Nutno podotknout, že i když řidiči, byli velmi opatrní, ohleduplní a zbytečně neriskovali, přesto se jim dopravní nehody nevyhnuly. A tak policisté během volných dnů vyšetřovali celkem pět dopravních nehod, při nichž byl jeden z účastníků lehce zraněn.

V pátek ráno 8. ledna vyjeli policisté do jedné ze základních škol v Hořicích, kde neznámý zloděj odcizil v učebně volně odložený mobilní telefon LG v hodnotě 3 tisíce korun. Případ šetří muži zákona jako přestupek proti majetku.

V Nové Pace pro změnu úřadoval neznámý vandal, který zde rozbil u jednoho z rodinných domů dvě okna a dále poškodil dvě dřevěné laťky u přístavku domu. Majitel vyčíslil škodu na částku nejméně 2 tisíce korun.

Před desátou hodinou dopolední kontrolovala policejní hlídka v Jičíně v Hradecké ulici dvaatřicetiletého muže, na kterého byl vydán Okresním soudem v Mladé Boleslavi příkaz k zatčení. Z tohoto důvodu ho nejdříve eskortovali k soudu do Mladé Boleslavi, a poté rovnou do liberecké věznice, kde ho v odpoledních hodinách předali pracovníkům vězeňské služby.

Neskutečně drze si počínal řidič osobního vozidla Peugeot 607, který v odpoledních hodinách natankoval u benzínové čerpací stanice v Lázních Bělohradě 46 litrů benzínu. S placením si však hlavu nelámal a hned po natankování z místa ujel směrem na Novou Paku. Jediné, co po něm zbylo, je dluh ve výši 1.363 korun.

Po osmnácté hodině došlo v Hořicích v Lesní ulici k zahoření plechového kontejneru na smíšený odpad. Na místo vyjeli jak policisté, tak i hasiči, kteří požár uhasili. Ten má na svědomí zřejmě nějaký „dobrák“, který do kontejneru, ve kterém se nacházel i papír, nasypal žhavé uhlí. Věc si na místě převzal vyšetřovatel hasičů.

V podvečerních hodinách začala být situace na našich silnicích po celodenním vydatném sněžení kritická. Mnohé úseky se staly zcela neprůjezdnými. Mezi nimi byla i část silnicie u obce Jinolice a Újezd pod Troskami. Z důvodu velkého přívalu sněhu došlo i k několika dopravním nehodám. První z nich se stala u Hořic, další ve Valdicích, Třebnouševsi apod.

Před půlnocí vyjeli muži zákona do Lázní Bělohradu, kde na železničním přejezdu nepřetržitě svítila červená signalizace a to i přesto, že žádný vlak nejel. Nakonec se ukázalo, že jde o technickou závadu, kterou se podařilo pracovníků drah během krátké chvíle odstranit.

Největší radost měly v sobotu 9. ledna děti, které si užívaly sněhových radovánek. Podstatně menší radost měli motoristé a už vůbec žádnou účastníci dopravních nehod, ke kterým došlo hlavně na Hořicku.

V dopoledních hodinách vyjeli muži zákona do jednoho z obchodních domů v Jičíně na autobusovém nádraží, kde pracovníci místní ostrahy zadrželi sedmačtyřicetiletého cizince, který zde odcizil dvě čokolády v celkové výši 130 korun. A tak nejenže se musel s cukrovinkami rozloučit, ale navíc dostal v blokovém řízení pokutu ve výši 800 korun.

V noci z pátku na sobotu odcizil dosud neznámý zloděj v obci Vidochov několik desítek litrů motorové nafty, kterou odčerpal ze zaparkovaného nákladního vozidla Scania. Škoda byla v tomto případě vyčíslena na téměř 5 tisíc korun. Případ šetří novopačtí policisté jako přestupek proti majetku.

Po třiadvacáté hodině kontrolovala policejní hlídka v Nové Pace osobní motorové vozidlo Peugeot 205, které řídila jednadvacetiletá žena. Její „přihlouplý“ výraz hovořil jasně. Mladá řidička se před jízdou posilnila některou ze zakázaných látek, což potvrdil i provedený test na přítomnost omamných a psychotropních látek. Z tohoto důvodu se musela na místě rozloučit se svým řidičským průkazem.

Před půlnocí řešili muži zákona manželské neshody v malé obci na Jičínsku. V tomto případě byl na vině alkohol u „pána tvorstva“, který přišel „trošičku víc pod parou“ domů z restaurace.Z přemíry vypitého alkoholu se zřejmě cítil být mnohem chytřejší a tak začal svoji choť poučovat a slovně napadat. Ta vzhledem k tomu, že se ho bála, raději vše oznámila na policii. Hlídka, která vyjela na místo, muži domluvila a hlavně vysvětlila, jak se má ke své manželce chovat.

V neděli 10. ledna vyjeli muži zákona do obce Jičíněves, kde došlo k dopravní nehodě mezi traktorem a autobusem. Naštěstí nebyl nikdo zraněn. Další nehodu vyšetřovali v Nové Pace a v Kopidlně.

V dopoledních hodinách se vydal jednasedmdesátiletý důchodce do jedno z obchodních domů v Jičíně na autobusovém nádraží. Nepřišel však nakupovat, jak by se mohlo zdát, ale krást. V okamžiku, kdy se do svých kapes ukryl zboží v hodnotě 276 korun, si ho všimli pracovníci místní bezpečnostní služby, kteří vše oznámili na policii. Na místo vyjela policejní hlídka, která věc vyřídila v blokovém řízení. A tak starý pán odešel nejen s pěknou ostudou, ale navíc s pokutou ve výši 1 tisíc korun.

Po patnácté hodině vyjeli muži zákona v Jičíně do ulice na Jihu, kde si majitelka zabouchla nedopatřením dveře svého bytu. Dovnitř jí pomohli až přivolaní hasiči, kteří zámek překonali. Podobně skončil i majitel bytu v ulici Pod Lipami, který si rovněž zabouchl dveře. I v tomto případě ho „zachránili“ přivolaní hasiči.

V odpoledních hodinách se vrátila policejní hlídka do obchodního domu v Jičíně na autobusovém nádraží, kde úřadoval další nepoctivý zákazník. Jednalo se o dvacetiletého cizinece, která zde odcizil drogistické zboží a elektroniku v celkové výši 504 korun. I on musel zboží vrátit a navíc ještě dostal pokutu ve výši 1 tisíc korun. (PČR)