Pátek patřil Josefům, kteří slavili svůj svátek. V sobotu vyrazili mnozí majitelé rekreačních chat a chalup na obhlídku svých sídel a nutno zdůraznit, že se někteří nestačili divit. Místo času stráveného na sluníčku sčítali škody po zlodějích, kteří je v zimních měsících „navštívili“. A tak policisté vyšetřovali několik případů vloupání do kůlen a stodol, ze kterých zmizely motorové pily, zahradní nářadí a další věci.

V pátek 19. března vyjeli muži zákona do obce Kněžnice, kde se neznámý zloděj vloupal do místní klubovny. Uvnitř vše nejdříve prohledal a poté zde odcizil několikatisícovou hotovost. Případ šetří jičínští policisté jako přečin krádeže.

Po osmé hodině ranní kontrolovala policejní hlídka v Nové Pace osobní motorové vozidlo Škoda Fabia Combi, které řídil dvaačtyřicetiletý muž. Vzhledem k tomu, že kabina jeho vozidla byla prosycená alkoholovými výpary, vyzvali ho muži zákona k provedení orientační dechové zkoušky na alkohol. Ta nakonec v jeho dechu prokázala přes 0.4 promile alkoholu. Z tohoto důvodu se řidič na místě rozloučil se svým řidičským průkazem a v další cestě již pokračoval pěšky.

Do nepříjemné situace se dostal po poledni řidič nákladního vozidla, kterému v Ostroměři začal hořet návěs. Plameny, které šlehaly z jeho zadní části se mu naštěstí podařilo uhasit. Na místo nakonec vyjeli i hasiči, kteří následně provedli ochlazení ohniska požáru. Jako jeho příčina byla stanovena technická závada.

V odpoledních hodinách vyjeli muži zákona do obce Hřmenín, kde během uplynulého týdne vnikl dosud neznámý pachatel na soukromý pozemek u jedné z rekreačních chalup, kde se následně vloupal do přilehlé dílny. Uvnitř odcizil motorovou pilu, kompresor a další nářadí.

Před šestnáctou hodinou volně pobíhali v malé obci na Libáňsku dva vlčáci. V tomto případě se o ně postaral představitel obce, který oba rafany naložil do svého vozidla a převezl do útulku, kde bude o ně postaráno.

Za dobrotu na žebrotu. Přesně tak dopadla mladá žena z Jičína, která ve večerních hodinách umožnila svému bývalému manželovi vstup do bytu s tím, že zde přespí. Místo, aby jí za poskytnutý azyl poděkoval, začal být na ni hrubý. Sprostě ji urážel a navíc ji vyhrožoval fyzickou újmou. Vzhledem k tomu, že se ho začala bál, oznámila vše raději na policii. Hlídka na místě vyzvala muže, který měl v dechu přes 2 promile alkoholu, aby byt opustil. Ten však na výzvu nereagoval a stále své bývalé manželce vyhrožoval, že ji „dá přes hubu“. Nakonec si sahl do lednice pro pivo, které už ale nestačil otevřít. V té chvíli ho totiž muži zákona za pomocí chvatů a hmatů zpacifikovali a z bytu vyvedli ven. Vzhledem k tomu, že ho agresivní nálada neopustila, skončil v Protialkoholní záchytné stanici v Hradci Králové.

Ve večerních hodinách se obrátil na linku 158 notně opilý muž s tím, že má velmi důležité informace. Nakonec si nemohl vzpomenout jaké a tak policistům slíbil, že jim je sdělí, až vysřízliví. Do dnešního dne se však neozval.

V sobotu 20. března kontrolovala po jedné hodině ranní policejní hlídka v Kovači osobní motorové vozidlo Volkswagen Vento, které řídil pětatřicetiletý muž. Už jak otevřel dveře, bylo policistům jasné, že se před jízdou posilnil „něčím ostřejším“. Provedená dechová zkouška u něj nakonec prokázala přes 0.3 promile alkoholu. Řidič s naměřenou hodnotou souhlasil a sám uvedl, že si dal několik hodin před jízdou dvě desetistupňová piva, která proložil slivovicí. A tak mu nakonec nezbylo nic jiného, než se na místě rozloučit se svým řidičským průkazem a dál už pokračovat jen „po svých“.

