VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Spousta opilců i žena uvězněná na balkóně

Jičínsko -Uplynulý víkend byl na Jičínsku nabitý událostmi.

3.5.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

Kromě pálení čarodějnic a slavení Svátku práce zaměstnali policisty hlavně opilci, kteří se poctivě připravovali na filipojakubskou noc. Někteří to však s tréninkem přehnali a místo u ohně skončili v protialkoholní záchytné stanici v Hradci Králové.

V pátek 29. dubna ráno vyjeli policisté v Nové Pace do Husitské ulice, kde mělo hořet roští. Hlídka na místě zjistila, že nejde o požár, ale pouze o doutnající ohniště, které dohasili přivolaní hasiči. K žádné škodě na majetku nedošlo.

Měděná střecha vodárny v obci Dřevěnice přilákala neznámého pachatele, který odcizil několik metrů okrajových plechů a hromosvod. Celková škoda byla vyčíslena na téměř 3 tisíce korun. Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti majetku.

Podivnou zábavu si vymyslela trojice mladíků v Jičíně. Po poledni si vyhlédli u jednoho z obchodních domů staršího zákazníka, kterému na parkovišti vzali z košíku tašku s nákupem a utekli s ní za prodejnu, kde ji odložili. Zde ji pak našel náhodný kolemjdoucí, který ji odnesl do prodejny. A tak nakonec vše dobře dopadlo a taška i s celým nákupem se dostala zpět k majiteli.

Po čtrnácté hodině upozornila na lince 158 žena na skupinu osob, která měla v Jičíně u rybníku Šibeňák pálit pod stromem klestí. Hlídka, která vyjela na místo, zjistila, že ohniště mají v prostoru, který byl k tomuto účelu vymezen pracovníky úřadu.

Na problémového cestujícího upozornil po šestnácté hodině průvodčí vlaku ve Staré Pace. Jednalo se o muže, který s průvodčím nespolupracoval a choval se velmi nevhodně. Nakonec se uklidnil a z obavy, že by mohl být z vlaku vyveden, začal se chovat, tak, jak mu ukládá přepravní řád.

Večer pak přišly na řadu manželské a rodinné neshody. Nejdříve řešili policisté problémy mezi bývalými manželi v Jičíně a poté neshody mezi otcem a dcerou v malé obci na Jičínsku. V obou případech postačila ze strany policistů domluva.

Další, kdo zaměstnal policisty, byli rozvedení manželé v malé obci na Kopidlensku, kteří sice nežijí v jedné domácnosti, ale zato se neustále napadají. Tentokrát byl zřejmě na vině muž, který se opil, a poté začal kopat do nábytku, vyhazovat věci z lednice a přitom ještě udeřil do obličeje svoji bývalou ženu. Po příjezdu hlídky se uklidnil a svého jednání zanechal. Policisté ho vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol, která u něj prokázala přes 2 promile. Vzhledem k tomu, že se choval agresivně, skončil nakonec v protialkoholní záchytné stanici v Hradci Králové.

Před třiadvacátou hodinou se válel v Hořicích před budovou pošty opilý cyklista, který ležel pod svým jízdním kolem. Hlídka, která vyjela na místo, zjistila, že se jedná o osmatřicetiletého muže, kterému nebylo téměř vůbec rozumět. A tak ho muži zákona doprovodili i s kolem na ubytovnu, kde přespává.

Dvě minuty před půlnocí se obrátila na policii majitelka penzionu v Libošovicích s tím, že má problémy s dvěma opilými hosty. Údajně si chtěli odnést svá jízdní kola do pokoje, s čímž ovšem žena nesouhlasila. Hlídka, která vyjela na místo, oběma řádně domluvila a vysvětlila, jak se mají chovat. Nakonec oba penzion opustili.

V sobotu 30. dubna kontrolovala hodinu po půlnoci policejní hlídka v Jičíně Na Tobolce osobní vozidlo Renault Kangoo, které řídil devětatřicetiletý muž. Už jak otevřel dveře, bylo policistům jasné, že se před jízdou posilnil alkoholem. Prozradila ho nejen vrávoravá chůze, ale i jeho alkoholem prosycený dech. Z tohoto důvodu řidiče policisté vyzvali k provedení dechové zkoušky, kterou rezolutně odmítl. Nejdříve tvrdil, že si dal jedno pivo, potom naopak uváděl, že žádný alkohol nepil. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Vzhledem k tomu, že se choval velmi arogantně, tušili, že nebude zákaz respektovat. A nemýlili se. Jakmile hlídka odjela, nastartoval vozidlo a vyjel. To ovšem neměl dělat. Policisté ho totiž znovu zastavili a tentokrát už žádné zákazy nebyly a rovnou putoval do protialkoholní záchytné stanice v Hradci Králové, kde mu v dechu naměřili přes 2 promile alkoholu.

