V pátek 13. února vyjeli policisté v ranních hodinách do Hořic, kde měl jeden z místních mladíků odcizit v samoobslužné prodejně mýdlo, Adidas spray a další drogistické zboží. Vzhledem k tomu, že ho nikdo z obsluhujících pracovníků přímo při krádeži neviděl a navíc se mu podařilo rychle z prodejny utéct, mohou se teď jen dohadovat, zda skutečně kradl, či nikoliv.

Mnohem hůře dopadl čtyřicetiletý zákazník jedné z prodejen v Jičíně, na autobusovém nádraží. Ten takové štěstí neměl, neboť ho při krádeži zboží v hodnotě 350 korun odhalili pracovníci bezpečností služby. Hlídka, která vyjela na místo, muže náležitě odměnila blokovou pokutou ve výši 1 tisíc korun.

V odpoledních hodinách kontrolovala policejní hlídka v Jičíně v Butovské ulici dvacetiletého mladíka, který řídil osobní motorové vozidlo Peugeot 307, a to i přesto, že není a nikdy nebyl držitelem příslušného řidičského oprávnění. Z tohoto důvodu si vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění, za což mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

A aby toho neměl málo, tak o pár hodin později oznámila na policie v Jičíně jeho bývalá přítelkyně, že jí z jejich bytu, ve kterém společně bydleli do čtvrtku 12. února do 13.00, odcizil automatickou pračku AEG a tisíc korun. Případ šetří policisté jako přestupek proti majetku. A pak že pátek 13. nenosí smůlu.

Pronikavý zvuk sirény donutil ve večerních hodinách mnohé „soboťáky“ vyhlédnout z oken. Pohled to nebyl zrovna příjemný. Ve směru od Jičína na Mladou Boleslav jela střídavě vozidla záchranné služby, policejní a hasičská vozidla. Cílem jejich cesty byla dopravní nehoda, která se stala na obchvatu Sobotky. Osmatřicetiletý řidič motorového vozidla Volkswagen Transporter zřejmě za jízdy usnul a následně přejel do protisměru, kde narazil do protijedoucího vozidla Škoda Felicia a dále do boku dalšího protijedoucího vozidla Peugeot 206, které bylo nárazem odhozeno na svodidla. Při nehodě byla lehce zraněna řidička peugeotu. Alkohol u řidiče felicie a řidičky peugeotu byl na místě vyloučen dechovou zkouškou. Naopak v dechu řidiče volkswagenu policisté naměřili přes 0.7 promile alkoholu. Z tohoto důvodu mu také na místě zadrželi řidičský průkaz.

Pátek 13. zrovna nepřinesl štěstí dvacetiletému mladíkovi z Prahy. Ten se totiž před dvaadvacátou hodinou tak dlouho projížděl osobním vozidlem Mazda 323 po Libáni, až ho v ulici T.G. Masaryka kontrolovala policejní hlídka. Nutno podotknout, že se muži zákona nestačili divit. Mladík nejenže nevlastní žádné řidičské oprávnění, ale navíc má rozhodnutím Okresního soudu v Jičíně vysloven do roku 2011 zákaz řízení motorových vozidel. A aby toho nebylo málo, tak mu policisté v dechu naměřili přes 0,5 promile alkoholu a k tomu všemu se ještě přiznal, že před jízdou kouřil marihuanu.

Sobota 14. února byla dnem zamilovaných, neboť svátek slavil Valentýn. Někteří to ovšem s oslavami pěkně přehnali. Jako například čtyřiatřicetiletá řidička osobního vozidla Opel Vectra Caravan, kterou kontrolovala policejní hlídka ve Valdově. Jednání ženy se zdálo mužům zákona podezřelé, a tak přistoupili k provedení orientační dechové zkoušky. Ta nakonec v jejím dechu prokázala přes 1 promile alkoholu.

Neúplný nápis Textil – Galanterie na jedné z prodejen v Nové Pace vítal v ranních hodinách jeho majitelku. Ta si všimla, že během noci odcizil dosud neznámý zloděj první tři umělohmotná písmena. A tak z Textilu zbyl jen „til“ . Majitelka vyčíslila škodu na částku nejméně 1.500 korun. Případ šetří policisté jako přestupek proti majetku.

