V pátek 19. června vyjeli policisté v ranních hodinách do obce Pecka, kde se neznámý pachatel vloupal na místním koupališti do vozidla Peugeot Boxer, ze kterého odcizil dvě sportovní tašky s oblečením, tenisovými raketami a fotoaparátem. Celková škoda byla vyčíslena na nejméně 22 tisíc korun.

Dále pokračovali do Chomutic a Podhorního Újezda, kde pro změnu neznámý zloděj odčerpal z palivových nádrži kamionu a šesti traktorů motorovou naftu. Celkem si tak přišel na tisíc litrů pohonných hmot v hodnotě nejméně 26 tisíc korun.

Smutná událost se odehrála několik minut před dvanáctou hodinou v Sobotce. Dvaadvacetiletého mladíka, který zde prováděl výkopové práce pomocí sbíjecí soupravy, zasáhl elektrický proud. I když se mu dostalo okamžité první pomoci, přesto na místě rozsáhlému zranění podlehl.

Kombinace alkoholu a špatné nálady měla zřejmě za následek rodinné neshody ve Staré Pace. Opilý muž zde vulgárně napadal svoji manželku, která se ho bála, a tak vše oznámil na linku 158. Hlídka na místě muži řádně domluvila.

Před půlnocí kontrolovala policejní hlídka v Jičíně v Hradecké ulici osobní motorové vozidlo Wartburg, které řídil třiadvacetiletý muž z okresu Jičín. Ten nejenže usedl za volant bez potřebného oprávnění, ale navíc byl pod vlivem alkoholu. K provedené dechové zkoušce, která u něj prokázala přes 1.6 promile alkoholu snad ani není co dodávat. A tak než se vydal pěšky domů, vyslechl si ve zkráceném přípravném řízení podezření z trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění, za což mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Sobota 20. června byla o poznání zajímavější.
V ranních hodinách nestačili policisté vyjíždět do jednoho z obchodních domů v Jičíně na autobusovém nádraží, kde úřadovali nepoctiví zákazníci. V prvním případě zde mladý muž odcizil drogistické zboží v hodnotě 109 korun. Přivolaná hlídka mu na místě vyměřila pokutu ve výši 1 tisíc korun. O pár minut později zde pracovníci místní ostrahy odhalili šestatřicetiletého muže. Nutno podotknout, že to nebyl žádný troškař, neboť zde odcizil alkohol v hodnotě přes dva tisíce korun. A tak i on musel odcizené zboží vrátit a na cestu od přivolaných policistů dostal pokutu ve výši 1 tisíc korun.

Výchovu mladého řidiče, který nezná dopravní značky, vzal do svých rukou další řidič. Vše se odehrálo po poledni v Jičíně, kde řidiče osobního vozidla ohrozil v jednosměrné ulici právě mladý motorista, který značka neznačka, klidně od ulice vjel. To řidiče natolik rozčílili, že vystoupil z vozidla, mladíka zastavil a zrovna mu jednu vyťal, aby si příště pamatoval, jak se má správně jezdit. Nutno podotknout, že hlídka na místě už neměla co řešit, neboť mladý přestupce na nic nečekal a rychle odjel.

Po třinácté hodině vyjeli muži zákona na křižovatku silnic Libošovice – Pomníky, kde neznámý zloděj odcizil dopravní značku „Dej přednost v jízdě“. Věc byla předána správci komunikace, který zjedná nápravu. Nutno podotknout, že krádež jakékoliv dopravní značky může mít nedozírné následky pro ostatní účastníky silničního provozu.

V odpoledních hodinách obtěžovala asi pětačtyřicetiletá žena snědé pleti na parkovišti u jednoho z obchodních domů v Jičíně na autobusovém nádraží ostatní zákazníky. Dosti nevybíravě jim vnucovala zaručeně zlaté řetízky a náramky, které prodávala za výhodnou cenu. Byla tak drzá, že se nestyděla za některými vlézt až do vozidla. Hlídka, která vyjela na místo, už ale ženu nezastihla. Ta zřejmě stačila změnit stanoviště.

Neznámý vandal škodil v Nové Pace, kde vnikl na dva soukromé pozemky. Zde pak vytahal solární lampy a poté je poházel kolem. Škoda v tomoto případě žádná nevznikla.

Ve večerních hodinách oznámil na linku 158 anonym, že si všiml na polní cestě u obce Březina, jak nějaký muž honí ženu a ona přitom křičí o pomoc. Na místo okamžitě vyjela policejní hlídka, která zjitila, že se jedná o dvojici partnerů, která si pouze vyjasňuje situaci mezi sebou. Vzhledem k tomu, že své problémy nechtěli řešit doma v bytě, ale někde za městem, zvolili proto polní cestu. Asi věděli proč, neboť byli velmi hluční a slova, která používali jako nadávky by snad nevyslovil ani ten největší „hulvát“. K tomu všemu muž zahodil klíče od vozidla, a tak hádka nebrala konce. Nakonec se přece jen uklidnili, klíče od vozidla našli a z místa odjeli.

Na rušení nočního klidu v Holovousích upozornil po půlnoci na lince 158 další anonym. V tomto případě měl hluk vycházet z místního koupaliště. Policisté, kteří vyjeli na místo, zjistili, že zde parta mladých lidí slaví narozeniny, kdy všichni přislíbili, že se ztiší a postupně se rozejdou.

V neděli 21. června zaměstnal policisty ve dvě hodiny ráno podnapilý osmnáctiletý výtržník. Ten si nejdříve v Hořicích na náměstí vyléval zlost na zaparkovaném vozidle Volkswagen Passat, u kterého rozbil zadní svítilnu a poté se „pustil“ i do jeho majitele. Dvakrát ho udeřil pěstí do obličeje, čímž mu způsobil drobné zranění. Hlídka u mladíka provedla orientační dechovou zkoušku, která u něj prokázala přes 2 promile alkohlu. Případ šetří muži zákona jako podezření z trestného činu výtržnictví.

V dopoledních hodinách budily v Jičíně na Lidickém náměstí pohoršení dvě ženy. Obě byly natolik opilé, že se neudržely na nohou a neustále se koulely po chodníku. Nakonec se „vyškrábaly“ na lavičku, kde si ustlaly. Přitom neustále pokřikovaly nesrozumitelná slova na kolemjdoucí. Hlídka, která vyjela na místo oběma řádně domluvila.

V podvečerních hodinách vyjeli policisté do jednoho z obchodních domů v Jičíně na autobusovém nádraží, kde nepocitiví zákazníci kradli zboží. Ve všech případech nakonec odešli s pokutou ve výši 1 tisíc korun.

Po sedmnácté hodině kontrolovala policejní hlídka v Drahorazi osobní motorové vozidlo Škoda 120, které řídil pětadvacetiletý muž, a to i přesto, že není držitelem potřebného řidičského oprávnění. Z tohoto důvodu si vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění.

V nočních hodinách zaměstnal muže zákona opilý, třiatřicetiletý muž v Lázních Bělohradu. Vyhrožoval, že skočí z mostu do řeky. Na místě zasahovali jak policisté, tak i rychlá záchranná služba. Nakonec si opilec skok rozmyslel a lehl si vedle do trávy. Vzhledem k tomu, že se sotva držel na nohou, provedli u něj policisté dechovou zkoušku na alkohol, která u něj prokázala přes 3.6 promile alkoholu. A tak místo doma, strávil noc na Protialkoholní záchytné stanici v Hradci Králové. (PČR)