V pátek dopoledne policisté Obvodního oddělení Kopidlno kontrolovali ženu, na kterou byl vydán příkaz k zatčení. Po kontaktování příslušného soudu bylo ženě předáno předvolání a ze zatčení byla propuštěna.

Jičínští policisté od pátečního rána prošetřují oznámení o převrácení vozidla na střechu. Neznámí vandalové způsobili škodu za 4 tisíce korun.

V sobotu odpoledne policisté z Nové Paky vyjeli na oznámení o poškozování ochranné sítě u jednoho hřiště. Na místě zjistili, že se několik dětí snaží přes síť dostat na sportoviště. Věc vyřídili na místě domluvou.

V té době již jičínští policisté prověřovali oznámení o nálezu registračních značek. Tyto patřily na odcizené vozidlo. Ihned vyrozuměli příslušný útvar, který věc šetří.

Policisté ze Sobotky museli urovnávat spory rozcházející se dvojice, která se nemohla sama domluvit.

Hned na to následuje oznámení ženy, která vyslovuje starost o svoji kamarádku. Uvádí, že tato má časté spory s manželem a nebere ji telefon. Na místo vyjíždí hlídka Obvodního oddělení Jičín. V bydlišti manželů se nic nestalo. Muž sedí u televize a žena usnula, a proto nezvedala telefon.

V Nové Pace dále vyráží k jednomu z obchodních domů, kdy náhodný svědek oznamuje napadení mezi mužem a ženou. Strážci zákona zjišťují podnapilou dvojici. Žena mluví o pádu na chodník, který si přivodila sama.

Jaké bylo překvapení policistů z Jičína, když se hodinu před půlnocí na sídlišti setkávají s vrávorající ženou pouze ve spodním prádle. Vlivem opilosti ruší noční klid a budí veřejné pohoršení. Následuje eskorta na záchytku.

V Hořicích zase řeší konflikt v jedné z místních heren. Údajně šlo o konflikt ohledně nevrácení dlužné finanční částky.

V neděli dopoledne zase v Nové Pace v jedné z heren končí policisté spor dvou mužů, kteří zřejmě alkohol požívali až do rána. Po domluvě se odcházení domů vyspat.

V jedné obci na Hořicku majitel zjišťuje odcizení elektroměru ze své zahradní chatky. Policisté věc šetří jako přestupek proti majetku.

V poledne volá nespokojený řidič na linku 158, že na silnici z Nové Paky do Jičína policisté měří rychlost. Projevuje s tímto nespokojenost. Při zjištění hlídky totiž začal intenzivně brzdit a uvádí, že právě proto mohl zapříčinit kolizní situaci. Je mu doporučeno jezdit podle předpisů. V tom případě ho ani dopravní hlídka nemůže uvést do rozpaků.

V neděli odpoledne policisté z Jičína prověřují oznámení o odcizení hliníkového žebříku v rekreační oblasti Březka.

Ve večerních hodinách v Jičíně řeší v jednom z obchodních domů krádež zboží v hodnotě 116 korun. Výtečník policistům není neznámý a tak ho řeší pořádnou blokovou pokutou.

Na Kopidlensku zase řeší údajné pronásledování muže. Ten oznámil, že ho při cestě domů sleduje jemu neznámý člověk a zůstal stát před jeho domem. Dotyčný hlídce tvrdil, že se spletl. Myslel si totiž, že jde o jeho známého a že se mu schoval úplně v jiném domě. Věc je vyřízena na místě.

Po půlnoci policisté z Jičína vykazují z prostoru bankomatů jednoho peněžního domu bezdomovce, který se zde ukrýval před zimou.

V Hořicích řeší jeden manželský pár. Ten společně nejdříve popíjel alkohol. Potom se pohádali a tak si zavolali na policii. Mezi tím se zase udobřili a po příjezdu hlídky spokojeně, za ruce se vedoucí, odešli domů.

Nad ránem ještě v Jičíně řeší jízdu pod vlivem alkoholu. Řidič odmítá dechovou zkoušku i další vyšetření a tak mu je další jízda zakázána a přichází o řidičské oprávnění. (PČR)