání zanechal. Policisté ho vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol, která u něj prokázala přes 2 promile. Vzhledem k tomu, že se choval agresivně, skončil nakonec v protialkoholní záchytné stanici v Hradci Králové.

Před třiadvacátou hodinou se válel v Hořicích před budovou pošty opilý cyklista, který ležel pod svým jízdním kolem. Hlídka, která vyjela na místo, zjistila, že se jedná o osmatřicetiletého muže, kterému nebylo téměř vůbec rozumět. A tak ho muži zákona doprovodili i s kolem na ubytovnu, kde přespává.

Dvě minuty před půlnocí se obrátila na policii majitelka penzionu v Libošovicích s tím, že má problémy s dvěma opilými hosty. Údajně si chtěli odnést svá jízdní kola do pokoje, s čímž ovšem žena nesouhlasila. Hlídka, která vyjela na místo, oběma řádně domluvila a vysvětlila, jak se mají chovat. Nakonec oba penzion opustili.

V sobotu 30. dubna kontrolovala hodinu po půlnoci policejní hlídka v Jičíně Na Tobolce osobní vozidlo Renault Kangoo, které řídil devětatřicetiletý muž. Už jak otevřel dveře, bylo policistům jasné, že se před jízdou posilnil alkoholem. Prozradila ho nejen vrávoravá chůze, ale i jeho alkoholem prosycený dech. Z tohoto důvodu řidiče policisté vyzvali k provedení dechové zkoušky, kterou rezolutně odmítl. Nejdříve tvrdil, že si dal jedno pivo, potom naopak uváděl, že žádný alkohol nepil. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Vzhledem k tomu, že se choval velmi arogantně, tušili, že nebude zákaz respektovat. A nemýlili se. Jakmile hlídka odjela, nastartoval vozidlo a vyjel. To ovšem neměl dělat. Policisté ho totiž znovu zastavili a tentokrát už žádné zákazy nebyly a rovnou putoval do protialkoholní záchytné stanice v Hradci Králové, kde mu v dechu naměřili přes 2 promile alkoholu.

V dopoledních hodinách vyjeli muži zákona do obce Cidlina, kde v noci vnikl neznámý zloděj na soukromou zahradu, ze které odcizil třífázové litinové čerpadlo a dále 20 metrů dlouhou zelenou půlcoulovou hadici s výpletem. Majitel vyčíslil škodu na téměř 2 tisíce korun. Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti majetku.

Další zloděj úřadoval ve Staré Pace, kde pro změnu odcizil v areálu jedné z firem ze zaparkovaného vozidla 120 litrů motorové nafty v hodnotě téměř 4 tisíc korun. I v tomto případě se jedná o přestupek proti majetku.

Po poledni si všimla policejní hlídka ve Kbelnici osobního vozidla Volkswagen Golf, jehož řidič předjížděl „na plné čáře“. Z tohoto důvodu policistů vůz zastavili a nutno zdůraznit, že se nestačili divit. Řidič byl totiž opilý, což nakonec potvrdila provedená dechová zkouška, která u něj prokázala přes 0,6 promile alkoholu. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. O jeho osudu teď bude rozhodovat příslušný správní orgán.

V podvečerních hodinách pak došlo na strkanice mezi rodinnými příslušníky v malé obci na Jičínsku, kde se předmětem sporu stala motorová pila. Spor vyvrcholil až fyzickým útokem, při kterém utrpěl napadený muž drobné poranění. Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

V noci ze soboty na neděli se na mnohých místech pálily čarodějnice. Až na drobné výjimky proběhlo vše bez problémů.

V neděli 1. května řádilo nad ránem v Hořicích několik mladíků, kteří kopali do polednic a odpadkových košů. Hlídka na místě již nikoho nezastihla. Další výtržníci měli úřadovat v Jičíně. Tentokrát měli na náměstí převracet popelnice. V tomto případě se ovšem oznámení nezakládalo na pravdě, neboť žádné výtržníky ani povalené popelnice policisté nenašli. Pouze našli lehce odřeného mladíka, který byl tak opilý, že ani nemohl mluvit.

Na plačící ženu, která seděla v prvním patře na balkóně panelového domu v Jičíně v Dlouhé ulici, upozornil po šesté hodině ranní kolemjdoucí muž. Policisté na místě zjistili, že se jedná o třiadvacetiletou ženu, která na balkón vylezla za svým přítelem. On však nebyl doma a ona tak zůstala na balkóně uvězněná. Vzhledem k tomu, že se bála slézt, vyjeli na místo hasiči, kteří ji vysvobodili. A tak nakonec vše dobře dopadlo a žena odešla domů.

Bujaré oslavy čarodějnic zřejmě nezvládl třiatřicetiletý muž v Lázních Bělohradě, který se tak dlouho potácel po vozovce, až narazil do vozidla, kterého ho objíždělo. S bolestí v noze se poté nechal převézt na ošetření do Oblastní nemocnice v Jičíně, kde se mu zřejmě vše rozleželo v hlavě. Sedl na kolečkové křeslo a zařízení opustil. Následně ho policisté vypátrali v ulici U Trati, kde si ho převzali dopravní policisté. Vozík byl vrácen zpět do nemocnice.

V podvečerních hodinách ležel v Libáni na náměstí silně opilý teenager. Hlídka, která vyjela na místo, zjistila, že se jedná o třináctiletého hocha, který měl v dechu 1,4 promile alkoholu. Údajně vypil dva litry limonády a krabicové víno, které si zakoupil u místního obchodníka. Případ šetří kopidlenští policisté jako přestupek na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi.

