Několik minut po půlnoci přistihla v pátek 25. března policejní hlídka v Nové Pace třicetiletého muže, který močil před jednou z restaurací na sídlišti. Místo aby svého jednání litoval, byl naopak drzý a policisty vulgárně urážel. Vzhledem k tomu, že nesouhlasil s uloženou blokovou pokutou, bude ve věci přestupku proti veřejnému pořádku rozhodovat příslušný správní orgán.

Po sedmé hodině ranní kontrovala policejní hlídka v Jičíně v Hradecké ulici osobní vozidlo Opel Corsa, které řídil jednapadesátiletý muž. Provedená dechová zkouška u něj prokázala přes 0,2 promile alkoholu. A nejen to. Řidič navíc nepředložil doklad o sjednaném povinném ručení a rovněž technický stav vozu nebyl zrovna nejlepší. Prasklé čelní sklo a nevyhovující přední pneumatiky hovořily za vše. A tak se řidič musel na místě rozloučit se svým řidičským průkazem a policisté mu navíc zakázali další jízdu. Na jak dlouho, o tom bude rozhodovat příslušný správní orgán.

Mezi pátou a sedmou hodinou ranní křičela hostitelka z okna svého bytu ve Staré Pace v Revoluční ulici na adresu svých hostů různé výhružky, čímž je urážela a navíc rušila noční klid. Případ šetří policisté jako přestupek proto veřejnému pořádku a občanskému soužití.

Neznámý zloděj úřadoval v jedné z prodejen v Jičíně v Prachovské ulici. V oddělení drogerie nepozorovaně odcizil 5 deo sprejů a v cukrovinkách pak několik kusů dezertu Merci. I když byl přesvědčen, že ho nikdo při krádeži neviděl, opak byl pravdou. Po celou dobu ho totiž bedlivě sledovalo oko kamery, které jeho jednání zaznamenalo. Policisté případ šetří jako přestupek proti majetku.

Vlek za traktor hledali v dopoledních hodinách zaměstnanci v jedné z firem v Čejkovicích. Nakonec se obrátili o pomoc na policii, aby vzápětí pátrání odvolali. Vlek totiž našli odstavený v dalším objektu firmy ve Starém Místě.

Zaručeně zlaté prsteny nabízela posádka vozidla Audi v Konecchlumí. Jednalo se o dva muže a dvě ženy, kteří vbíhali do vozovky a řidiče tak nutili k zastavení. Vzhledem k tomu, že jejich činnost je mezi motoristy notoricky známa, nedočkali se ani jednoho řidiče, který by zastavil. I přesto na místo vyjela policejní hlídka, přesto nikde posádku nezastihla.

V odpoledních hodinách se obrátil na linku 158 majitel pozemku v Chotči s tím, že mu někdo odcizil ruchadlo, brány a další zemědělské stroje. Bližší prohlídkou pozemku policisté zjistili, že k žádné krádeži nedošlo. Stroje totiž byly na druhém konci pozemku, kam oznamovatel nestačil dojít.

V podvečerních hodinách řešili muži zákona rodinné neshody na Sobotecku. Muž nejdříve fyzicky napadl svoji manželku a poté slovně i syna a dceru. Sprostě jim nadával a přitom je ohrožoval železnou tyčí. Nakonec se přece jen uklidnil a od dalších výpadů vůči nejbližším upustil. Případ šetří sobotečtí policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

Po devatenácté hodině pobíhal na Prachově středně velký pes. Když už málem skončil v útulku, přijel si pro něj majitel, který ho celé odpoledne hledal.

V noci se obrátil na policii muž z Hořic s tím, že mu někdo odcizil mobilní telefon. Po příjezdu hlídky se telefon jako zázrakem našel. Schovala mu ho návštěva, která byla u něj doma. Opravdu podivná legrace.

V sobotu 26. března vyjeli muži zákona v Nové Pace do jednoho z klubů, ze kterého vycházela tak hlasitá hudba, že se téměř otřásala okna u sousedních domů. Hlídka na místě pořadatelům domluvila s tím, aby okamžitě hudbu ztišili, což také učinili.

