Na Štědrý den asistovali muži zákona v dopoledních hodinách při otevření bytu v Nové Pace. Starší žena zde totiž neotevírala a její syn měl o ní strach. Dveře bytu nakonec překonali přivolaní hasiči a ženu našli v pokoji na zemi, neboť upadla a nemohla se sama zvednout.

V odpoledních hodinách vyjeli do Bašnic, kde došlo k zahoření sazí v komíně jednoho z rodinných domků. Věc si na místě převzali hasiči.

V pozdních nočních hodinách oznámil na linku 158 anonym, že u Češova leží přes silnici spadlý strom a po půlnoci vyjeli muži zákona do Drahorazi řešit rodinné neshody. Bývalí manželé to s oslavami přehnali a požili alkoholu víc, než snesli. Hlídka, která na místo vjela, oběma řádně domluvila.

Domluva se však zřejmě minula účinkem, neboť hned následující den 25. prosince opět policisty zaměstnali. V tomto případě oznámila žena na linku 158, že už má všeho dost, a že končí. Vzhledem k tomu, že již na další telefonický kontakt nereagovala, vyjela na místo policejní hlídka. Žena ležela v bytě na zemi a z důvodu její totální opilosti byla nakonec převezena rychlou záchrannou službou na ošetření do jičínské nemocnice.

Pátek 26. prosince vyšetřovali muži zákona v ranních hodinách krádež osobního motorového vozidla Škoda Octavia, tmavě modré barvy, které odcizil dosud neznámý pachatel v chatové oblasti ve Stupné. Majitel, cizí státní příslušník, vyčíslil jeho hodnotu na částku nejméně 275 tisíc korun.

Během dne si pak policisté „posvítili“ i na řidiče, kteří se ještě nenaučili jezdit podle pravidel silničního provozu. A tak v jejich síti uvízli ti, kteří nedodržovali stanovenou rychlost, neměli platnou technickou kontrolu na vozidle a nebo měli problémy se znalostí dopravních značek. Všechny případy policisté vyřešili na místě v blokovém řízení.

Neznámý vandal řádil v Jičíně v Jaselské ulici, kde vylezl na střechu osobního vozidla Volkswagen Passat, kterou na levé straně promáčkl. Majitel vyčíslil celkovou škodu na částku nejméně 3 tisíc korun.

Ve večerních hodinách pak kontrolovala policejní hlídka v Kovači osobní motorové vozidlo Volkswagen Passat, které řídil dvacetiletý muž z Jičína. Policisté řidiče vyzvali k provedení orientační dechové zkoušky, která u něj prokázala přes 0.9 promile alkoholu. A tak mu na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu.

Sobota 27. prosince byla o poznání rušnější.

V dopoledních hodinách vyjeli muži zákona do Lázní Bělohradu, kde si majitel obytné buňky příliš naložil do kamen, od kterých pak došlo k zahoření stropní části v okolí kouřovodu. Požár zlikvidovali přivolaní hasiči.

Následně prováděli šetření v malé obci na Jičínsku, kde majitelka rodinného domku postrádala své doklady a peníze. Nakonec vyšlo najevo, že peníze rozdala dětem na Vánoce a doklady pravděpodobně někde založila.

Po čtrnácté hodině zadrželi v jednom z obchodních domů v Jičíně v Hradecké ulici pracovníci místní ostrahy nepoctivého zákazníka, který se odmítl podrobit kontrole a navíc sám žádal přítomnost policie. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o omyl, a že se žádné krádeže nedopustil.

V podvečerních hodinách oznámil na linku 158 anonym, že ve směru do Jičína na Popovice jede notně opilý cyklista, který tak ohrožuje sebe, ale i ostatní účastníky silničního provozu. Hlídka, která na místo vyjela, zjistila, že opilý cyklista na kole nejede, ale že ho vede po chodníku. V tomto případě postačila domluva, kdy navíc policistům sdělil, že cestu domů zvládne sám.

Rady s mladým řidičem si nevěděl vrátný jedné z firem v Jičíně, který se zde projížděl po přilehlém parkovišti. V okamžiku, kdy ho chtěl vykázat, se mu pouze vysmál a pokračoval v jízdě dál. Hlídka již na místě nikoho nezastihla.

Anonymní ženský hlas upozornil policisty v nočních hodinách na mladého muže, který měl nastoupit výkon trestu odnětí svobody a místo toho se zdržuje ve Vysokém Veselí. I když hlídka hned vyjela na místo, přesto muže nikde nenašla.

V noci pak policisty opět zaměstnali bývalí manželé v Drahorazi. Hlídka na místě zjistila, že silně opilá žena stojí venku před domem a uvnitř sedí její bývalý manžel s další osobou. Oba byli v klidu a nic ji nedělali, pouze ona hystericky křičela. Policisté ji domluvili a zůstali s ní, dokud se neuklidnila.

Další rodinné neshody a schválnosti vyjeli řešit na Kost a poté do Hořic, kde se nakonec oba aktéři domluvili a další přítomnost hlídka nežádali.

V neděli 28. prosince byl z pohledu policistů na Jičínsku klid. Během dne vyšetřovali několik dopravních nehod a večer pak vyjeli do Hořic, kde došlo k zahoření plechového kontejneru.

V noci pak ještě vyjeli řešit manželské nehody do Libáně. Nakonec pomoc hlídky nepotřebovali a problémy si vyřešili sami.