V ranních hodinách vyjeli muži zákona do Staré Paky, kde se během uplynulého víkendu vloupal dosud neznámý pachatel do objektu jedné z firem. Uvnitř vše nejdříve prohledal, a poté si z příručního skladu odnesl uzamčenou pokladnu. K jeho smůle prázdnou. To ovšem zjistil až venku, kde se mu ji podařilo otevřít. I když nakonec z místa odešel s prázdnou, přesto se dopustil trestného činu krádeže, za což v případě dopadení hrozí až dva roky vězení.

Před jedenáctou hodinou se zřejmě silně „přítížilo“ neznámému řidiči osobního vozidla Citroën, který v Holovousích zablokoval svým autem jízdní pruh vozidlu Peugeot 306, které jeho za ním. Jeho řidiči nezbylo nic jiného, než zastavit. Neznámý muž, který měl vykulené rudé oči, přistoupil k peugeotu a řidiče fyzicky napadl. Přitom vulgárně urážel jeho matku, která jela s ním. Případ šetří hořičtí policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

Nepoctivou zákaznici odhalili před polednem pracovníci bezpečnostní služby v jednom z obchodních domů v Jičíně na autobusovém nádraží. Jednalo se o devětašedesátiletou ženu, která zde odcizila maďarskou klobásu v hodnotě 29 korun. Hlídka, která vyjela na místo, ženu náležitě odměnila. V blokovém řízení dostala pokutu ve výši 500 korun.

Na svoji neopatrnost doplatila v dopoledních hodinách jedna ze zákaznic obchodního domu v Jičíně na Valdštejnově náměstí. Při výběru zboží si odložila svoji peněženku do nákupního košíku. Jaké bylo její překvapení, když po chvíli zjistila, že jí peněženku i s osobními doklady, finanční hotovostí a platební kartou s přiloženým PIN kódem někdo odcizil. Případ šetří policisté jako trestný čin neoprávněné držení platební karty.

V podvečerních hodinách se obrátila na linku 158 žena z Hořicka s tím, že má problémy s vnukem. Nakonec usoudila, že věc bude řešit až po Vánocích.

V pozdních nočních hodinách vyjeli sobotečtí policisté do Libuně, kde ve Svatém Petru zapadl bloudící polský kamion. Naopak novopačtí policisté řešili problémy v jednom z místních barů, kde opilý host rozbil výherní automat.

Po půlnoci se údajně v jedné z heren v Hořicích poprala skupinka mladíků. Hlídka, která vyjela na místo, už žádného rváče nezastihla.

Červený kohout zachvátil ve tři hodiny ráno stodolu v Lukavci. Uvnitř přespával její majitel, který si večer svítil svíčkou. Před usnutím ji ovšem zapomněl zhasnout. Od ní pak zřejmě došlo k požáru, který zachvátil celý objekt. I když se majiteli podařilo utéct, přesto měl ohořelé vlasy a bundu. Nakonec oheň zlikvidovali přivolaní hasiči, kteří si věc převzali. Škoda byla vyčíslena na 100 tisíc korun. (PČR)