Nejdříve se obrátila na linku 158 žena z Jičína s tím, že jí sousedi neustále obtěžují různými vibracemi, které k ní pouštějí přes zeď do bytu a ona tím velmi trpí. V tomto případě ji službu konající policista vyslechl a ujistil, že se v případě dalších potíží může opět na policii obrátit. Žena poděkovala a zavěsila.

Další, kdo využil linku tísňového volání 158 byl muž, kterému se nelíbilo chování obsluhy jedné z lékáren v Nové Pace. Stěžoval si na její údajné arogantní a neslušné jednání.

Po osmé hodině ranní vyjeli kopidlenští policisté do obce Veselská Lhota, kde v noci vnikl dosud neznámý pachatel do nezabezpečené stodoly, ze které odcizil kovové disky na koňský vůz, brzdové bubny k traktoru a další věci. Majitel vyčíslil celkovou škodu na částku nejméně 3 tisíce korun. Pro změnu hořičtí policisté vyšetřovali krádež měděného okapového svodu, který odcizil dosud neznámý pachatel z rodinného domu ve Vojicích. Škoda byla vyčíslena na 2.700 korun. V obou případech se jedná o přestupky proti majektu.

Večer pak řešili muži zákona neshody mezi bývalými partnery v malé obci nedaleko Kopidlna. V tomto případě oznámila na linku tísňového volání 158 žena, že byla fyzicky napadena svým bývalým manželem. Hlídka, která vyjela na místo, zjistila, že k žádnému fyzickému útoku nedošlo a navíc, že jsou oba totálně opilí. Nakonec se oba za přítomnosti hlídky domluvili a slíbíli, že svoje nevyřízené účty boudou řešit jen ve střízlivém stavu. Vzhledem k jejich způsobu života, kdy oba velmi často a rádi popíjejí alkohol, se zřejmě nikdy nedomluví.

Na svoji roztržitost doplatila mladá žena v Lázních Bělohradě. V odpoledních hodinách si vybírala z bankomatu několikatisícovou hotovost, kterou ovšem zapomněla v podávací přihrádce. Když se pro ni po chvíli vrátila, zjistila, že je přihrádka prázdná. Peníze zřejmě našel nějaký nepoctivý nálezce, který si je ponechal. Žena tak přišla o téměř 4 tisíce korun. Případ šetří muži zákona jako přetupek proti majetku.

Ve tři hodiny ráno strašil dosud neznámý šprýmař službu v domě pro seniory na Sobotecku, který opakovaně zvonil na domovní zvonek. Vzhledem k tomu, že se nikdy neozval a nesdělil co potřebuje, oznámil vše pracovník domu na policii. I když hlídka na místě provedla kontrolu blízkého okolí, přesto nikoho podezřelého nezastihla. (PČR)