Tentokrát se soustředili na spěchající řidiče, kteří s nohou na plynu uháněli přes Ohařice. Během dopoledne zde odhalili pět hříšníků, které na místě vyřešili blokovou pokutou v celkové výši 6.500 korun. Další dva nerespektovali zákaz předjíždění, za což každý z nich dostal v blokovém řízení pokutu ve výši jeden tisíc korun.

V dopoledních hodinách vyjeli novopačtí policisté do obce Stupná, kde měl ze střechy rozestavěného domu spadnout muž. |Hlídka na místě zjistila, že se jednalo o pokrývače, kterému uklouzla na žebříku noha a on spadl. Při pádu utrpěl lehké zranění, se kterým byl převezen na ošetření do jilemnické nemocnice.

Před polednem navštívil jeden z obchodních domů v Jičíně na autobusovém nádraží nepoctivý zákazník, který zde zkonzumoval ledovou kávu K Classic Alegro v hodnotě 16,90 Kč a prázdný obal pak schoval do regálu. Poté odešel k pokladně, kde uhradil pouze zboží v nákupním košíku. Na kávu jaksi zapomněl. Připomněl mu ji až pracovník bezpečnostní služby, který ho zadržel za pokladní zónou. Následně na místo vyjela policejní hlídka, která zjistila, že se jedná o pětatřicetiletého muže. Ten ovšem s krádeží nesouhlasil a tvrdil, že se ničeho nedopustil. Případ šetří policisté jako přestupek proti majetku.

Další nepoctivý zákazník navštívil obchodní dům v Hradecké ulici, kde pro změnu odcizil lahev rumu. Na rozdíl od svého „kolegy“ nestačil zlatavý mok ochutnat. Za pokladní zónou ho totiž zadrželi pracovníci bezpečnostní služby, kteří vše oznámili na policii. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o pětadvacetiletého mladíka, kterého v blokovém řízení „odměnila“ pokutu ve výši jeden tisíc korun.

Velké překvapení v podobě odloženého hudebního nástroje čekalo na obsluhující pracovnici benzínové čerpací stanice v Robousích. Jednalo se o buben Sonor Force 3001 s membránou Evans Genera g2 červené barvy v látkovém obalu černé barvy Globalbags, který ležel vedle stojanu číslo jedna. Jičínští policisté teď pátrají po roztržitém hudebníkovi, který zde nástroj zapomněl.

Po poledni vyjeli kopidlenští policisté do Libáně, kde neznámý pachatel odcizil v jedné z restaurací dámskou peněženku, ve které se nacházely osobní doklady, platební karta a hotovost. Majitelka vyčíslila škodu na téměř 7 tisíc korun. Případ šetří policisté jako přečin krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Po šestnácté hodině se obrátila na policii žena z Nové Paky s tím, že se v blízkosti střelnice podezřele pohybují dva mladíci. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o třináctileté chlapce, kteří zde pouze procházeli.

„Honem přijeďte,“ křičela do telefonního sluchátka žena z Kopidlna a vzápětí uplakaným hlasem dodala, že ji napadá přítel. Hlídka, která vyjela na místo, zjistila, že se oznámení nezakládá na pravdě. Ženě se totiž nelíbilo, že její přítel odešel na kávu k majitelce ubytovny, kde oba bydlí. Nakonec si vše vysvětlili a další přítomnost policistů nežádali.

Další partnerské neshody řešili policisté po dvaadvacáté hodině v Lázních Bělohradě, kde se hádali druh s družkou ohledně výchovy dětí, konzumace alkoholu a nevhodných kamarádů. Výjezdu na místo předcházel několika minutový telefonát, během kterého se muži zákona snažili dvojici uklidnit. Žena si ovšem nedala říct a neustále svého druha vulgárně urážela. I když byl muž o poznání klidnější, přesto si neodpustil poznámku, že by ji nejraději praštil. Vzápětí svoji myšlenku potlačil a snažil se partnerku utišit, což se mu nepodařilo. Hlídka, která vyjela na místo, oběma vysvětlila jak se mají k sobě chovat a doporučil jim, aby se přestali hádat a šli raději spát.Poté již byl naprostý klid. (PČR)