Ve tři hodiny ráno vyjeli muži zákona do Železnice, kde řešili problémy v rodině. Předmětem sporu se stala postel, ve které měla údajně hlava rodiny málo místa. Z tohoto důvodu muž nejdříve slovně a poté i fyzicky napadl svoji družku, které způsobil zranění. Ta po jeho útoku skončila v jičínské nemocnici. Případ šetří policisté jako přečin ublížení na zdraví.

V dopoledních hodinách se obrátila na policii žena z malé obce na Kopidlensku s tím, že na zahradě za domem našla dvě zakousnuté a potrhané slepice. Na svědomí je má zřejmě některý z místních psů, které nechává jejich majitel volně pobíhat po vesnici. Případ šetří policisté jako přestupek proti majetku.

O tom, že příležitost dělá zloděje, se v dopoledních hodinách přesvědčila obsluhující pracovnice v jedné z heren v Nové Pace. Neznámý pachatel totiž využil její nepozornosti a z barového pultu odcizil kasírtašku s několikatisícovou hotovostí. Případ šetří novopačtí policisté jako přečin krádeže.

Problém kam s domácím odpadem vyřešil po svém dosud neznámý pachatel, který staré lednice, kusy nábytku, časopisy a další věci vysypal u panelové cesty mezi Ličnem a Milkovicemi. Případ šetří kopidlenští policisté jako přestupek proti veřejnému pořádku.

O tom, že vozidlo není trezor a věci v něm uložené, nejsou v bezpečí, se přesvědčila v odpoledních hodinách majitelka osobního vozidla Škoda Felicia. Vůz, který zaparkovala ve Starých Smrkovicích před hřbitovem, sice uzamkla, ale na sedadle ponechala na odiv ostatním svoji kabelku. Ta také nakonec přilákala neznámého zloděje, který se do vozidla vloupal a kabelku odcizil. Spolu s ní tak přišla o mobilní telefon, deštník, brýle a další věci. Celková škoda byla vyčíslena na 2 tisíce korun. Případ šetří hořičtí policisté jako přečin krádeže.

Na osoby snědé pleti, které v odpoledních hodinách nabízely v Libuni před místní prodejnou zaručené zlaté šperky, upozornili na lince 158 místní občané. I když hlídka hned vyjela na místo, přesto již nikde podezřelé prodejce nezastihla.

Ve večerních hodinách vyjeli muži zákona do Libáně, kde před místní restaurací ležel na zemi notně opilý šedesátiletý muž. Nutno zdůraznit, že nemohl sedět, natož chodit. Za jeho stav zřejmě mohla slivovice, které vypil víc než dost. Nakonec policistům nezbylo nic jiného, než ho převézt do jičínské nemocnice. (PČR)