Na nevhodné chování souseda upozornili po osmé hodině ranní obyvatelé domu v Jičíně v Tyršově ulici. Nelíbilo se jim, že si nahlas pouští hudbu, kterou chtě nechtě, musejí poslouchat. Hlídka, která vyjela na místo, muži domluvila a vysvětlila, že se musí ke svým sousedům chovat ohleduplně.

V dopoledních hodinách vyjeli muži zákona do obce Čejkovice, kde během noci vnikl dosud neznámý pachatel do objektu jedné z firem. Terčem jeho útoku se staly dva tahače, ze kterých odčerpal a následně odcizil několik set litrů motorové nafty v hodnotě nejméně 51 tisíc korun. Případ šetří policisté jako přečin krádeže.

Po poledni vyšetřovali jičínští policisté krádež nákladního vozidla Volkswagen LT 35 v hodnotě 250 tisíc korun, a poté dopravní nehodu dvou osobních vozidel, ke které došlo na Lidickém námětí. V tomto případě se účastníci na místě dohodli a společně vyplnili euroformulář o dopravní nehodě.

V odpoledních hodinách řešili muži zákona neshody mezi bývalými manželi v Drahorazi, kdy muž schoval své bývalé manželce klíče od domu a nechtěl jí říct, kam je dal. Vzhledem k tomu, že je nemohla najít, oznámila vše na policii. Nutno zdůraznit, že se jedná o dvojici, která pernamentně zaměstnává policii. Nejenže si dělají vzájemně naschvály, ale navíc se slovně i fyzicky napadají. Hlídka, která vyjela na místo, oběma řádně domluvila a opětovně vysvětlila, jak se mají k sobě chovat.

Další neshody mezi partnery řešili policisté v nočních hodinách v Jičíně. Manželé, kteří jsou v rozvodovém řízení, se nějak nemohli dohodnout na tom, jak si rozdělí majetek. Oba zřejmě chtěli jedno a to samé, což pochopitelně nebylo možné. Zlom nastal až v okamžiku, kdy na místo vyjela policejní hlídka. Za její přítomnosti šlo totiž třídění věcí jak pomásle. A pak, že se lidi neumí domluvit.

Problémy s opilým hostem měli v pozdních nočních hodinách v jednom z barů v Jičíně v Ruské ulici. Muž zde údajně obtěžoval obsluhu a ostatní hosty. Hlídka, která vyjela na místo, vše zkontrolovala, ale opilce už nikde nenašla. (PČR)