Volně pobíhající labrador vyděsil v pátek 16. ledna v dopoledních hodinách občany v Kopidlně na náměstí. Policejní hlídka psa odchytila a předala na městský úřad.

Před jedenáctou hodinou dopolední došlo v Libuni k dopravní nehodě. Pětapadesátiletý řidič traktoru Zetor zřejmě přehlédl na nechráněném železničním přejezdu přijíždějící nákladní vlak, který jel od Jičína na Turnov a s tímto se střetl. Po nárazu došlo k vykolejení lokomotivy a k proražení její nádrže, ze které vyteklo asi 50 litrů motorové nafty. Při nehodě došlo k lehkému zranění traktoristy, který byl následně hospitalizován v Oblastní nemocnici v Jičíně.

Ne zrovna kamarádské chování předvedl jeden ze žáků základní školy v Hořicích. Svoji spolužačku totiž udeřil do hrudníku, následkem čeho narazila do zdi. Po incidentu byla nucena vyhledat lékařské ošetření. Případ šetří hořičtí policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

V podvečerních hodinách řešili policisté neshody mezi bývalými manželi v malé obci na Kopidlensku.

Poté vyjeli do Hořic, kde pro změnu parta lidí utekla z restaurace bez zaplacení útraty. Nutno podotknout, že to nebyli žádní troškaři, neboť se zde vypili větší množství destilátů v hodnotě nejméně 2.500 Kč. Po skupince mladíků teď pátrají hořičtí policisté.

Sobota 17. ledna byla z celého víkendu nejklidnější.
V odpoledních hodinách pouze policisté řešili partnerské neshody v Jičíně a po šestnácté hodině vyjeli do Hořic, kde mělo dojít k požáru v jednom z domů. Na místě zasahovali i přivolaní hasiči. Nakonec se ukázalo, že požár má na svědomí zapomenutý kahan ve sklepě domu, od kterého se vzňal vypínač. Způsobená škoda byla minimální.

Po půlnoci si ještě v Železnici nevěděli rady s opilci, kteří obtěžovali kolemjdoucí.

V neděli 18.ledna nestačili policisté vyjíždět do jednoho z obchodních domů v Jičíně na autobusovém nádraží, kde během dne pracovníci místní ostrahy odhalili téměř desítku nepoctivých zákazníků. Ti zde kradli hlavně potraviny a alkohol. Každého z nich přivolaní policisté patřičně odměnili blokovou pokutou ve výši 1 tisíc korun. Nutno podotknout, že zloději byli jak z řad mužů, tak i žen, různých věkových kategorií.

V dopoledních hodinách vypátrala policejní hlídka v Hořicích dvaatřicetiletého muže z okresu Jičín, na kterého byl vydán příkaz k zatčení. A tak po provedených úkonech muž nejdříve putoval do policejní cely a poté byl eskortován do Věznice v Hradci Králové.

V dopoledních hodinách došlo v Nové Pace v Achátové ulici k zahoření plastové popelnice.

K dalšímu požáru vyjeli sobotečtí policisté do Libošovic, kde mělo dojít rovněž k zahoření plastové popelnice, od které se však požár rozšířil i na vedle zaparkované vozidlo. Případ si na místě převzal vyšetřovatel hasičů.

Po poledni pobíhal na obchvatu Jičína vlčák, který tak ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Hlídka, která okamžitě na místo vyjela, již žádného psa nenašla.

Na pohyb cizích osob v objektu bývalé cihelny upozornil v odpoledních hodinách na linku 158 anonym. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o objekt, který je v demolici a tudíž k žádné škodě nedošlo.

Nečekanou návštěvu měl v odpoledních hodinách majitel domu ve Vokšicích. Z ničeho nic totiž k němu domů přišla neznámá žena, která nevěděla jak se jmenuje a kde bydlí. Hlídka na místě zjistila, že jde o padesátiletou ženu ze Sobotecka, kterou si nakonec převzali její rodiče.

Nepříjemný zážitek má za sebou majitelka bytu v Nové Pace, která ve večerních hodinách oznámila na linku 158, že na jejím balkóně sedí opilý soused a ona má o něj strach. Po příjezdu hlídky muž uvedl, že se nemůže dostat do svého bytu. Nakonec přislíbil, že si následující den zajistí otevření dveří a do té doby že bude pobývat u svých známých. (PČR)