V dopoledních hodinách vyjeli muži zákona do obce Cidlina, kde v noci vnikl neznámý zloděj na soukromou zahradu, ze které odcizil třífázové litinové čerpadlo a dále 20 metrů dlouhou zelenou půlcoulovou hadici s výpletem. Majitel vyčíslil škodu na téměř 2 tisíce korun. Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti majetku.

Další zloděj úřadoval ve Staré Pace, kde pro změnu odcizil v areálu jedné z firem ze zaparkovaného vozidla 120 litrů motorové nafty v hodnotě téměř 4 tisíc korun. I v tomto případě se jedná o přestupek proti majetku.

Po poledni si všimla policejní hlídka ve Kbelnici osobního vozidla Volkswagen Golf, jehož řidič předjížděl „na plné čáře“. Z tohoto důvodu policistů vůz zastavili a nutno zdůraznit, že se nestačili divit. Řidič byl totiž opilý, což nakonec potvrdila provedená dechová zkouška, která u něj prokázala přes 0,6 promile alkoholu. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. O jeho osudu teď bude rozhodovat příslušný správní orgán.

V podvečerních hodinách pak došlo na strkanice mezi rodinnými příslušníky v malé obci na Jičínsku, kde se předmětem sporu stala motorová pila. Spor vyvrcholil až fyzickým útokem, při kterém utrpěl napadený muž drobné poranění. Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

V noci ze soboty na neděli se na mnohých místech pálily čarodějnice. Až na drobné výjimky proběhlo vše bez problémů.

V neděli 1. května řádilo nad ránem v Hořicích několik mladíků, kteří kopali do polednic a odpadkových košů. Hlídka na místě již nikoho nezastihla. Další výtržníci měli úřadovat v Jičíně. Tentokrát měli na náměstí převracet popelnice. V tomto případě se ovšem oznámení nezakládalo na pravdě, neboť žádné výtržníky ani povalené popelnice policisté nenašli. Pouze našli lehce odřeného mladíka, který byl tak opilý, že ani nemohl mluvit.

Na plačící ženu, která seděla v prvním patře na balkóně panelového domu v Jičíně v Dlouhé ulici, upozornil po šesté hodině ranní kolemjdoucí muž. Policisté na místě zjistili, že se jedná o třiadvacetiletou ženu, která na balkón vylezla za svým přítelem. On však nebyl doma a ona tak zůstala na balkóně uvězněná. Vzhledem k tomu, že se bála slézt, vyjeli na místo hasiči, kteří ji vysvobodili. A tak nakonec vše dobře dopadlo a žena odešla domů.

Bujaré oslavy čarodějnic zřejmě nezvládl třiatřicetiletý muž v Lázních Bělohradě, který se tak dlouho potácel po vozovce, až narazil do vozidla, kterého ho objíždělo. S bolestí v noze se poté nechal převézt na ošetření do Oblastní nemocnice v Jičíně, kde se mu zřejmě vše rozleželo v hlavě. Sedl na kolečkové křeslo a zařízení opustil. Následně ho policisté vypátrali v ulici U Trati, kde si ho převzali dopravní policisté. Vozík byl vrácen zpět do nemocnice.

V podvečerních hodinách ležel v Libáni na náměstí silně opilý teenager. Hlídka, která vyjela na místo, zjistila, že se jedná o třináctiletého hocha, který měl v dechu 1,4 promile alkoholu. Údajně vypil dva litry limonády a krabicové víno, které si zakoupil u místního obchodníka. Případ šetří kopidlenští policisté jako přestupek na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi.

Noc pak patřila opilým řidičům. Prvního z nich kontrolovala policejní hlídka v Jičíně v ulici u Trati. Jednalo se o dvaatřicetiletého muže, který řídil s 2,19 promile alkoholu osobní vozidlo Škoda Fabia. Z tohoto důvodu mu policisté zadrželi řidičský průkaz a navíc si vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Dalším hříšníkem byla žena, kterou kontrolovala policejní hlídka v Sobotce. V tomto případě se jednalo o třiatřicetiletou řidičku osobního vozidla Seat Toledo, která měla v dechu přes 1,3 promile alkoholu. A tak i ona se musela rozloučit se svým řidičským průkazem a v další cestě již pokračovala pěšky. Nakonec policistům sdělila, že strašně spěchá, neboť musí nakojit svého několikaměsíčního potomka. Ten měl asi radost z mateřského mléka. (PČR)

3.5.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Výroba - Výroba Obsluha strojů 15 500 Kč

