Prvního z nich kontrolovala policejní hlídka dvě hodiny po půlnoci v Kopidlně na Hilmarově náměstí. Jednalo se o šestadvacetiletého muže, který řídil osobní motorové vozidlo Škoda Forman. Nutno podotknout, že se během kontroly nestačili policisté divit. Nejenže byl z řidiče cítit alkohol, ale navíc měl rozsudkem Okresního soudu v Mělníku vysloven do roku 2011 zákaz řízení všech motorových vozidel. K tomu všemu se od ledna loňského roku úspěšně vyhýbal nástupu trestu odnětí svobody, kam ho poslal na základě příkazu k dodání výkonu trestu odnětí svobody Okresní soud v Jičíně. A tak ho na místě policisté zadrželi a následně eskortovali do Vazební věznice v Hradci Králové, kde už na něj čekali se snídaní.

Ve tři hodiny ráno kontrolovala policejní hlídka v Jičíně v Kollárově ulici osobní motorové vozidlo Škoda Felicia, které řídila třicetiletá žena. Pohled do její tváře hovořil jasně. Přihlouplý výraz, bledý obličeji a zúžené zorničky očí vykazovaly znaky po požití omamných a psychotropních látek. To nakonec potvrdil provedený test na přítomnost zakázaných látek, který byl na jednu z nich pozitivní. A tak se na místě rozloučila se svým vozidlem a dál už pokračovala pěšky

V dopoledních hodinách vyšetřovali muži zákona krádež telekomunikačního kabelu, který odcizil neznámý pachatel od železniční tratě v úseku mezi obcemi Kopidlno a Pševes. Jednalo se o 130 m dlouhý kabel v hodnotě téměř 8 tisíc korun. Při prováděném šetření neunikl pozornosti policistů mladý muž se psem, jehož stopy se nápadně podobaly stopám zajištěným na místě činu. Nakonec mu nezbylo nic jiného a sám ke krádeži přiznal. Kabel, který odcizil, našli policisté schovaný v rákosí nedaleko železniční tratě. Z tohoto důvodu si ještě téhož dne vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu krádeže, za což mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Před desátou hodinou dopolední řešili policisté rodinné neshody v malé obci na Sobotecku a kopidlenští policisté zase vyjeli do Starých Smrkovic, kde údajně došlo k zahoření lesa. Na místě zjistili, že zde probíhá plánovaná a povolená těžba dřeva, která je spojená s pálením klestí. V tomto případě bylo vše v naprostém pořádku a k žádnému zahoření nedošlo.

Sedmdesátiletá důchodkyně se vydala v odpoledních hodinách na nákup do jednoho z obchodních domů v Jičíně na autobusovém nádraží. Postupně si zde vybrala potraviny v celkové hodnotě 687 korun, které však u pokladny nezaplatila. Z „nákupu“ se však dlouho neradovala. Za pokladní zónou ji totiž zadrželi pracovníci místní bezpečnosti služby, kteří vše oznámili na policii. Přivolaná hlídka věc vyřídila na místě blokovou pokutou ve výši 1 tisíc korun.

Po patnácté hodině vyjeli muži zákona do Libáně, kde mělo dojít ke krádeži věcí z kůlny. Nakonec se ukázalo, že jde pouze o nedorozumění a žádná krádež se „nekonala“.

V noci odpočíval v Jičíně v Ruské ulici alkoholem zmožený muž, který poleháváním čerpal síly a další cestu. Hlídka, která vyjela na místo, už ho ale nikde nenašla. (PČR)