V pátek 24. února úřadovali v časných ranních hodinách v Nové Pace tři pachatelé, kteří se v ulici Na Studénce pokusili odcizit osobní vozidlo Seat Alhambra. V okamžiku, kdy seděli ve vozidle, si jich všiml majitel, který je vyrušil. Zloději na nic nečekali a utekli. Škoda, že majitel věc oznámil na linku 158, až když byli pachatelé pryč. Tímto žádáme občany, kteří se stanou svědky podobných událostí, aby neotáleli a okamžitě vše oznámili na policii. Jen včasné oznámení totiž může přispět k rychlému dopadení pachatele. Případ šetří novopačtí policisté jako přečin pokusu krádeže, za což pachateli hrozí až pět let vězení.  

Po osmé hodině ranní vyjela policejní hlídka do jedné z jičínských firem, kde neznámý pachatel odcizil v šatně peněženku s finanční hotovostí. Majitelka vyčíslila škodu na 400 korun. Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti majetku.

V dopoledních hodinách vyšetřovali sobotečtí policisté krádež plastové stodvacetilitrové popelnice, kterou neznámý pachatel odcizil v Jičínské ulici. Navíc z vedle stojící nádoby strhl nálepku firmy, která zajišťuje svoz odpadu. Celková škoda byla vyčíslena na 500 korun.  Za přestupek proti majetku hrozí pachateli několikatisícová pokuta.

V dopoledních hodinách zavítal do jedné z prodejen v Nové Pace dvaapadesátiletý muž, který zde odcizil lahev vodky. K jeho smůle ho při krádeži odhalila obsluhující pracovnice, která vše oznámila na policii. Kromě toho, že se muž musel s „lahvinkou“ rozloučit, dostal v blokovém řízení pokutu ve výši 500 korun.

Před patnáctou hodinou si stěžoval na lince 158 muž z Dobré Vody na jednu z místních firem, která údajně znečišťuje životní prostředí. Policisté, kteří vyjeli na místo, zjistili, že se již případem zabývá  Inspekce životního prostředí z Hradce Králové.

Po šestnácté hodině vyjeli muži zákona v Jičíně na Komenského náměstí, kde mělo dojít k rvačce šesti osob, které se měly vzájemně strkat do vozovky.  Hlídka na místě žádné narušení veřejného pořádku nezjistila, pouze  zastihla skupinku mladých lidí, mezi kterými došlo ke slovní rozepři. V tomto případě postačila ze strany policistů domluva.

Se silně opilým cestujícím si nevěděli rady ve vlaku z Hradce Králové do Turnova. Jednalo se o jednapadesátiletého muže, který nakonec vystoupil na vlakovém nádraží v Jičíně, kde už na něj čekali městští strážníci, kteří mu domluvili. Jejich slova si zřejmě moc k srdci nevzal, neboť vzápětí nastoupil do vlaku na Hradec Králové a to i přes výslovný nesouhlas vlakvedoucího.

Neznámí vandalové řádili večer v Jičíně na Valdštejnově náměstí, kde převraceli popelnice a kontejner na posypový materiál. Na místo vyjeli městští strážníci, kteří nikde vandaly nezastihli.

V pozdních nočních hodinách kontrolovala policejní hlídka v Hořicích osobní vozidlo Peugeot 307, které řídil sedmatřicetiletý muž. Vzhledem k tomu, že  byl z jeho dechu cítit alkohol, podrobil se orientační dechové zkoušce, která u něj prokázala přes 0,7 promile alkoholu. A tak nejenže se musel na místě rozloučit se svým řidičským oprávnění, ale navíc mu policisté zakázali další jízdu. Na jak dlouho, o tom teď bude rozhodovat příslušný správní orgán.

Před půlnocí zaměstnali jičínské policisty fanoušci Sparty Praha, kteří se vrátili z utkání v Hradci Králové a na Husově třídě a Valdštejnově náměstí tropili výtržnosti. Přitom jeden z nich, sedmnáctiletý fanoušek,  fyzicky napadl stejně starého mladíka, kterého udeřil do obličeje. Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti občanskému soužití

V sobotu 25. února vyjela  krátce po půlnoci policejní hlídka v Jičíně do Denisovy ulice, kde  před diskotékou ležel silně opilý mladík, se kterým si jeho kamarádi nevěděli rády. Jednalo se o sedmnáctiletého mladíka, kterého převezla rychlá záchranná služba do jičínské nemocnice, odkud měl být převezen do protialkoholní záchytné stanice v Hradci Králové. Mladíkovi se zřejmě do Hradce nechtělo a tak se raději z nemocnice „vypařil“.