O hodinu později skončil v policejní síti další provinilec. V tomto případě se jednalo o dvacetiletého řidiče osobního vozidla Kia Sephia, kterého muži zákona kontolovali v Milovicích. Ten sice nebyl pod vlivem alkoholu, ale zato byl pod vlivem omamných a psychotropních látek. Sám policistům sdělil, že si dal před jízdou „šluk z cigarety marihuany“. Toto nerozumné jednání ho nakonec stálo řidičský průkaz a o jeho dalším osudu, teď bude rozhodovat příslušný správní orgán.

V časných ranních hodinách se povaloval v Jičíně na chodníku v ulici Přátelství notně opilý muž , který měl tržnou ránu na hlavě a v nedalekém podniku se pro změnu „strkala“ parta opilých mladíků. Opilce, který si přivodil zranění sám pádem na chodník, převezla rychlá záchranná služba na ošetření do místní nemocnice a partě hlučných mladíků policisté domluvili.

Následně vyjeli policisté do obce Staré Smrkovice a Stříbrnice, kde dosud neznámí pachatelé vnikli na soukromé pozemky u rekreačních objektů, kde následně odcizili železo a různé nářadí.

V podvečerních hodinách se obrátil na linku 158 anonym s tím, že se v malé obci na Kopidlensku skrývá v jednom z rodinných domů na půdě hledaný muž, který je zde zahrabaný v seně. Hlídka, která vyjela na místo, celý seník prohledala, ale žádnou osobu zde nenašla.

Před dvacátou hodinou natankoval u benzínové čerpací stanice v Nové Pace osmnáctiletý řidič do osobního vozidla Fiat Brava přes 35 litrů benzínu a poté rychle z místa bez zaplacení ujel. Dlouho se však z „plné nádrže“ neradoval. K jeho smůle ho totiž začaly pronásledovat policejní hlídky. Takto dojel až do Kopidlna, kde skončil s vozidlem v poli. Přitom zřejmě u vozidla prorazil olejovou vanu a zadřel motor. Vzhledem k tomu, že auto nebylo jeho, ale otce, měla zřejmě celá událost dohru i doma v kruhu rodinném. Policisté případ šetří jako přestupek proti majetku.

Strach o svoji osobu měl po druhé hodině ranní v neděli 21. března opilý mladík, který upadl v Jičíně v Ruské ulici na zaparkované vozidlo a přitom poškodil zpětné zrcátko. Vzhledem k tomu, že se bál majitele vozidla, raději vše oznámil na policii. Nakonec se s majitelem za přítomnosti policejní hlídky dohodl na náhradě škody.

Místo tance a zábavy, jen protokoly a vyšetřování. Přesně tak dopadla oslava narozenin, která se vymkla z ruky partě mladých lidí v jednom z nočních podniku v Jičíně. Zřejmě nechtěli utrácet, a tak si s sebou přinesli vlastní zásoby alkoholu. To se pochopitelně nelíbilo majiteli provozovny a několikrát je upozornil, aby přinesený alkohol nekonzumovali. Jeho slova nejdříve ignorovali a poté, když jim došla trpělivost, muže fyzicky napadli. Tři slečny a dva muži mu tak způsobili podlitiny nejen v obličeji, ale i na dalších částech těla. Případ šetří policisté jako podezření z přečinu výtržnictví.

Neznámý vandal úřadoval v noci na hlavní silnici u Sobotky, kde poškodil několik dopravních značek, které vyvrátil a následně zahodil do příkopu. Další vandal řádil v Hořicích, kde pro změnu poškodil zaparkované osobní motorové vozidlo Peugeot 206.

V dopoledních hodinách vyšetřovali policisté dopravní nehodu, ke které došlo u Dolního Lochova. Dvaašedesátiletá řidička osobního vozidla Peugeot 205, která jela od Mladé Boleslavi na Jičín, dostala zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy smyk, který nevyrovnala a následně narazila do lampy veřejného osvětlení a poté se převrátila na střechu. Ke zranění osob naštěstí nedošlo. Alkohol u řidičky byl na místě vyloučen dechovou zkouškou a celková škoda byla vyčíslena na 80 tisíc korun.

V odpoledních hodinách vyjeli muži zákona do Staré Paky, kde měl neznámý pachatel během odpoledne odcizit v jednom z rodinných domů kakao, cukr, mouku a další potraviny. Hlídka na místě zjistila, že k žádné krádeži nedošlo. Potraviny si totiž vzal další člen domácnosti, který o tom ostatní neinformoval. (PČR)