V dopoledních hodinách vyjeli muži zákona do obce Ledkov, kde došlo k dopravní nehodě. Dvaaosmdesátiletý řidič osobního vozidla Hyundai zde přejížděl železniční přejezd a přitom zřejmě přehlédl zprava jedoucí drezínu, která do něj narazila. Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn. Alkohol u řidičů byl na místě vyloučen dechovou zkouškou, celková škoda byla vyčíslena na 30 tisíc korun.

Velmi nebezpečně si počínala po poledni posádka osobního vozidla Mercedes, která u Konecchlumí vbíhala do vozovky a tím nutila projíždějící řidiče zastavit. Jednalo se o čtyři muže snědé pleti, kteří nabízeli ke koupi zlaté prsteny a další zaručené pravé šperky. Naštěstí si od nich nikdo nic nekoupil. Naopak jeden z řidičů upozornil na podezřelé obchodníky policii. Hlídka, která vyjela na místo, už ale nikoho z posádky nenašla.

Do jedné ze škol v Lázních Bělohradě zavítal neznámý zloděj, který nikým nezpozorován vnikl až do šatny, kde odcizil dámské boty Adidas černé barvy s růžovým šněrováním v hodnotě nejméně 2 tisíce korun. Případ šetří novopačtí policisté jako přestupek proti majetku.

Po patnácté hodině vyjeli muži zákona v Jičíně do zahrádkářské kolonie, kde se neznámý pachatel vloupal do kůlny. I když uvnitř vše řádně prohledal, nakonec odešel s prázdnou. Po pachateli pátrají jičínští policisté, kteří případ šetří jako přečin pokusu krádeže.

Před osmnáctou hodinou natankoval u benzínové čerpací stanice v Robousích neznámý řidič vozidla Renault Espace 27 litrů motorové nafty. Poté odešel do prodejního prostoru, kde uhradil pouze dálniční známku. Na odebranou naftu zřejmě zapomněl. Až po jeho odjezdu pracovnice zjistila, že zde dluží 800 korun. Případ šetří policisté jako přestupek proti majetku.

Ve večerních hodinách se obrátila na policii zoufalá žena z Libáně s tím, že si její přítel přivedl domů souseda. I když s jeho návštěvou nesouhlasila, přesto se oba usadili v pokoji, kde se nejdříve opili a poté se pohádali. Nakonec jeden z nich rozbil skleničku, kdy odražený střep lehce poranil jejího synka. To už bylo na ženu moc, a tak i s dětmi odešla na noc k příbuzným. Hlídka, která vyjela na místo, alespoň oběma mužům řádně domluvila.

V noci se ještě několikrát dovolal na linku 158 notně opilý muž z Jičína, který chtěl nejdříve odvézt domů, poté ho bolely nohy a nakonec si vymyslel rvačku v jedné z restaurací. Hlídka, která vjela na místo, zjistila, že zde k žádné rvačce ani k jinému incidentu nedošlo.
Poté už byl do rána naprostý klid. (PČR)