Majitelé nemovitostí je nechtěli pustit dovnitř a tak jim bránili v jejich vykonavatelské činnosti. Nakonec se většina povinných obrátila na policii s tím, že s exekucí nesouhlasí. Policie ČR však v žádném případě nemůže do soudně nařízené exekuce, která nabyla právní moci, zasahovat. Nutno zdůraznit, že každý, kdo se zadluží a nesplácí, musí počítat s tím, že ho dříve či později navštíví exekutorský pracovník.

Na tři podezřelé mladíky, kteří se pohybovali po poledni kolem hřbitova v Kbelnici, upozornil jeden z místních občanů. Hlídka, která vyjela na místo, mladíky ve věku 17, 18 a 20 let zkontrolovala. Všichni shodně uvedli, že jsou na výletě, a že se zde pouze zastavili.

V odpoledních hodinách vyjela policejní hlídka v Hořicích na autobusové nádraží, kde měli problémy s jedním z cestujících. Jednalo se o dvaačtyřicetiletého muže, který cestoval autobusem z Hradce Králové do Nové Paky. Během jízdy byl velmi neurvalý na ostatní cestující, slovně je napadal a údajně měl na ně i plivat. Policistům, za jejichž přítomnosti autobus opustil, nedokázal vysvětlit, proč se tak choval. Případ šetří muži zákona jako přestupek proti občanskému soužití.

Po sedmnácté hodině kontrolovala policejní hlídka v Nové Pace osobní motorové vozidlo Seat Inca, které řídil sedmapadesátiletý muž. Vzhledem k tomu, že provedená dechová zkouška u něj prokázala přes 0.4 promile alkoholu, zakázali mu policisté další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. A co na to samotný řidič. Ten s naměřenou hodnotou souhlasil a na svoji obhajobu pouze uvedl, že během dne vypil litrovou termosku čaje s rumem.

Hádka dvou mužů, kterou odstartoval spor ohledně psa, se strhla v podvečerních hodinách na jedné z ubytoven v Robousích. Slovní útoky nakonec přešly ve fyzické, kdy jeden z nich udeřil druhého hrnkem do hlavy, čímž mu způsobil tržnou ránu na čele. Na místo vyjela spolu s policisty i záchranná služba, která zraněného muže převezla na ošetření do nemocnice. Případ šetří policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

Ve večerních hodinách pořádal majitel jednoho z rekreačních objektů v malé obci na Sobotecku party spojenou se střílením petard. To se pochopitelně nelíbilo místním občanům, kterým se hlučná společnost nezamlouvala. Už proto, že na rozdíl od ní museli ráno vstávat do zaměstnání. V tomto případě postačila domluva ze strany policejní hlídky.

V noci vyjeli muži zákona v Jičíně do ulice Přátelství, kde řešili manželské neshody. V tomto případě si muž, který se vrátil v podnapilém stavu domů, vyměňoval názory se svojí manželkou. Hlídka na místě oběma řádně domluvila.

Mezitím kopidlenští policisté vyjeli do Vysokého Veselí, kde jedna z rodin pořádala večírek. Přemíra vypitého alkoholu pak měla za následek hádku, při které si příbuzní vyčítali co se dalo. Hlídka na místě všem řádně domluvila a vysvětlila, jak se mají k sobě chovat. (PČR)