S podezřením na neoprávněný odběr elektrické energie, ke kterému mělo dojít v jedné z domácností v Jičíně, se obrátil na policii pracovník energetických závodů. V tomto případě nájemce, se kterým byla ukončena smlouva o odběru elektrické energie, neumožnil pověřenému pracovníkovi vstup do obydlí za účelem demontáže elektroměru a do současné doby tak neoprávněně odebral elektrickou energii v hodnotě nejméně 455 korun. Případ šetří muži zákona jako přestupek proti majetku.

V dopoledních hodinách řešili policisté ve Vysokém Veselí neshody mezi dvěma muži, které se týkaly údajné pomluvy. Nakonec muž, který měl pomlouvat, dostal ze svého protivníka strach, neboť ten mu pro změnu začal vyhrožovat, že si to s ním vyřídí „ručně“. Případ šetří muži zákona jako přestupek proti občanskému soužití.

Před jedenáctou hodinou dopolední se obrátil na linku 158 náhodný řidič s tím, že na obchvatu Jičína stojí osobní motorové vozidlo Mercedes, jehož snědá posádka skáče přímo před projíždějící vozidla, a tím nutí řidiče zastavit. Na místo okamžitě vyjela policejní hlídka, která celou posádku zkotrolovala a řidiče odměnila pokutou ve výši 2.500 korun.

Dále vyjeli muži zákona do Jinolic, kde tři ženy snědé pleti „navštívily“ osmasedmdesátiletou důchodkyni, které jedna z nich v nestřeženém okamžiku odcizila z kuchyňské linky dvě pětisetkorunové bankovky. V tomto případě se jedná o přečin porušování domovní svobody.

V Podhorním Újezdu úřadoval během noci dosud neznámý zloděj, který z autobusové zastávky odcizil litinovou lavičku a večer před zavírací dobou se snažil ukrýt v jednom z obchodních domů v Jičíně v Hradecké ulici neznámý muž. Jeho přítomnost však odhalila jedna ze zaměstnankyň, která vše oznámila na policii. Muž nakonec stačil ještě před příjezdem hlídky z obchodu utéct.

Dosud neznámý zloděj úřadoval ve večerních hodinách v Jičíně v Revoluční ulici, když zde odcizil uzamčené pánské jízdní kolo Author Kinetic oranžové barvy. Majitel vyčíslil jeho hodnotu na částku nejméně 4.500 korun. Kdo má krádež na svědomí, teď vyšetřují jičínští policisté.

Deset minut před půlnocí kontrolovala policejní hlídka v obci Blata osobní motorové vozidlo Opel Monterey, které řídil čtyřiatřicetiletý muž. Po nezbytné kontrole osobních dokladů se podrobil i orientační dechové zkoušce, která u něj prokázala přes 1.5 promile alkoholu. I když řidič s naměřenými hodnotami souhlasil a velmi svého prohřešku litoval, přesto mu to nebylo nic platné. Muži zákona mu následně ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. (PČR)