Noc pak patřila opilým řidičům. Prvního z nich kontrolovala policejní hlídka v Jičíně v ulici u Trati. Jednalo se o dvaatřicetiletého muže, který řídil s 2,19 promile alkoholu osobní vozidlo Škoda Fabia. Z tohoto důvodu mu policisté zadrželi řidičský průkaz a navíc si vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Dalším hříšníkem byla žena, kterou kontrolovala policejní hlídka v Sobotce. V tomto případě se jednalo o třiatřicetiletou řidičku osobního vozidla Seat Toledo, která měla v dechu přes 1,3 promile alkoholu. A tak i ona se musela rozloučit se svým řidičským průkazem a v další cestě již pokračovala pěšky. Nakonec policistům sdělila, že strašně spěchá, neboť musí nakojit svého několikaměsíčního potomka. Ten měl asi radost z mateřského mléka. (PČR)

3.5.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 90 Kč

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) ŘIDIČ/-KA HOSPODÁŘSKÉ DOPRAVY. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 90 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Přijmeme:Řidič hospodářské dopravy (rozvoz prádla/stravy), V případě zájmu volejte na tel. č. 493 582 236 pan V.Šteffl (vedoucí dopravy), Nabízíme:, - adekvátní pracovní a platové podmínky,, - dohoda o provedení práce na dobu určitou s možností prodloužení, - vhodné pro studenty, - nástup možný od 1.7.2018, , Požadujeme: , - řidičský průkaz skupiny B, - dobré komunikační schopnosti,, - schopnost samostatné práce i práce v týmu,, - zodpovědnost, časová flexibilita, fyzická zdatnost,, - zdravotní způsobilost.. Pracoviště: Oblastní nemocnice jičín a.s. - sídlo, Bolzanova, č.p. 512, 506 01 Jičín 1. Informace: Monika Mikolášová, +420 493 582 329.

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 14 000 Kč

Číšníci a servírky ČÍŠNÍK, SERVÍRKA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: ČÍŠNÍK, SERVÍRKA, V případě zájmu se dostavte na MěÚ Libáň - během pracovní doby, nebo pište na starosta@mestoliban.cz nebo volejte na tel.: 491 110 613, 774 959 569., Nabízíme: možnost ubytování, stabilní zaměstnání.. Pracoviště: Město libáň, náměstí Svobody, č.p. 36, 507 23 Libáň. Informace: Jaromír Přibyl, +420 774 959 569.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 22 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel ŘIDIČ/-KA ŘP SK. C (+E). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ŘIDIČ/-KA ŘP SK. C (+E) - pracoviště Heřmanice - Nová Paka., V případě zájmu volejte v době od 7:00 do 20:00 hod na tel.: 603477623 p. Číla Otakar., Požadujeme vyučení, ŘP skup. C, ŘP skup. E výhodou, profesní průkaz, kartu řidiče, spolehlivost., Nabízíme příspěvek na stravování, zvláštní peněžité odměny. Jedná se o vnitrostátní dopravu. Nástup možný dle dohody.. Pracoviště: Otakar číla - provozovna, 509 01 Nová Paka. Informace: Otakar Číla, +420 603 477 623.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 80 Kč

Uklízeči a pomocníci v hotelích, administrativních, průmyslových a jiných objektech Úklid - prac. Jičín. Požadované vzdělání: neúplné základní. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 80.8 kč, mzda max. 90 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: PČR Jičín, Balbínova č.p. 23, 24, 25, 26., Informace o pracovním místě: Klasický úklid společných prostor a kanceláří, zametení, vytření podlahových ploch, běžné úklidové práce. , Ranní směny od 7:30 - 15:00 hod., PO - PÁ. Prac. poměr na dobu určitou. , Pracovní místo vyhrazené zaměstnavatelem pro osoby se zdravotním postižením dle par. 80 zák. č. 435/2004 Sb. (OZP). , Kontakt: 723 612 506, prace@forcorp.cz. První kontakt POUZE telefonicky nebo mailem., Nechodit na pracoviště!. Pracoviště: Forcorp group spol. s r.o. - prac. pčr jičín, Balbínova, č.p. 23, 506 01 Jičín 1. Informace: Renáta Marková, +420 723 612 506.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Seznamte se s polským uměním a ochutnejte tradiční dobroty

Peruánská fanynka. Fotbalové MS Rusko 2018
9

Kráska z Peru, Austrálie nebo Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny C

Konopí mělo vynést 12 milionů

Jičínsko - Devět měsíců intenzivní práce mají za sebou kriminalisté z Jičínska a Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje, kterým se podařilo díky prvotnímu anonymnímu a stručnému oznámení všímavého občana na tísňovou linku 158 rozkrýt rozsáhlejší trestnou činnost na úseku TOXI, jež v těchto dnech postoupila do fáze návrhu na podání obžaloby.

Srdce Hradce začíná tepat divadlem

Hradec Králové - Oblíbený festival Divadlo evropských regionů startuje už v pátek. První den přinese hru z Kosova, obří loutky i brněnské komiky.

Po bouřkách a silném větru zůstaly vyvrácené stromy

Jičínsko - Silný vítr se ve čtvrtek v podvečer prohnal Jičínskem. Hasiči měli plné ruce práce.

Přeložka kolem Jičína vybírá dodavatele

Jičín/ Hradec Králové - Na krajském úřadě otevírali obálky s nabídkami na stavbu silnice II/286 Jičín, Robousy - Valdice. Předpokládaná cena stavebních prací podle projektové dokumentace je téměř 172 milionů bez DPH. Stavba má být zahájena 10. září. Předpokládaný termín dokončení díla je nejpozději do 21. listopadu 2021.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT