Před sedmou hodinou ranní kontrolovala policejní hlídka v Ohavči osobní vozidlo Renault Laguna, které řídil devětatřicetiletý muž. Během kontroly policisté zjistili, že nemá za volantem co dělat. Nejenže není držitelem řidičského oprávnění, ale navíc má rozhodnutím Okresního soudu v Berouně vysloven do června letošního roku zákaz řízení všech motorových vozidel. Z tohoto důvodu si vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí až roční vězení.

V dopoledních hodinách vyjeli muži zákona do Osenic, kde neznámý pachatel odcizil ze stěny kolny několik pískovcových bloků. Majitel vyčíslil škodu na 2 tisíce korun. Případ šetří kopidlenští policisté jako přestupek proti majetku.

V odpoledních hodinách zavítala do jednoho z marketů v Hořicích dvaatřicetiletá zákaznice, která ovšem nepřišla nakupovat, ale krást. V oddělení dětské výživy totiž odcizila několik dětských přesnídávek. Z lupu se ale dlouho neradovala. Za pokladní zónou ji totiž zadržela obsluhující pracovnice, která vše oznámila na policii. A tak žena nakonec odešla z prodejny bez výživy, zato s velkou ostudou a pokutou ve výši 500 korun.

V podvečerních hodinách se obrátil na policii řidič s tím, že u Jinolic leží na silnici plech. Hlídka, která vyjela na místo, už ale nikde překážku nenašla. Zřejmě ji odstranil některý z dalších řidič, který nevolal na linku 158, ale rovnou konal.

Před dvaadvacátou hodinou vyjeli muži zákona do Úlibic, kde se do jednoho z domů dobýval neznámý muž. Policisté na místě zjistili, že se jedná o třiačtyřicetiletého muže, který celý den popíjel v místní restauraci a jelikož neměl na útratu, ponechal obsluze jako zástavu svůj mobilní telefon. Vzhledem k tomu, že ho nutně potřeboval, vydal se v noci za majitelkou restaurace s tím, že od ní mobil vykoupí. Ženu však svojí návštěvou tak vyděsil, že na nic nečekala a raději vše oznámila na policii. Nakonec se za přítomnosti hlídky domluvili a vzájemně se vyrovnali. Ona mu předala telefon a on uhradil svůj dluh.

V pozdních nočních hodinách se obrátila na policii starší žena ze Sobotky s tím, že před jejich domem hoří plastový kontejner. Na místo vyjela policejní hlídka, která ovšem žádný hořící kontejner nenašla. Oznamovatelku zřejmě zmátl odraz světla lampy veřejného osvětlení.

Zajímavé přání měl ve večerních hodinách muž z Libáně, který chtěl převézt svoji opilou přítelkyni do protialkoholní záchytné stanice. Policistům uvedl, že žena leží v kuchyni na zemi, a on ji musí i s dětmi překračovat. Službu konající policista mu sdělil, aby ženu uložil na pohovku a nechal ji vystřízlivět. Poté se již neozval.

Hodinu po půlnoci se obrátil na policii majitel rodinného domu v Kopidlně s tím, že má na zahradě rotvajlera, který se nechce hnout. I když se policisté snažili zjistit jeho majitele, přesto se jim to nepodařilo. Pes nakonec zůstal na zahradě s tím, že se o něj ráno postarají zástupci obce.

„Je mi zima, bolí mě nohy a nevím, kde jsem,“ kňoural po třetí hodině ranní na lince 158 notně opilý muž a přitom se dožadoval odvozu domů. Nakonec zavěsil a více se neozval. PČR