V dopoledních hodinách vyjeli muži zákona do obce Kyje, kde během víkendu odcizil dosud neznámý zloděj ze železničního přejezdu 5 kusů ocelolitinových roštů v celkové hodnotě přes jeden tisíc korun.

Dále prováděli šetření ke krádeži peněženky, kterou odcizil dosud neznámý pachatel v pátek 10. července v jednom z libáňských obchodů. Vzhledem k tomu, že uvnitř našel nejen platební kartu, ale i k ní na lístku poznamenaný PIN kód, vydal se k bankomatu, ze kterého pomocí karty odčerpal téměř 2 tisíce korun. V tomto případě platí pouze jedna rada, a to ukládat si PIN kódy pouze ve své hlavě a ne na lístky a podobně.

Po poledni úřadoval v Nové Pace v jednom z obchodních domů dosud neznámý zloděj. Ten využil okamžiku, kdy se mladá maminka vzdálila od svého kočárku a z tohoto jí odcizil peněženku s finanční hotovostí a osobními doklady. Celková škoda byla vyčíslena na 4.500 korun. Případ šetří muži zákona jako přestupek proti majetku.

Řečem solidně vyhlížejícího podvodníka uvěřila v sobotu 18. července žena v Libáni. V odpoledních hodinách zazvonil na zvonek jejího domu mladý muž s tím, že jede za svojí matkou do nemocnice do Hradce Králové, a protože si zapomněl peníze, poprosil jí, zda by mu nemohla půjčit kanystr s benzínem. Přitom jí několikrát ubezpečil, že není žádný podvodník, a že jí kanystr v pondělí vrátí. Žena jeho řečem uvěřila a požadovaný kanystr i s benzínem mu půjčila. To ale neměla dělat, neboť jí nic nevrátil a ani se jí neozval. Případ teď šetří policisté jako přestupek proti majetku.

Po šestnácté hodině navštívily jeden z obchodních domů v Jičíně v Hradecké ulici dvě slečny. Na tom by nebylo až tak nic divného, kdy se ovšem jednalo o poctivé zákaznice. V tomto případě to byly zlodějky, neboť v oddělení kosmetiky odcizily zboží v hodnotě 582 korun, a poté se celý lup snažily pronést bez zaplacení pokladnou. K jejich smůle je ovšem odhalili pracovníci místní ostrahy, kteří je za pokladní zónou zadrželi. Přivolaní policisté zjistili, že se jedná o osmnáctiletou slečnu a její o rok mladší kamarádku. A tak nejenže musely vše vrátit, ale navíc každá z nich dostala v blokovém řízení pokutu. Starší je chudší o 1 tisíc korun a mladší pak o 500 korun.

Po jednadvacáté hodině oznámil na linku 158 náhodně projíždějící řidič, že na obchvatu Jičína v blízkosti hvězdárny leží nějaká osoba. Hlídka na místě, zjistila, že se jedná o místního opilého bezdomovce, který uvedl, že ho srazilo nějaké vozidlo. Následně na to ho policisté odvezli na vyšetření do jičínské nemocnice. Nutno podotknout, že lékař na něm marně hledal nějaká zranění, a tak došel k závěru, že ho žádné vozidlo nesrazilo. Nato opilec, který měl v dechu přes 3.3 promile alkoholu uvedl, že se spletl, a že to nebylo vozidlo, ale tramvaj, která jela kolem. Nakonec se odebral do svého pelíšku, který má nedaleko obchvatu.