V ranních hodinách vyjeli policisté do Bříšťan, kde se neznámý pachatel vloupal do jedné z rekreačních chalup. Uvnitř odcizil obrazy, ruční nářadí a další věci v celkové hodnotě téměř 29 tisíc korun. Po pachateli pátrají hořičtí policisté, kteří případ šetří jako přečin krádeže a porušování domovní svobody, za což mu hrozí až dva roky vězení.

Krátce před polednem se obrátil na policii muž z Nové Paky s tím, že má problémy se sousedy,  jejichž pes kříženec husky s německým ovčákem mu asi před měsícem roztrhali slepice. I když mu přislíbili, že mu škodu uhradí, přesto tak do současné doby neučinili. Z tohoto důvodu se k nim dnešního dne  vydal, aby věc vyřešil. Z domu vyšly dvě ženy, které ho častovaly sprostými výrazy a  navíc po něm házely  cihly a ohrožovaly ho plácačkou na koberce. Stejně se chovaly i po příjezdu hlídky. Neustále zvyšovaly hlas a s policisty odmítly spolupracovat s tím, že nic neudělaly. V té chvíli ještě netušily, jaké překvapení jim chystá jejich další pes, německý špic. Při odchodu hlídky se totiž jednomu z policistů zakousl do nohy, čímž mu způsobil drobné poranění. Případ šetří novopačtí policisté jako přestupek proti občanskému soužití a proti majetku.

Asi třicetiletý muž pobíhal před polednem v Jičíně na autobusovém nádraží a obtěžoval kolemjdoucí, po kterých loudil peníze. Hlídka, která vyjela na místo, již nikde muže nezastihla.

Po desáté hodině dopolední natankoval u benzínové čerpací stanice v Robousích neznámý řidič do osobního vozidla 28 litrů motorové nafty v hodnotě jeden tisíc korun a poté bez zaplacení odjel. Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti majetku.

V odpoledních hodinách vyjeli sobotečtí policisté do Hřmenína, kde došlo k požáru trámu u komína jednoho z rodinných domů. Na místě zasahovalo několik hasičských vozů, kterým se podařilo oheň včas  uhasit. Věc si na místě převzal vyšetřovatel hasičů.

Ve večerních hodinách kontrolovala policejní hlídka v Libáni osobní vozidlo Škoda Octavia, které řídil devatenáctiletý mladík. Policistům se hned svěřil, že není držitelem potřebného řidičského oprávnění a navíc si před jízdou dal dvě piva a čaj s rumem. To také potvrdila dechová zkouška, která u něj prokázala přes 0,4 promile alkoholu. O dalším osudu mladíka teď bude rozhodovat příslušný správní orgán.

Neznámý vandal úřadoval v pozdních nočních hodinách v Jičíně, kde na Náměstí svobody rozbil u jedné z restaurací výplň vchodových dveří. Majitel vyčíslil škodu na jeden tisíc korun. Případ šetří policisté jako přestupek proti majetku.

V neděli 26. února dopoledne se  obrátil na policii muž z Hořic  s tím, že mu někdo během noci poškrábal lak na vozidle Hyundai, které měl zaparkované v Komenského ulici.  Po vandalovi pátrají hořičtí policisté, kteří případ šetří jako přestupek proti majetku.

V odpoledních hodinách oznámil na lince 158 muž z Jičíněvsi, že se mu po zahradě prohánějí dva velcí psi a on se bojí vyjít ven. Po několika minutách se ozval znovu s tím, že si pro psy přišla jejich majitelka, která je zahnala na svoji zahradu. Další  přítomnost policie již  nežádal.

„Novodobé strašidlo“ řádilo v odpoledních hodinách v lipové aleji v Jičíně. Jednalo se o sedmadvacetiletého muže z Havířova, který se schovával za stromy a číhal na kolemjdoucí, které strašil. Muže zřejmě naváděl „démon“ zvaný alkohol, kterého měl v dechu přes 1,8 promile. Z tohoto důvodu skončil v protialkoholní záchytné stanici v Hradci Králové, kde se ho určitě nebáli.

Červený nápis stop na služebním vozidle ukončil v pozdních nočních hodinách jízdu devětatřicetiletého muže, který v Jičíně v Revoluční ulici řídil osobní vozidlo Volkswagen Vento. Provedená dechová zkouška u něj prokázala přes 0,4 promile alkoholu. Řidič s naměřenou hodnotou souhlasil a uvedl, že si dal před jízdou jedno čtrnáctistupňové pivo. Z tohoto důvodu mu policisté zadrželi řidičské oprávnění a zakázali další jízdu. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

Krátce před dvaadvacátou hodinou oznámil na linku 158 řidič osobního vozidla Škoda Felicie, že u obce Dachova najel na zledovatělou vozovku, po které sklouzl do příkopu, kde bokem narazil do stromu. Ke zranění osob naštěstí nedošlo. Na místo vyjeli pracovníci správy a údržby silnic, kteří zledovatělý úsek chemicky ošetřili.   (PČR)