Od ranních hodin zaměstnaly muže zákona sousedské neshody v Železnici. V tomto případě se dva sousedé nedokážou dohodnout a neustále si škodí, dělají si naschvály a vzájemně se osočují. Vrcholem jejich sporu bylo poškození elektrického ohradníku u výběhu pro koně, které má zřejmě na svědomí jeden z nich. Nutno podotknout, že se takto k sobě chovají již delší dobu. K řešení svých problémů si pak vždy volají policii, která vše zadokumentuje. Poslední oznámení řeší policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

V odpoledních hodinách vyjeli muži zákona do Lužan, kde se neznámý pachatel vloupal do jedné z rekreačních chalup. Uvnitř následně odcizil starožitné hodiny v hodnotě téměř 9 tisíc korun.

Dále vyšetřovali krádež nafty, kterou odčerpal během noci neznámý zloděj z odstavené vrtné soupravy v objektu jedné z firem ve Střelči. V tomto případě si přišel na 240 litrů motorové nafty.

V podvečerních hodinách oznámil na linku 158 muž z Hořic, že má problémy se synem, který vše doma rozbíjí. Hlídka, která vyjela na místo, zjistila, že syn je v pohodě, kdežto jeho otec je víc než dost opilý. A tak místo synovi řádně domluvili jeho otci.

Oblak bílého dýmu vyděsil po osmnácté hodině jednoho z obyvatelů v Libuni. Na svědomí ho zřejmě měli stavebníci, kteří na vedlejším pozemku rozprašovali nátěrové hmoty. Když je na to upozornil, tak místo aby zjednali nápravu, ještě se mu vysmívali. Z tohoto důvodu vše oznámil na policii, která případ šetří jako přestupek proti občanskému soužití. (PČR)