Obsluha strojů na úpravu vláken, dopřádání a navíjení příze a nití DĚLNÍK/DĚLNICE SPŘÁDÁNÍ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 15500 kč, mzda max. 17000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: DĚLNÍK/DĚLNICE SPŘÁDÁNÍ, Zkušenosti se spřádáním výhodou. Možnost smlouvy na dobu neurčitou, stravování/stravenky zdarma, týdenní parcovní doba 37,5 hod, zaměstnanecké slevy na výrobky Vileda, 5 dnů dovolené navíc, , Kontakt e-mailem: eva.tizkova@fhp-ww.com, Osobní pohovory úterý a čtvrtek od 12:30 do 13:30. hod- NE V JINÝ TERMÍN!. Pracoviště: Freudenberg home a cleaning solutions s.r.o., závod lázně bělohrad, 507 81 Lázně Bělohrad. Informace: Eva Tížková, +420 493 760 514;702 034 641.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Technický pracovník 12 500 Kč

Výrobci, mechanici a opraváři měřicích a regulačních zařízení (kromě elektro) DĚLNÍK/CE V ELEKTROTECHNICE. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: DĚLNÍK/CE V ELEKTROTECHNICE - pracoviště Nová Paka., V případě zájmu zasílejte životopisy na e-mail: personalistika@zpanp.cz, případně poštou na výše uvedenou adresu., Požadujeme vzdělání elektrotechnického směru výhodou, zaměstnance vyučené v jiném oboru zapracujeme, zodpovědnost, spolehlivost, přesnost, dobrý zrak (práce s jemnými součástkami)., Nabízíme PP na dobu určitou s možností prodloužení, výše uvedená mzda je nástupní mzdou pro absolventy a pro nezapracované uchazeče., Vhodné pro absolventy.. Pracoviště: Zpa nová paka a. s. [898], Pražská, č.p. 470, 509 01 Nová Paka. Informace: Miroslav Bílek, .

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Technický pracovník 16 000 Kč

Technici elektronici kontroly kvality, laboranti TECHNICI/-ČKY ELEKTRONICI/-ČKY KONTROLY KVALITY, LABORANTI/-TKY. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 18500 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: TECHNICI/-ČKY ELEKTRONICI/-ČKY KONTROLY KVALITY, LABORANTI/-TKY - pracoviště Jičín., V případě zájmu pište na e-mail: eq.expertquality@gmail.com, bližší informace od 10:00 - 15:00 hod na tel.: +420 792 312 709 Ing. Sojma., Požadujeme dobrý zrak, pečlivost. Jedná se o kontrolu kondenzátorů, nevyloučeno hlučné prostředí. Pro přijetí bude rozhodující výsledek testu zručnosti., Nabízíme stravenky, vzdělávací program, vhodné pro občany EU i cizince na zaměstnanecké karty.. Pracoviště: Eq - expert quality s.r.o. - jičín, Průmyslová, č.p. 1110, 506 01 Jičín 1. Informace: Ivan Sojma, +420 792 312 709.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 20 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Logistik/-čka, skladník/-ice - doporučenky je možné projednat každé pondělí a středu od 13,00 do 14,00. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pro divizi strojíren hledáme šikovné a pracovité kandidáty/-ky na pozici , , * * * SKLADNÍK/-ice, LOGISTIK/čka * * *, , Požadujeme: vyučení, praxi s obsluhou VZV a s prací na PC, , Vaší hlavní pracovní náplní bude:, * samostatné vedení skladové evidence v PC, optimální uspořádání skladu ( přiřazení skladového místa ) , * včasné a přesné provádění skladových pohybů, * manipulace se skladovými položkami pomocí vysokozdvižného vozíku, * vychystávání vyráběných položek a jejich výdej pro jednotlivé montážní operace a svařovnu, , , Nabízíme: , * práci v jednosměnném pracovním režimu, * solidní finanční ohodnocení a další benefity (dotované stravování, dovolená nad rámec ZP, penzijní připojištění, atd.). Pracoviště: Seco industries, s.r.o. - jičín, Jungmannova, č.p. 11, 506 01 Jičín 1. Informace: Blanka Mašková, +420 493 500 700.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Silný vítr lámal stromy v Novém Městě nad Metují.
8

Hasiči měli napilno, silný vítr lámal stromy

Perníkový svět Dany Holmanové.
16

OBRAZEM: Perníkový svět Dany Holmanové

Epidemie chřipkových onemocnění zvolna ustupuje

Královéhradecko - Epidemie chřipky a akutních respiračních infekcí v kraji pozvolna ustupuje. Počet nemocných se už druhý týden snižuje.

Lupič chycený při činu a ocenění hrdiny: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 16. března 2018.

Studentské protesty, Československé jaro 2018 a 126 km/h v obci: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 15. března 2018.

Ronal se chce přiblížit postupu, povede se mu to?

Jičín - O důležité body směrem k play off jede Jičín bojovat do Lovosic.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT