Na noční směnu ze soboty na neděli 5. června pospíchal mladík v Jičíně. Na šatně podniku se rychle převlékal. Sice si všiml, že mu z odloženého batohu vypadla na zem u skříňky peněženka, ale ve spěchu si ji zapomněl uložit zpět. Teprve nad ránem ji začal na šatně marně hledat. Poškozený přišel o osobní doklady, platební kartu a více jak 9 tisíc korun. Případ nyní prošetřují jičínští policisté pro podezření ze spáchání přečinu zatajení věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Pachateli hrozí až dvě léta odnětí svobody.

Dopoledne oznámila novopackým policistům krádež peněženky mladá žena. Při nákupu v obchodě různě odkládala svoji kabelku, když si prohlížela vystavené zboží. Této chvilkové nepozornosti zřejmě využil neznámý pachatel, který peněženku z tašky odcizil. Poškozená přišla také o osobní doklady. Celkovou škodu vyčíslila na 350 korun. Případ policisté prošetřují jako podezření ze spáchání přestupku proti majetku.

Krádež mobilního telefonu prošetřují jičínští policisté. Poškozená si v pátek 3. června dopoledne na dvě minuty odložila přístroj na zídku v ulici Denisově při manipulaci s nákladem. Tak krátká doba stačila neznámému pachateli k jeho odcizení. Majitelce způsobil škodu ve výši 3 tisíce korun.

Nemilé překvapení čekalo po víkendu na majitele prodejny v Hořicích. Dopoledne zjistil, že má rozbitou jednu z výloh. Mezi střepy nalezl cihlu, kterou zřejmě neznámý pachatel skleněnou výplň poškodil. Způsobená škoda byla vyčíslena na 3 tisíce korun. Po vandalovi nyní policisté pátrají. (PČR)