I když lze u benzínových čerpacích stanic v těchto dnech celkem levně natankovat benzín a naftu, přesto někteří řidiči raději riskují a poté, co do svých vozidel natankují pohonné hmoty, bez zaplacení ujedou. Jako například řidič osobního vozidla Mercedes, vínové barvy, který přijel pro naftu k benzínové čerpací stanici v Jičíně. Jako správný „gentleman“ zůstal sedět ve vozidle a jeho spolujezdkyně mezitím natankovala do nádrže téměř 50 litrů motorové nafty. Poté rychle nasedla do vozidla a bez zaplacení z místa odjeli. Teď zde dluží 1.200 korun.

Večer ještě řešili policisté sousedské neshody ve Štidlech, kde dvaatřicetiletý muž fyzicky napadl svého, o devět let mladšího souseda, kterému způsobil zranění. Případ šetří policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

Opravdu povedeného vnuka má šestaosmdesátiletá žena z Kopidlna. Dvaadvacetiletý mladík totiž svoji babičku častoval velmi hrubými a nevybíravými výrazy. I v tomto případě se jedná o přestupek proti občanskému soužití.

Před půlnocí kontrolovala policejní hlídka ve Starých Hradech osobní motorové vozidlo Suzuki Swift, které řídil čtyřiačtyřicetiletý muž z okresu Jičín. Ten nejenže nevlastní řidičské oprávnění, ale navíc v jeho dechu muži zákona naměřili přes 1 promile alkoholu. Z tohoto důvodu si vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a ohrožení po vlivem návykové látky.

Neděle 15. února byla z celého víkendu nejrušnější. Hned v ranních hodinách řešili muži zákona partnerské neshody v Jičíně. Mladý muž se nemohl smířit s rozchodem své dívky a bránil ji v odchodu z domu. Navíc vyhrožoval, že si „něco udělá“. Na místo vyjeli kromě policistů i záchranáři, kteří se o mladíka postarali.

V odpoledních hodinách to přehnal v Jičíně s alkoholem devětapadesátiletý muž, který ležel ve Vrchlického ulici na chodníku s hlavou zabořenou do sněhu. Kolemjdoucí o něj měli strach, aby se neudusil, a tak vše oznámili na policii. Hlídka, která vyjela na místo muže postavila na nohy a nasměrovala k domovu. Ještě předtím mu řádně policisté domluvili. Otázkou je, zda to vůbec pochopil, když v jeho žilách kolovalo velké množství alkoholu.

Před polednem kontrolovala policejní hlídka v Kopidlně osobní motorové vozidlo Škoda Octavia, které řídil devatenáctiletý mladík . Během kontroly policisté zjistili, že nevlastní žádné řidičské oprávnění. Z tohoto důvodu si vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění, za což může jít až na rok do vězení.

V odpoledních hodinách vyjeli policisté spolu s hasiči v Jičíně na nábřeží Irmy Geisslové, kde došlo v jednom z bytů k zahoření LCD televizoru. Na vině byla zřejmě chybná elektroinstalace, a tak si případ na místě převzal vyšetřovatel hasičů.

Ve večerních hodinách oznámil na linku 158 muž, že mu v jedné z heren v Lázních Bělohradu vyhrožuje další host fyzickým napadením. Hlídka, která vyjela na místo, však muže ani údajného útočníka na místě nezastihla.

V půl desáté večer oznámila žena z Hořic, že jí někdo odcizil popelnici. Policisté, kteří vyjeli na místo, však popelnici našli o dvacet metrů dále, než měla stát.

Po půlnoci dorazil domů notně opilý muž v Kopidlně. Hned po příchodu „vrazil své ženě pár facek“ a poté v klidu usnul. Ta si to pochopitelně nenechala líbit a vše oznámila na policii. Hlídka, která vyjela na místo zjistila, že muž tvrdě spí, a tak se po vzájemné domluvě s jeho manželkou dohodli, že ho raději nebudou budit. (PČR)