Během dne policisté prověřovali několik desítek oznámení, vyšetřovali přestupky a přečiny a v neposlední řadě dohlíželi nad bezpečností a plynulostí v silničním provozu.

V ranních hodinách vyjeli muži zákona v Jičíně do objektu jedné z firem, kde se neznámý zloděj vloupal do skladu, ze kterého odcizil 40 kilogramů mědi. Případ šetří jičínští policisté jako přečin krádeže.

Před polednem se obrátila na policii obsluha benzínové čerpací stanice v Robousích s tím, že řidič jeepu, který „natankoval“ za dva tisíce korun, uhradil u pokladny pouze nemrznoucí směs. Na odebrané pohonné hmoty nějak zapomněl. V tomto případě tomu tak skutečně bylo, neboť si řidič svoji chybu uvědomil, vrátil se a dluh uhradil.

Na opilce, který se měl po poledni povalovat ve Staré Pace na chodníku, upozornil na lince 158 anonym. Hlídka, která vyjela na místo, už ale nikoho nenašla.

V noci z neděle na pondělí úřadoval v Kopidlně neznámý zloděj, který před jedním z domů odcizil černou plastovou popelnici v hodnotě 1.200 korun. Kdo má krádež na svědomí, a kde nádoba na odpad skončila, teď šetří kopidlenští policisté.

Novopačtí policisté se zaměřili na falešného kominíka, který během minulého týdne zavítal do Chotče a Lán, kde navštívil několik domácností. Majitelům nemovitostí se vždy představil jako Miroslav Klusák a za úplatu jim pak vystavoval revizní zprávy ke komínům. S největší pravděpodobností jedná o podvodníka, který zřejmě nemá k této činnosti žádné oprávnění. Případ šetří policisté jako přestupek proti majetku.

V odpoledních hodinách vyjeli hořičtí policisté do jedné z místních škol, kde dosud neznámý zloděj odcizil z volně přístupné šatny levou kotníčkovou botu. Na místě tak z páru pánské obuvi zůstala jen pravá bota. Zda se jednalo o schválnost, či krádež, teď vyšetřují hořičtí policisté.

Neznámá straka úřadovala i v šatně sokolovny v Nové Pace. Během hodiny tělocviku zde odcizila z odloženého oblečení cvičenců peníze. Celkem si tak přišla na nejméně 1.205 korun. Případ šetří policisté jako přestupek proti majetku.

Po patnácté hodině kontrolovala policejní hlídka v Robousích osobní vozidlo Škoda Forman, které řídil pětatřicetiletý muž. Během kontroly vyšlo najevo, že není držitelem potřebného řidičského oprávnění a navíc měl na vozidle propadlou technickou kontrolu. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a o jeho osudu teď bude rozhodovat příslušný správní orgán.

V pozdních nočních hodinách se obrátil na policii muž z Jičína s tím, že má strach o svoji matku, kterou přišel navštívit a ona mu neotevírá. Z tohoto důvodu na místo vyjeli jak policisté, tak i hasiči, kteří nakonec zámek překonali. Překvapená žena, která byla v naprostém pořádku, pouze uvedla, že žádné zvonění neslyšela, a tak ani nemohla synovi otevřít.