Velká ztráta postihla v časných ranních hodinách majitele mobilního telefonu Nokia 630, který svůj přístroj ztratil v Jičíně mezi bowlingem na Žižkově náměstí a ulicí Na Jihu. I když celou trasu několikrát prošel, přesto aparát nikde nenašel. Ten zřejmě našel jiný nálezce, který si ho ponechal. Možná ani netuší, že se tímto krokem dopustil přestupku proti majetku, a to zatajení nálezu. Hodnotu telefonu, který byl uložený v černém koženém pouzdru, vyčíslil jeho majitel na částku přesahující 2 tisíce korun.

Jako ve filmu „Zítra to roztočíme, drahoušku“ to vypadá i v malé obci na Hořicku, kde si sousedi neustále dělají naschvály. Jejich jednání však není tak úsměvné, jako ve zmiňovaném filmu. Hádají se ohledně věcí uložených u plotu a podobně. Policisté v tomto případě vyřídili věc na místě domluvou.

Před polednem oznámil na linku 158 notně opilý muž, že mu někdo v herně v Jičíně odcizil mobilní telefon. Nutno podotknout, že při oznámení byl velmi arogantní a vulgární. Hlídka, která vyjela na místo, zjistila, že se o žádnou krádež nejedná, neboť jeho „mobil“ našla zapadlý pod stolem. Muž v sobě neměl ani tolik odvahy, aby se policistům za zbytečný výjezd omluvil.

Dále vyjeli muži zákona do Libuně, kde měl po silnici pobíhat větší pes, údajně „rotvajler“, který tak ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Na místě ani v jeho okolí však žádného psa nenašli.

V odpoledních hodinách kontrolovala v Jičíně v ulici Konecchlumského policejní hlídka osobní motorové vozidlo Audi A6, které řídil pětatřicetiletý cizinec. Ten nejenže za jízdy telefonoval s přístrojem v ruce, ale navíc neměl ve stanovené lhůtě vyměněný řidičský průkaz cizího příslušníka za řidičský průkaz příslušníka naší republiky. Z tohoto důvodu se dopustil přestupku v dopravě, který bude projednávat příslušný správní orgán na Městském úřadu v Jičíně.

Téměř sedmdesátiletého řidiče kontrolovala policejní hlídka před šestnáctou hodinou v Hořicích v Havlíčkově ulici. Důchodci, který řídil osobní motorové vozidlo Ford Fiesta, vůbec nevadilo, že před jízdou požil alkohol. V jeho dechu mu totiž policisté naměřili přes 0.4 promile alkoholu. A tak chtě nechtě, musel v další cestě pokračovat pěšky.

V podvečerních hodinách zaměstnaly policisty hádky mezi sousedy na Kopidlensku, a poté nezbedná mládež v Hořicích. Ta se v okolí nemocnice bavila tím, že převracela popelnice. Na místo vyjeli strážníci městské policie, kteří všem vysvětlili, jak se mají na ulici chovat.