Pokažené ráno měl řidič firemního vozidla, který odstavil v úterý večer dodávku v obci Podůlší. Přes noc mu neznámý pachatel poškrábal ostrým předmětem celé auto. Způsobená škoda dosáhla částky 40 tisíc korun. Jičínští policisté případ prošetřují pro podezření ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci. Ve stejné době oznámila pověřená osoba za vlastníky domu v Kopidlně poškození dveří. Kdo rozbil skleněné výplně u hlavního i zadního vchodu, zůstává zatím nevyřešenou otázkou.

Muži zákona z Nové Paky řešili nekompromisně v Lázních Bělohradě místní bezdomovce, kteří na veřejnosti v parku konzumovali alkoholické nápoje. Za porušení obecně závazné vyhlášky jim uložili pokuty v blokovém řízení. Z jejich oblíbeného místa je samozřejmě vykázali.

V Jičíně na autobusovém nádraží zas nestačil usednout na lavičku podnapilý muž a ulehl přímo na nástupním ostrůvku. Cestující ho pak museli překračovat. To se mu zřejmě nelíbilo a tak se po chvíli vydal na cestu k domovu. Odešel z místa ještě před příjezdem policejní hlídky.

Od rozdělané práce si odskočili na svačinu dělníci v Jinolicích. Prováděli obnovu přívodu elektřiny v chatovém táboře, kde natahovali nové vedení. Po návratu zjistili, že jim zmizelo 400 metrů nového kabelu. S přivolanou hlídkou ještě jednou prohlédli celé místo. Nepoškozený vodič našli u jiné chatky.

Odpoledne zadrželi pracovníci jednoho obchodního domu v Jičíně dvacetiletou ženu, která si nastrkala do svého batohu jedenáct litrových lahví rumu a dva šampony. Zboží chtěla bez zaplacení pronést přes pokladny. Prodejně by tak způsobila škodu přes dva tisíce korun. Přivolaná hlídka tentokrát věc na místě nevyřešila v blokovém řízení. Případ bude zadokumentován jako podezření z přestupku proti majetku a postoupen k dalšímu rozhodnutí na příslušný správní orgán.

Večer na tísňovou linku volala příbuzná ženy, která zřejmě začala vážně uvažovat o sebevraždě. Důvodem byl odchod její dcery. Na základě této informace na místo okamžitě vyjeli hořičtí policisté. Čtyřicetiletou ženu našli ve špatném psychickém stavu, a proto si vyžádali příjezd lékaře. Ten nakonec rozhodl o jejím převozu do zdravotnického zařízení. (PČR)