Nízké teploty a padající sníh nijak vyjímečně nezvýšily počet dopravních nehod. Řidiči sněhovou nadílku zatím zvládli. Několik střetů skončilo pomačkanými plechy a účastníci se dohodli na místě sami na zavinění. Vzhledem k předpovědi počasí je opravdu nutné jezdit velmi opatrně. Na vozovkách se mohou tvořit námrazy a ledovka. I taková oznámení o možném ohrožení provozu včerejšího dne dopravní hlídky prověřovaly.

Dopoledne na Kopidlensku přivezli na jatka krávu. Ta zřejmě vytušila hrozící nebezpečí. Na nic nečekala a z objektu uprchla. Zaměstnanci ji sice pronásledovali, ale nakonec jim zmizela z dohledu. Úkrytem se ji stal přilehlý les. Vyslaná policejní hlídka ji vypátrala v katastru sousední vesnice. Přivolaným lovcům se odchyt nepodařil a tak je stále na útěku.

Nájemníci domu v Kopidlně si postupně ukládali použité sporáky do sklepních prostor. Delší dobu si jich nikdo nevšímal. Při prováděném úklidu skončily ve sběrných surovinách. Následovalo oznámení o jejich odcizení. Policisté budou nyní prověřovat, zda se ve věci nejedná o podezření z přestupku proti majetku.

V obci Ústí u Staré Paky neznámý pachatel poškodil sběrný kontejner na sklo. V jeho plášti vytvořil otvor o průměru 25 centimetrů. Důvod zatím policisté neznají. Způsobenou škodu poškozený vyčíslil na částku 2 tisíce korun.

Ke stánku s občerstvením v Nové Pace si přišla k obědu zakoupit grilované kuře mladší žena. Při placení si obsluha vzpomněla, že její otec již delší dobu dluží za stejné zboží. Proto ji řekla, že si tedy dnes tuto částku přičte k útratě. Přivolanému tatínkovi se to nelíbilo. I když se tehdy dobře najedl, nechtěl s navrhovaným postupem prodejce souhlasit. Toho se zastal přítomný občan. Hned nastal slovní konflikt. Přivolaná hlídka vše vyřešila domluvou a peníze nakonec zůstaly po právu stánkaři. Pětačtyřicetiletý muž, v rozčilení z finanční ztráty, před policistou zahodil na zem nedopalek cigarety. Tím se však dopustil přestupku, když znečistil veřejné prostranství. Následovalo tedy ještě uložení blokové pokuty.

Večer policisté v Hořicích řešili oznámení o silně podnapilém pánovi. Ten se motal ve vozovce a následně ulehl na vedlejší travnatou plochu. Když ho muži zákona našli, nemohl ani chodit. Vzhledem k jeho stavu a nízkým teplotám třiašedesátiletého muže zajistili, protože bezprostředně ohrožoval svůj život a zdraví. Eskorta ho převezla na záchytku, kde ho uložila ke spánku.

Večer v Jičíně vyjížděla hlídka do jednoho obchodního domu, kde bezdomovci měli obtěžovat zákazníky. Sníh a mráz je zahnal do objektu, který rozhodně není určen k jejich polehávání a odpočívání. Ochranka jim důrazně domluvila a pak učinila oznámení na linku 158. Ti na přivolané policisty nečekali a odešli si hledat jiné vhodné místo, kde by se před nepříznivým počasím ukryli.