V noci úřadoval v Heřmanicích neznámý vandal. Terčem jeho zájmu se stala dvě nákladní vozidla s návěsy, u kterých poškodil boční plachty. Majitel vyčíslil škodu na nejméně 4.500 korun. Případ šetří policisté jako přestupek proti majetku.

Do velmi nepříjemné situace se dostala v dopoledních hodinách sedmašedesátiletá žena v malé obci na Hořicku, která se na dvoře svého domu stala obětí loupežného přepadení. Dosud neznámý lupič ženu přepadl v kurníku, kde se schovával. Udeřil ji do hlavy a přitom po ní požadoval vydání peněz. Nakonec penzistku odvlekl do domu, kde jí v pokoji odcizil několik tisíc korun. Poté neznámý útočník z místa činu utekl. Zraněnou ženu převezla rychlá záchranná služba do Oblastní nemocnice v Jičíně. Po pachateli intenzivně pátrají jičínští kriminalisté, kteří případ šetří jako zločin loupeže a přečin porušování domovní svobody.

Dva podnapilí mladíci zaútočili v odpoledních hodinách v Jičíně na autobusovém nádraží na skupinku čtyř kamarádů, kteří se vraceli z pochodu Rumcajs. Po prvotních slovních urážkách došlo i na pěsti, kterými hochy zasypali. Nakonec oba z místa utekli. Jeden z napadených chlapců utrpěl zranění, se kterým byl ošetřen v Oblastní nemocnici. Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

Na otevřená vrata u objektu jedné z firem v Nové Pace upozornil ve večerních hodinách náhodný kolemjdoucí. Hlídka na místě provedla šetření a přitom zjistila, že vrata neotevřel zloděj, ale vítr.

V neděli 27. března vyjela nad ránem policejní hlídka do obce Boháňka, kde mělo dojít k fyzickému napadení mladé ženy. Incident se odehrál před místní diskotékou, kde již na policisty čekala notně opilá oznamovatelka, která měla v dechu přes 1,6 promile alkoholu. Hlídce uvedla, že ji známý udeřil pěstí do obličeje, což si nenechala líbit a rovněž mu dle jejích slov jednu vrazila. Na to do ní muž strčil, až upadla na zem a přitom si porazila koleno. Případ šetří hořičtí policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

V dopoledních hodinách se obrátil na linku 158 řidič s tím, že několik osob snědé pleti obtěžuje u Hořic projíždějící motoristy, kterým skáčou před vozidla a tím si vynucují jejich zastavení. Těm co zastavili, pak údajně nabízely různé zboží. Hlídka, která vyjela na místo, už ale žádné podezřelé prodejce nenašla.

Další skupinka snědé pleti úřadovala pro změnu v Jičíně v jednom z obchodních domů v Hradecké ulici. Jednalo se o tři ženy a dva muže, kteří se rozprchli po prodejně a zcela nekontrolovatelně zde posvačili. V jejich žaludcích tak zřejmě skončilo pečivo, salámy a další pochutiny. Poté aniž by cokoliv uhradili, obchod opustili. Co přesně a v jakém množství snědli, se nakonec nepodařilo zjistit. Hlídka, která vyjela na místo, již nikoho z nich nezastihla.

Po poledni zaměstnal policisty v Jičíně notně opilý muž, který v Hradecké ulici přepadával z chodníku do vozovky. Hlídka muže vyzvala k provedení orientační dechové zkoušky, která u něj prokázala přes 2,5 promile alkoholu. Vzhledem k tomu, že byl údajně v tíživé životní situaci, kterou navíc „vylepšil“ nezjištěným množstvím alkoholu, nezbylo policistům nic jiného, než ho převézt do protialkoholní záchytné stanice v Hradci Králové, kde zůstal do vystřízlivění.

V noci ještě muži zákona vyjeli v Jičíně do jednoho z barů, kde se vzájemně „pošťuchovaly“dvě skupinky hostů. V okamžiku, kdy policisté vstoupili dovnitř, byl rázem klid. (PČR)