Mnozí z nich stále ještě telefonují za jízdy s přístrojem v ruce, další zřejmě netuší k čemu slouží bezpečnostní pásy a někteří neznají významy dopravních značek. Jako například čtyřiatřicetiletá řidička, která na výjezdu z Hořic nerespektovala přikázaný směr jízdy. Neznalost dopravní značky ji nakonec stála v blokovém řízení 500 korun.

Zvláštní postoj zaujal v ranních hodinách pětačtyřicetiletý zákazník, který v jedné z prodejen v Jičíně v Hradecké ulici tak nešťastně manipuloval s lahví vodky, až ji rozbil. Místo aby škodu uhradil, snažil se rychle z obchodu utéct. To se mu nakonec nepodařilo. Ještě v prodejně ho totiž zadržel pracovník místní bezpečnostní služby, který vše oznámil na policii. Nakonec se muž přece jen postavil k problému čelem a přislíbil, že zboží v hodnotě 90 korun uhradí následující den.

Do velkých problémů se dostal v dopoledních hodinách řidič kamionu s cizí poznávací značkou, který havaroval u obce Kněžnice. Vozidlo, se kterým se vydal po místní zledovatělé komunikaci, se stalo neovladatelným a následně zatarasilo celou šíři vozovky. Na místo vyjeli kromě policistů i pracovníci správy a údržby silnic, kteří před vyproštěním vozidla silnici chemicky ošetřili.

Po poledni se vydal do jednoho z obchodních domů v Jičíně v Hradecké ulici nepoctivý zákazník, který v oddělení lihovin odcizil lahev vodky. Při krádeži ho odhalil pracovník místní bezpečnostní služby, který vše oznámil na policii. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o třiasedmdesátiletého muže, který nejenže musel alkohol vrátit, ale navíc dostal v blokovém řízení pokutu ve výši jeden tisíc korun.

V odpoledních hodinách upozornil na lince 158 anonymní telefonát na zlatého retrívra, který volně pobíhal po Pusté Proseči. O psa, který byl velmi plachý, se nakonec postaral pracovník Městského úřadu v Nové Pace.

Na nepoctivého zákazníka, který po šestnácté hodině kradl v jednom z obchodních domů v Jičíně na autobusovém nádraží, upozornil na lince 158 pracovník místní bezpečnostní služby. Jednalo se o sedmačtyřicetiletého muže, který v oddělení lihovin odcizil lahev rumu v hodnotě 95 korun. Nakonec musel zboží vrátit a navíc dostal v blokovém řízení pokutu ve výši jeden tisíc korun.

Ve večerních hodinách se obrátil na linku 158 anonym s tím, že nedaleko Březovic stojí uprostřed vozovky neosvětlené osobní vozidlo s přívěsem. Na místo vyjela policejní hlídka, která zjistila, že vozidlo nestojí uprostřed vozovky, ale na krajnici a že je řádně označené. I přes toto zjištění, policisté kontaktovali jeho majitelku s tím, aby vůz odstranila.