Před devátou hodinou dopoledne vyjížděla policejní hlídka do jednoho z obchodních domů v Jičíně, kde ostraha zadržela pětašedesátiletou ženu, která se pokusila odcizit malou šišku salámu za šedesát korun. Přistižená paní musela zboží vrátit a ještě ji muži zákona vyměřili blokovou pokutu ve výši tisíc korun.

Chvíli na to si je vyžádali hasiči, aby ověřili totožnost majitelky bytu panelového domu. Ta si zabouchla dveře a nemohla se dostat domů. Po provedení nezbytné prověrky záchranáři hned problém vyřešili.

Pro vánoční dárky, ale bez peněz, se vypravil ještě dopoledne neznámý pachatel do obchodu v Hořicích. Zde se mu během chvíle podařilo nepozorovaně odcizit několik osušek s dětskými motivy za 900 korun. Případ nyní policisté prošetřují jako podezření ze spáchání přestupku proti majetku.

Na Obvodní oddělení v Jičíně oznámila poškozená žena, že v neděli ráno přišla v herně o svůj mobilní telefon Sony Ericsson. Přístroj si odložila na stolek vedle výherního automatu. Při odchodu na něj zapomněla. Po chvíli se sice vrátila, ale telefon již mezitím odnesl neznámý pachatel. Majitelka vyčíslila způsobenou škodu na 800 korun.

Na Hořicku byl tou dobou zloděj ještě drzejší. V nočním podniku sáhl do odložené kabelky, ze které ukradl mobilní telefon stejné značky a nepohrdl ani peněženkou s finanční hotovostí. Škoda dosahovala částky 5 tisíc korun.

Majitel herny v Jičíně si prováděl inventuru a zjistil chybějící peníze. Záhadně zmizelo více jak tři tisíce korun. Začal tedy pátrat po příčině. Prohlédl si i záznamy z kamer. Pak už měl ve věci jasno. Povedený návštěvník mu totiž sáhl do zásuvky a bankovky mu odcizil. Poškozený vše oznámil policistům, kteří případ prošetřují jako podezření ze spáchání přestupku proti majetku.

V podvečerních hodinách se na muže zákona v Nové Pace obrátila vystrašená žena. V místě bydliště ji slovně napadal její podnapilý manžel. Dechová zkouška prokázala přes dvě promile alkoholu. Policisté mu v jeho dalším nevhodném chování zabránili převozem na záchytku. Po vystřízlivění jim bude mít co vysvětlovat.

V nočních hodinách policejní hlídka v Jičíně zastavila v Husově ulicivozidlo Ford Focus. Osmadvacetiletý řidič se na výzvu podrobil orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Výsledek byl pozitivní. Muž se podrobil i lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve a moči. Následoval zákaz další jízdy a zadržení řidičského průkazu. (PČR)